nasiona marihuany

Jak to jest z tą ziemią BioBizz?

Wyszukiwarka Forumowa:
L

lowy

Guest
Wielu z was zapewne używało ziemi BioBizz, Ja też jej używam. Ja używam ziemi All Mix.
Używam ziemi All Mix bo jest ona bardzo bogata w składniki odżywcze, i jestem z niej mega zadowolony. Light mixu nigdy nie używałem i nic o niej nie mogę powiedzieć. Dla tego założyłem ten temat dla osób które używały i All Mix i Light Mix, żeby podzieliły się opinią, na temat tych podłoży. Niestety nie moge zrobić porównania, w której glebie rośliny czują sie lepiej bo mój box uprawowy ma miejsce tylko na jedną roślinę.
Zapraszam do dyskusji.
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Allmix jak dla mnie przekombinowana, w moim ostanim GL prawie ze popalila rosliny, niebawem startuje na light mixie -zobaczymy.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Lightmix to do kiełkowania, pod sadzonki albo pod BioTabsy. Allmix idealny żeby wsadzić do niego ze 3 tygodniowe sadzonki i zapomnieć o nich na następne 6.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
powiem tak, moje klony odchowane 2 tygodnie w lightmixie i przesadzone do allmixa pokazały delikatny nadmiar nawozów. Ta ziemia całkowicie zaspokoiła potrzeby moich klonów podczas dalszej cześci vegatacji tak, że nie potrzebowałem używać mr1 Metrop dedykowanego na veg i indukcje. Nie mam pojęcia jak to jest, że niektórzy walą w nią nasiona i im nic nie pali
 
D

DarkMessiah

Guest
Ja ma teraz automaty w all mix. Wsadziłem wykiełkowane nasiona i jak narazie nie widzę żadnych problemów( przenawozenia). Tez dużo zależy od odmiany. Daje im mikoryzy i root stymulator od Metrop.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
[MENTION=84329]DarkExpress[/MENTION] a nie mówiłeś, że ci zamulaja? może własnie od nadmiaru żarcia ;)
 
D

DarkMessiah

Guest
[MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] Wystrzeliły jak im światło podniosłem ;) rosną jak na drożdżach jak narazie.

5ED67BC9-B82F-4581-9FA9-65C6AB9D02E7.jpeg
 
L

lowy

Guest
. Wsadziłem wykiełkowane nasiona i jak narazie nie widzę żadnych problemów( przenawozenia).
Ja też wykiełkowane nasiona wrzucam od razu do all mixa i żadnych przenawożeń też nie widze, i to różne odmiany sadziłem w all mixe. (Do tej ziemi dodaje też mikoryze, i zaczym nawozić po 2 tygodniach życia roślin). Rośliny rosną bardzo szybko bez żadnych problemów.

Nie rozumiem ludzi co mówią że ziemia All Mix jest za mocna dla młodych roślinek.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja też wykiełkowane nasiona wrzucam od razu do all mixa i żadnych przenawożeń też nie widze, i to różne odmiany sadziłem w all mixe. (Do tej ziemi dodaje też mikoryze, i zaczym nawozić po 2 tygodniach życia roślin). Rośliny rosną bardzo szybko bez żadnych problemów.

Nie rozumiem ludzi co mówią że ziemia All Mix jest za mocna dla młodych roślinek.

Bo kluczem jest dobra mikoryza - korzenie nie pobieraja biezposrednio skladnikow odzywczych z ziemi to i nadmiar nawozow im niestraszny.
Ja uzywalem tylko light mix i spokojnie 2 do 3 tygodni bez nawozow, pozniej zazwyczaj przelaczam i zaczynam nawozenie.

Ostatnio rosliny mialem w roznych mieszankach oznaczonych jako Light Mix: Biobizz, Gold Label i Plagron (dwie pierwsze organiczne). Proba zadna, bo z pestek a nie klony, ale najlepszy start byl w Plagronie, Biobizz wypadl identycznie jak GL... ale na flo nie bylo zadnej roznicy z opadaniem, pulchnoscia czy absorbowaniem wody.
 
L

lowy

Guest
Bo kluczem jest dobra mikoryza - korzenie nie pobieraja biezposrednio skladnikow odzywczych z ziemi to i nadmiar nawozow im niestraszny.
Używałem ziemi All Mix też bez mikoryzy i też problemów żadnych nie miałem.
 

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
Ja poczatkujacy ale eksperymentujacy :)
Pierwszy grow konczy sie powoli.
Medium jakie uzywalem to BioBizz AllMix i LightMix.
AllMix super i LightMix tez ale zauwazylem takie zjawiska jak:
W LightMixie lepiej mi sie ukorzenialy, klonowaly i zyly.
W AllMixie tez bylo super ale klony marnie szly, swiezo skielkowane nasiona dlugo mi sie ogarnialy i czesc sie poupalalo. Dorosle sadzonki pieknie sie przyjmowaly w AllMixie.
Naprzyszlosc bede sie trzymal schemtau : LightMix do kielkowania klonowania i ukorzeniania i do tego mikoryza greatwhite i rootjuice z mala iloscia biogrow od biobizu. All mix tylko finalne doniczki i doniczki przejsciowe miedzy pierwsza a ostatnia nawzy dodam dopiero do fnalnej doniczki. myslicie ze ma to sens i brzmi logicznie?

Pytanie czy do AllMixu i LightMixu moge dodac troszke piasku celem poprawy przeplywu wody i cyrkulacji powietrza?tak by gleba byla troszke lzejsza

Pozdro i dzieki za odpowiedzi
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Ja mam pytanie moze nie do konca w temacie ale rowniez nt ziemi Biobizzu.
A mianowicie mam pytanie czy po calym grow na All-Mixie z nawozami z Trypacku + Root Juice + Top Max, przeplukana gleba nadal bedzie zdatna do uzycia? Czy w przypadku organiki wszystkie skladniki w glebie umieraja i jest bezwartosciowa juz? Zielony jestem w tym temacie, a kto pyta nie błądzi. :D

Czy moze sie nie oplaca nawet stosowac takiego zestawienia nawozow? Skoro All-Mix ma wystarczajaco nawozow na poczatek zycia rosliny to moze odpuscic calkowcie Bio-Grow i stosowac np. Bio-Heaven + Acti-Vera + Bloom?

Jaka wedlug was jest najlepsza i najbardziej efektywna kombinacja nawozow Biobizzu z All-Mixem?
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Ja bym uzyl drugi raz. Domieszaj coco, i lej rizhotonic i mysle ze bedzie cycus malina.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół