nasiona marihuany

Suszenie materiału, tak by otrzymać produkt dobrej jakości

Wyszukiwarka Forumowa:
F

Fightlapek

Guest
Witam
Naczytałem się trochę o suszeniu i curringowaniu.
z artykułów wynika, że zioło najlepiej curringować przy jego wilgotności około 65%.
Zasadniczo zastanawia mnie jedna rzecz.
w większości fotorelacji ludzie piszą że z z mokrego stafu zostaje tylko 1/5-1/4 początkowej wartości wagowej. (np. ze 100 mokrego zostaje 20-25g suchego).
jak to ma się do tej wilgotności? wilgotność a zawartość wody to trochę rozbieżne tematy w tej kwestii jak widać.
Zastanawia mnie również, w jaki sposób wysuszyć swoje automaty.
W pomieszczeniu mam prawie zerową wilgotność. Ile musiałbym suszyć takie ziółko by potem wsadzić je do słoja?
 

Kailll

Member
Rejestracja
Paź 8, 2017
Postów
22
Buchów
0
Jeśli chcesz potem je kisic i otwierać słoik tak jak jest to napisane w poradnikach to myślę że 3-4 dni powinny wystarczyć ;)
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Wszystko zależy od temperatury, wilgotności, przewiewu, struktury topów itp
Radziłbym Ci posuszyć 2-3 dni i sprawdzić codziennie od 2 dnia licząc jak się sprawy mają.
Jeśli łodyga wyda takie charakterystyczne ,,trach" a topy po ściśnięciu są suche ale nie kruszą się to są git i można pakować do słoja.
Pamiętaj żeby raz dziennie przez pierwsze 2 tygodnie otwierać na te symboliczne 30minut aby ziółko mogło pozbyć się nadmiaru wilgotności i pooddychać. A później otwierać słój rzadziej, chociaż raz w tygodniu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół