nasiona marihuany

[AF][75W][30x60x120][4xAF Autoblueberry 2xRandom] Studencka uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Elo 420
To mój pierwszy indor i pierwsza relacja którą sie będe z wami dzielił, nie jest to mój pierwszy plant którym sie będe opiekował ale dotychczas były to pół-partyzantki pochowane w krzakach. Cały mój sprzęt jest zrobiony tylko z recyklingu lub części tańszych niż 10zł jak na studenta z budżetem -200zł miesięcznie przystało

Udało mi sie wyposarzyć w taki sprzęt
Box
: Szafa która była w wynajmowanym mieszkaniu o wymiarach 30x60x120
Światło: jakieś paski led z recyklingu o mocy 72W w kolorze czeronym/niebieskim
Roślinki: 4xAutoblueberry od spanishseeds i 2x pesteczki z palenia od znajomka
Wentylacja: Na dniach będe montował 2xSilentium PC Zephyr 140mm jeden mieszający drugi do filtra węglowego też montowanego na dniach
Warunki:Temp ok 25 stopni wilgotność ok 70
Szczytny cel:Udowodnić sobie że jedyne co potrzebujesz do uprawy to pasja i troche pracy
Trening: Na pestkach z palenia zrobiłem już topping na AFach będzie pewnie LST ale narazie są za małe.
Nawóz:Biohumus narzie na Flo może znajde coś taniego (coś polecacie?)


Na dzień dzisiejszy wygląda to tak

normal_IMG_8386.JPG


tutaj 2xRandom dzień 25


normal_IMG_8375.JPG


normal_IMG_8377.JPG


displayimage.php
displayimage.php
normal_IMG_8379.JPG


I 4xautoblueberry dzień 6


normal_IMG_8383~1.JPG


normal_IMG_8381~0.JPG


normal_IMG_8380~0.JPG


normal_IMG_8383~0.JPG


A tak wygląda mój "panel"


normal_IMG_8387~0.JPG

W najbliższym czasie planuje jeszcze zbudować jakiś odbłyśnik to też zdam relacje :D
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Jak robisz to w wynajmowanym mieszkaniu w bloku to proponuje zainwestować w wentylator i filtr węglowy, bo bez porządnego filtra jedyne co sobie uświadomisz to to, że na dołku są twarde dechy i ni chu*a nie da się na tym wyspać.
 

Rastaman3000

Active member
Rejestracja
Paź 30, 2017
Postów
42
Buchów
0
W opisie napisał, że będzie montował wentylator do filtra węglowego
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
W najbliższym czasie planuje jeszcze zbudować jakiś odbłyśnik to też zdam relacje :D

Ale co on będzie "odbłyskał" jak LED jest dość kierunkowym światłem i świeci w dół a nie we wszystkie strony?

Lubię setup'y budżetowe :) , powodzenia.
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
[MENTION=86305]Marek.Masa[/MENTION]
Niby świeci w dół ale pod kątem 120[SUP]o[/SUP] więc i tak można je ukierunkować a przy takiej ilości światła każdy jeden lumen jest ważny. Może odbłyśnik to faktycznie złe określenie po prostu włoże te ledy do foremki na ciasto żeby wszystko na krzaki leciało. Dzięki :D
[MENTION=81280]byle z fartem[/MENTION]
Mieszkanie jest wynajmowane po znajomości więc nie powinno być przypału ale nie ma co kusić losu, zwłaszcza że mam nadzieje że ładnie zapachną :D Dzisiaj skoczyłem do Castoramy po mate i już sie zabieram za budowe i montaż filtra.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
[MENTION=86305]Marek.Masa[/MENTION]
Niby świeci w dół ale pod kątem 120[SUP]o[/SUP] więc i tak można je ukierunkować a przy takiej ilości światła każdy jeden lumen jest ważny. Może odbłyśnik to faktycznie złe określenie po prostu włoże te ledy do foremki na ciasto żeby wszystko na krzaki leciało. Dzięki :D

[MENTION=81280]byle z fartem[/MENTION]
Mieszkanie jest wynajmowane po znajomości więc nie powinno być przypału ale nie ma co kusić losu, zwłaszcza że mam nadzieje że ładnie zapachną :D Dzisiaj skoczyłem do Castoramy po mate i już sie zabieram za budowe i montaż filtra.

Dokup sobie to tej maty wegiel aktywny
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] Dobra dokupie jak kiedyś będzie pod ręką, dzięki :D

A teraz mini update z tego co zrobiłem przez ostatnie 2 dni czyli montaż filtra i "odbłyśnika" teraz box wygląda tak
normal_IMG_8408~0.JPG


Dobrych poradników jak wykonać taki sprzęt przy wkładzie ok 20zł jest mnóstwo na forum więc nie będe sie tu produkował.

Panienki trochę mi się ciągnęły do góry ale wydaje mi sie że to przez zbyt zbitą ziemie strasznie im sie woda zbierała więc ją przekopałem i zakopałem spowrotem krzaczki aż po pachy.

Na razie znikam, trzeba odpocząc po ciężkim dniu <wodna>
 
Ostatnia edycja:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Dzień 13

Słowem wstępu roślinki rosną bardzo powoli troche za bardzo moim zdaniem ale może mają bardzo rozwinięte korzonki :zombi: zostały raz podlane ukorzeniaczem i podsypałem je pare dni temu wysuszonym startymi na proch skorupkami jajek. A wyglądają tak:

IMG_8632.JPG


IMG_8633.JPG


Ta jest lekko "popażona" na listku po lewej jest podwinięty

IMG_8635.JPG


A ta jest specjalnej troski zupełnie nie wiem co sie z nią stało jest wyciągnięta i miota nią jak szatan

IMG_8636.JPG
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
HELP! Potrzebuje szybko pomocy po przesadzeniu do docelowych donic zaczely mi usychac kwiatki wieksze liscie sa juz suche na wior. Po przesadzeniu podlalem je odstana woda bez nawozow. Lampe mam 35 cm nad kwiatkami. Ziemia biobizz light mix+karmazyt na gorze i dole co robic?
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
HELP! Potrzebuje szybko pomocy po przesadzeniu do docelowych donic zaczely mi usychac kwiatki wieksze liscie sa juz suche na wior. Po przesadzeniu podlalem je odstana woda bez nawozow. Lampe mam 35 cm nad kwiatkami. Ziemia biobizz light mix+karmazyt na gorze i dole co robic?
[MENTION=83602]Ashaen[/MENTION]
Daj jakąś fotkę. Może medium w docelowych ma złe pH. Po przesadzeniu dobrze jest psiknąć jakimś ASAHI SL albo innym stymulator wzrostu.
Powodzenia
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Wygląda to tak.

IMG_8697.JPG


Ph ziemi to ok 6,3 wcześniej miałem 6,2 więc to raczej nie to. Prawdopodobnie przemroziłem im korzonki bo przesadziłem je od razu po powrocie ze sklepu jak ziemia była jeszcze przemarznięta :pl: . Już bardziej nie usychają ale i tak są w fatalnym stanie :zjarany:
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no tutaj trzeba będzie zacząć wszystko od nowa. Wygląda jak popalona
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
[MENTION=83602]Ashaen[/MENTION] a jak ty im tą ziemię przekonywali napisz, może korzenie uszkodziłeś przez to
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
[MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] Jeszcze potrzymam chwilę nowe odnogi wyglądają na zdrowe
[MENTION=81319]Paplotka[/MENTION] gniotłem starą donice żeby sie ziemia w niej poluzowała delikatnie odsypując ziemie w międzyczasie po wykopaniu krzaczka porozbijałem delikatnie grudy ziemi przy korzeniach i wsadziłem do nowej do połowy usypanej doniczki i zakopałem
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
@Ashaen to ładnie poczochrałeś korzenie fundując im dużą dawkę stresu i to może być przyczyną.. Jak nie dawałeś nawozów to przenaworzenie bym wyeliminował no chyba że ten light.mix jest ostro przekoksowany. Narazić poczekaj na rozwój wydarzeń i obserwuj czy choroba nie postępuje
Pozdro

---------- Post Zaktualizowany 21:00 ---------- Data pierwszego postu 18:37 ----------

@Ashaen Wrzuć więcej fotek ale sam też porównaj do tej foty na której widać niedobór fosforu w fazie wzrostu . Ja najbardziej obstawiałbym uszkodzenie korzeni bo jak pisałeś zmiany pokazały się za raz po przesadzeniu .
Daj więcej zdjęć i opisz kiedy i jak to się zaczęło dziać .
Powodzenia mam nadzieję że jeszcze coś z tego będzie .
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół