nasiona marihuany

Nawożenie dolistne - newagenutrients.com

Wyszukiwarka Forumowa:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Nie wiem czy firma ma wpływ na działanie i stosowanie oprysku z alg. Podobno siedzisz w uk i nie rozumiesz pojęcia ‚run off’?
Pamiętaj konopka, ze mistrz to nie tytuł naukowy. ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,887
Odznaki
5
Nie wiem czy firma ma wpływ na działanie i stosowanie oprysku z alg. Podobno siedzisz w uk i nie rozumiesz pojęcia ‚run off’?
Pamiętaj konopka, ze mistrz to nie tytuł naukowy. ;)

No, akurat w tym kontekście run off oznacza, "pryskaj spód liści póki nie znacznie spływać"
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
cześć cukinio
chłopcom


widzę nie potrafisz się powstrzymać, żeby kogoś nie obrażać i się nie wywyższać. Widocznie nikt Ci dawno porządnie nie wpie****ił. Generalnie jesteś spoko gościu ale też kawał chu*a

Metrop nie odpisują, zadałem im kilka prostych pytań:

- dlacego polecacie uzywanie nawozu za dnia ?
- dlaczego polecacie za dnia kiedy stomata jest nie do końca otwarta ?
- dlaczego polecacie za dnia kiedy nawóz szybciej paruje ?

a może byś poczekał cierpliwie? na jakiego maila pisałeś? bo jeżeli na: helpdesk@metrop.nl to możesz być pewien, że doczekasz się odpowiedzi i to bezpośrednio od Roba, właściciela tej firmy. Gościu jest naprawdę konkretny i sam odpisuje na wszystkie maile. Tylko daj mu chwilę bo takich konopnychMistrzów jak Ty to pisze do niego pełno...
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Siema [MENTION=86924]lopes[/MENTION] dzięki a pytanie - sam jestem ciekaw, co oni mają do powiedzenia o tym co sami napisali

Opcja nr 1. Jak znasz holenderski to dzwoń +34 936 385 174, pewnie gadają też po angielsku. Sam bym zadzwonił, ale ja z nimi nie będę gadał. Ja to muszę mieć na piśmie, żeby mi nikt nie popwiedział, że może nie dzwoniłem, że nie jest to sprawdzone i wyjaśnione. Ja nie dzwonię, chociaż tutaj by była szybka odpowiedź, ale można tel. zakwestionować.
Opcja nr 2. Jak nie znasz angielskiego i holenderskiego - to poczekaj. Zobaczymy czy oni potrafią pisać po angielsku i czy mają w ogóle ochotę się wytłumaczyć z tego co piszą.

od kiedy kierunkowy na Holandie to +34 panie redaktorze? +31 jak coś :) a 0034 to hiszpania . jak znajo angielskiego trochu to mogę wam zatarabanić .mam też ziomka z dominikany nawija po hiszpańsku ,jak coś trzeba to piszta.a jeśli o nawożenie dolistne chodzi to bez żadnej mega wiedzy robiłem to x lat temu i tak ratowałem niedokarmione planty.waliłem tyle eksperymentów na konopiach że mało kto by tak robił.ja miałem na to czas i miejsce,uprawy uczyłem się sam na swoich błedach,nie z internetów.nie jednego krzaka np. tak o***ałem z liści że był prawie goły a tu pisali że boją się pruning defoliating czy jakoś tak.jak nie jarałem traktowałem mj jak chwast i opłaciło się.doświadczenia bezcenne.a wracając do tematu to nawoziłem za dnia i było super.z tym że dawki roztworu muszą być mniejsze w ch*j niż doglebowo bo łatwo o przenawożenie.temat spoko i dobrze by się rozwijał.pozdro !
 
Ostatnia edycja:
K

K2

Guest
poważnie ? :freak: hehe

a nie wiem, jak chcesz to dzwoń. Ja poczekam aż odpiszą
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
297
Buchów
0
Na moje oko mówią że zaraz po włączeniu światła ponieważ szparki są nadal rozwarte po "nocy" a roślinka będzie już miała skąd brać energie żeby przyswoić nawóz
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
słuchajcie a jest gdzieś lista nawozów które można kupić w PL i dawać dolistnie?

sprawdzałem różne fotorelacje, np RussianFarmer (ciekawe czy ziomek dalej sadzi, od 2 lat bez logowania) i inne i widziałem że ludziska dawali

Wuxal - Aminoplus, Ascofol, nie wiem czy Wuxal Mikro
Asahi SL
Betoxon
Tytanit
niby też krzem można dodawać i jest Optysil ale pytanie czy można dawać jakieś normalne krzemy organiczne - powinno być to samo a cena 20% tego rolniczego
 
O

OdcieńZieleni

Guest
słuchajcie a jest gdzieś lista nawozów które można kupić w PL i dawać dolistnie?

sprawdzałem różne fotorelacje, np RussianFarmer (ciekawe czy ziomek dalej sadzi, od 2 lat bez logowania) i inne i widziałem że ludziska dawali

Wuxal - Aminoplus, Ascofol, nie wiem czy Wuxal Mikro
Asahi SL
Betoxon
Tytanit
niby też krzem można dodawać i jest Optysil ale pytanie czy można dawać jakieś normalne krzemy organiczne - powinno być to samo a cena 20% tego rolniczego

tutaj masz spis i opis https://www.forum.haszysz.com/showt...k-dolistnych&p=1610491&viewfull=1#post1610491
 
M

Manto

Guest
słuchajcie a jest gdzieś lista nawozów które można kupić w PL i dawać dolistnie?

sprawdzałem różne fotorelacje, np RussianFarmer (ciekawe czy ziomek dalej sadzi, od 2 lat bez logowania) i inne i widziałem że ludziska dawali

Wuxal - Aminoplus, Ascofol, nie wiem czy Wuxal Mikro
Asahi SL
Betoxon
Tytanit
niby też krzem można dodawać i jest Optysil ale pytanie czy można dawać jakieś normalne krzemy organiczne - powinno być to samo a cena 20% tego rolniczego

Prawie wszystkie nawozy płynne można stosować dolistnie w odpowiednich dawkach .
 

Alvaro Morena

Well-known member
Rejestracja
Gru 28, 2016
Postów
109
Buchów
0
niby też krzem można dodawać i jest Optysil ale pytanie czy można dawać jakieś normalne krzemy organiczne - powinno być to samo a cena 20% tego rolniczego

Doglebowo: mączka bazaltowa (~45% krzemionka), mączka granitowa (~75% krzemionka), cena każdej z nich - 1kg - 5zł. Do znalezienia m.in. na popularnym serwisie aukcyjnym :D
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Nawożenie dolistne proponuję przeprowadzać rano, najlepiej ok 0,5h-1h o wschodzie słońca, dlaczego ?
-niska temperatura powietrza zmniejszy wysychanie cieczy roboczej z powierzchni rośliny a tym samym wydłuży czas wchłaniania składników mineralnych przez roślinę
-większa wilgotność powietrza wpłynie podobnie - jeżeli jest rosa na roślinie należy dać odpowiednio większe stężenie nawozu
-zmniejszy ryzyko popalenia roślin przez promieniowanie słoneczne - do południa wszystko wyschnie
-zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób grzybowych - roślina nie jest zroszona przez całą noc jeżeli oprysk wykonany byłby wieczorem
-roślina zaczyna "pracować"

Technika stosowania - temat rzeka ale w skrócie
-należy pokryć całą powierzchnię rośliny do stopnia ociekania - ma być mokra
-warto zwrócić uwagę na pokrycie preparatem spodniej strony blaszki liściowej - znajduje się tam znacznie większa ilość aparatów szparkowych niż na powierzchni liścia

Jakość
-warto zwrócić na chelatowanie niektórych trudno przyswajalnych związków, dzięki temu mamy pewność że spożytkuje je roślina a nie że zostaną zmyte
-czystość i formulacja - przy obecnej technologi, nawozy dolistne są wchłaniane w bardzo dużym stopniu, ale to zależy od stosunku czystego składnika do frakcji buforowej - nośnej. Warto aby tej było jak najmniej.


Ja u siebie na plantacji owocowej jak i takiej tam hobbystycznej uprawie MJ w plenerze używam dolistnie nawozów
everris agroleaf - daje to mega efekty

w tym roku próbowałem:
Rosasol - lepiej się sprawdzał przy stosowaniu fermentacyjnym
 
K

K2

Guest
Dostałem od nich odpowiedź, od tego tam Biotabsu, co radzi na opakowaniu dokarmiać rośliny dolistnie za dnia :freak:
Piszę mi gościu, że ten spray zawsze działa, za dnia i w nocy... ale nie o to pytałem tylko o to:

- dlaczego radzicie robić opryski za dnia, kiedy roślina w trudnych warunkach broni się przed utratą wilgoci i przymyka szparki ?
- dlaczego radzicie pryskać za dnia, jak nawóz szybciej paruje za dnia ?
- dlaczego radzicie pryskać za dnia, jak roślina rośnie w nocy ?

pozdro !
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Nikt tam nie każe pryskać za dnia, TYLKO tuż po zapaleniu się światła, właśnie kiedy roślina na największą zdolność absorpcji tego wszystkiego.
 
K

K2

Guest
Nikt tam nie każe pryskać za dnia, TYLKO tuż po zapaleniu się światła, właśnie kiedy roślina na największą zdolność absorpcji tego wszystkiego.

się ***łem, to metrop pisał a nie biotabs, co nie zmienia faktu, że odpowiednie nawożenie dolistne jest w nocy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół