nasiona marihuany

Masło z kief-em

Wyszukiwarka Forumowa:

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Hej, mam sporo pyłku nie wiadomego pochodzenia i ciekaw jestem czy z jego pomocą mogę zrobić masełko. Jeśli tak to czy wsypać ten pyłek prosto do masła, czy może użyć do tego torebki z herbaty ?
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Rysiek, możesz wsypać pyłek prosto do masła tylko nic Ci to nie da, robienie masła konopnego to nie wsypywanie towaru do masła tylko proces podgrzewania obydwu produktów w wysokiej temperaturze. Robienie masła może przynieść ch***wy rezultat bo pyłku nie przecedzisz przez gazę/tetrę i będzie wyczuwalny w smaku.
Weź sobie taki pyłek zmieszaj z tytexem i dodaj do skręta
 

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Rysiek, możesz wsypać pyłek prosto do masła tylko nic Ci to nie da, robienie masła konopnego to nie wsypywanie towaru do masła tylko proces podgrzewania obydwu produktów w wysokiej temperaturze. Robienie masła może przynieść ch***wy rezultat bo pyłku nie przecedzisz przez gazę/tetrę i będzie wyczuwalny w smaku.
Weź sobie taki pyłek zmieszaj z tytexem i dodaj do skręta


Wiec uważasz, ze z pyłku nie da się przenieść substancji do masła ? Wydaje mi się, ze nie ma różnicy czy to łodyga, topek czy tez pyłek. Ja rozumiem, ze pyłku nie przecedze, ale przecież z tych topów albo łodyg zmielonych na miał tez jest coś pyłku i on tez jakoś przeleci przez wspomnianą przez Ciebie gaze bądź tetrę. Uważam tez, ze to masło może być smaczniejsze, gdyż w moim pyłku jest mniej chlorofilu niż w Twoich topach.

A mieszanie pyłku z tytexem jakoś mnie nie rajcuje..

P.s
https://youtu.be/DiE2AlvWL7s
Znalazłem filmik na którym gościu pochwala masło na pyłku.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
to po ch*j się pytasz skoro jesteś najmądrzejszy, gdzie napisałem że nie da się przenieść substancji do masła ?
robiłem masło praktycznie z każdego trymu i jest kilka sposobów na usunięcie chlorofilu, wyprodukowane przeze mnie masło było smaczne i jakbym cię nim poczęstował na nieświadomce to po smaku pewnie byś się nie jorgnął co dostałeś.
żaden syf też w nim nie pływał ani nie zostawał na spodzie.
ale spoko, rób sobie z kiefu, powodzenia życzę.
założę się że przypalisz pyłek w wysokiej temperaturze masła i po spróbowaniu będzie jeszcze gorszy niż jakbyś nie wytrącił chlorofilu.
nara
 
Ostatnia edycja:

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Odrazu z ryjem do człowieka...
Pytam bo na forum nie znalazłem tematu masła z pyłem. Jak przeczytałem to co napisałeś to zrozumiałem to tak ze myślisz ze ja chce wsypać pył do zwykłego zimnego masła w kostce. Zrobię to masło, chociaż z samej ciekawości i z przyjemnością Cię poinformuje jak mi poszło, może nawet pokuszę się o jakaś fotorelke z całego procesu.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
no co Ty.
chociaż jak przeczytałem swoja wypowiedź to faktycznie dotarło do mnie jak to wyszło, sorka Rysiu.
zrób to masło z tego pyłu ale jakoś mi się to nie widzi
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Nie zapomnij o dekarboksylacji pyłku. Ja nie wiem co wam smak przeszkadza... Ja lubię smak MJ w produktach żywnościowych :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Nie zapomnij o dekarboksylacji pyłku. Ja nie wiem co wam smak przeszkadza... Ja lubię smak MJ w produktach żywnościowych :)
nie czujesz smaku gandy tylko chlorofilu który jest gorzki i może powodować problemy trawienne
 

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Masło zrobiłem, ale chyba wystawiłem je na zbyt duży mróz i zastygło zbyt szybko. Ogólnie roztopilem masło na łaźni wodnej, zebrałem ta biała piankę, wrzuciłem bezpośrednio do tego pyłek ktory przez 5/6 minut był w piekarniku na 270stopniach, pogotowalem to dobre 50 minut, po czym przecedziłem to przez składankę gaz i bandażu. Spróbowałem zaraz po zastygnięciu i poza lekko słodkim smakiem MJ Noi oczywiście śmietankowym mlecznym smakiem masła nie czuć nic. Samego bym nie zjadł, ale jestem pewien, ze ciastka będą Ok
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
wrzuciłem bezpośrednio do tego pyłek ktory przez 5/6 minut był w piekarniku na 270stopniach,
W jakim celu trzymałeś kief w piekarniku i to jeszcze w 270stopniach? Przy takiej temperaturze zvaporyzował i nie będzie się do niczego nadawać. Dlatego ciastka piecze się w 160-170 max
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
W jakim celu trzymałeś kief w piekarniku i to jeszcze w 270stopniach? Przy takiej temperaturze zvaporyzował i nie będzie się do niczego nadawać. Dlatego ciastka piecze się w 160-170 max

podobno uaktywnia się substancja/substancje tak jak przy robieniu magicbutter.
ja osobiście tak nie robiłem
 

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
W jakim celu trzymałeś kief w piekarniku i to jeszcze w 270stopniach? Przy takiej temperaturze zvaporyzował i nie będzie się do niczego nadawać. Dlatego ciastka piecze się w 160-170 max


Rzeczywista temperatura na kiefie nie była aż tak duża, był pomiędzy paroma aluminiowymi foremkami, zamknięty szczelnie w papierze do pieczenia. Zyskałem na tym to, ze pyłek lekko się połączył ze sobą.



Świeżak, mógłbyś wyjaśnić o co chodzi w magic butter?
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
magical butter to rodzaj maszyny do której wkładasz masło, stuff i wszystko dzieje się samo, bez pilnowania bez przypalenia czy rzecz jasna bez spalenia chałupy.
wkładasz określoną ilość masła, staffu, ustawiasz czas i teperaturę i po tym czasie masełko jest gotowe do przelania w foremki.

https://magicalbutter.com/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół