nasiona marihuany

LEDam.pl panele LED CREE CXB3590 i nie tylko

Wyszukiwarka Forumowa:

LEDam

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
15
Buchów
3
Siemanko :)
Jeśli szukasz dobrego oświetlenia LED na długie lata, to dobrze trafiłeś.
Niedawno wystartowałem ze sklepem http://ledam.pl
Co oferuję? Głównie panele na diodach CREE CXB oraz CXA, zawsze najlepsze biny.
Staram się robić panele tak, żeby były jedne z najskuteczniejszych na rynku, proste, bez elementów ruchomych, chłodzone pasywnie, zawsze najlepsze biny CREE.

Zacząłem robić panele ponieważ doszedłem do wniosku że dużo ludzi bawi się w DIY, głównie ze względu na kosmiczne ceny panelów. I uważam że jeśli jeden człowiek będzie wykonywał takie DIY, zamówi podzespoły w dużej ilości, wyposaży się w sprzęt do wytwarzania, wyspecjalizuje się w tym, to będzie lepiej & taniej & łatwiej & szybciej wykonywał te panele, od kogoś kto dopiero się uczy. Tym człowiekiem postanowiłem być ja :D

Dlaczego panele na diodach białych a nie czerwone + niebieskie?
Zanim zacząłem robić panele spędziłem wiele godzin na czytaniu artykułów, oglądaniu fotorelacji na forach polskich i zagranicznych, porównywaniu. Miałem też okazję porównywać jakość towaru z obu typów ledów i finalnie mój wybór padł na białe CXB CREE. IMHO te diody mają aktualnie największy potencjał na rynku. Ogólnie to temat jest zbyt gruby żeby się tu rozpisywać.
Dodatkowo super wyniki jakie ludzie osiągają, przekraczające sporo poza 1g/w, a czasami dochodzące do 2g/w pod CXB3590 utwierdziły mnie w przekonaniu że to jest właśnie najlepsze oświetlenie na rynku.
https://www.youtube.com/watch?v=iT5ivLc3ZFY

Aktualnie w ofercie posiadam panele o mocach: 35W, 60W, 120W na diodach:
CXB3590 (36V 3500K 80 cri DB),
CXB2530 (36V 3500K 80 cri U4) oraz
CXA2520 (36V 3500K 80 cri R4).
http://ledam.pl/index.php?route=product/category&path=59

W najbliższej przyszłości planuję zrobić open sprzęt panelu na CXB2530. Wierzę w potencjał tych diód, choć są mało znane, a to praktycznie to samo co CXB3590, jednak cenowo korzystniej no i chciałbym zobaczyć więcej fotorelacji pod moimi panelami :)
 

LEDam

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
15
Buchów
3
Panel na najlepszych diodach, czyli drugiej generacji CREE XP-E2, zawsze najlepsze dostępne biny. 60W
Łącznie 42 diód CREE XP-E2:
15x Red 620-630 nm XPEBRD
15x Deep red 660 nm XPEEPR
6x Royal blue 450-460nm XPEBRY
6x Warm white 3500K 80cri XPEBWT

z 3 letnią gwarancją :)



http://ledam.pl/60w_xpe2
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Witam,

Przykładałem się właśnie do zbudowania swojego panelu opartego na diodach Cree. Lecz jako, że bardziej od pieniędzy cenię swój czas cieszę się, że prowadzisz taką działalność <joint>
Planuję oświecić swojego PCboxa o powierzchni około 0,9 m2 (43,5cmx21cm) - wysokość to 52,5 cm minus doniczka max 15cm. Z twojego sklepu zastanawiam się pomiędzy dwoma panelami:

1. Panel Grow LED 25W, 21x3W High power LED - tutaj obawiam się o to czy moc wystarczy na mojego boxa (Ewentualnie czy dołożyć dwa takie?). Planowałem zrobić podobny panel dodając jeszcze diody 660nm. Na stronie nie jest opisane ale w panelu są diody CXB3590?

2. CREE COB CXA2520 GROW LED 35w 3500K do uprawy - tutaj nie obawiam się o moc lecz bardziej o wymiary i temperaturę. Mógłbym prosić o wymiary panelu? Czy panel nie zrobi piekarnika z tak małego boxa. Ewentualnie sam dołącze wentylatorki. Czy z takiego panelu osiągnę takie wyniki jak z 2x powyższy?

Byłoby super gdybyś pomógł mi w doborze panelu :jaraczz:

PS Jeśli nie powinienem tutaj o to pytać proszę usunąć posta napiszę na priv.
 
Ostatnia edycja:

LEDam

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
15
Buchów
3
Cześć Wickd!
Wychodzi Ci 0,09 m2. Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie panel na CXA2520 3500K 35W.
Występuje w 3 wariantach mocy: 900mA (35W) lub 800mA (31W) lub 700mA (28W).
Wziąłbym tą środkową, wyjdzie 344W/m2 = ~ 53k lm/m2
Wymiary jego to 25x12,5cm. Dwie diody, kształtem spasują fajnie do prostokątnego boxa. O temperaturę nie ma co się martwić. Wystarczą jakieś pasywne wyloty powietrza z boxa.
Jeśli chodzi o wyniki, to tu ograniczeniem będzie powierzchnia. Ale przy dobrym treningu będzie można trochę wyciągnąć <joint>
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź <joint>

Przekonałeś mnie jak nie w tym miesiącu to po wypłacie zamawiam panel.

Masz rację, wkradła mi się literówka jest 0,09 m2. Po prostu już się zaczynam przyzwyczajać na boxa 0,9 m2 w przyszłości :D
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witaj, bardzo ciekawa inicjatywa z Twojej strony, na stronie brakuje chyba tylko informacji- ile długości ma kabel od panelu. Swoją drogą zastanawiam się nad kilkoma panelami CREE CXA2520 do doświetlenia powierzchni oświetlanej przez hpsa i STBLEDy. Szkoda że nie ma opcji podłączenia szeregowo kilku paneli ze sobą- obecnie trzeba użyć przedłużacza cztero-gniazdowego żeby świecić w boxie czterema panelami.

Tymczasem.
 

LEDam

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
15
Buchów
3
Hej. Jeśli chodzi o kable to nie mam jeszcze stałego dostawcy, dlatego nie chcę się deklarować jakiej konkretnej długości są. w 95% przypadkach jest to 1,5m, jednak możliwe że będą lekkie różnice. Ale na pewno nie mniej niż 1m, do 2m. Jeśli chodzi o opcję połączenia kilku, żeby był jeden kabel zasilający, to jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy taka informacja :) Robię też customowe na zamówienie, dlatego najlepiej się kontaktować ze mną na info@ledam.pl :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół