nasiona marihuany

małe czarne muszki

Wyszukiwarka Forumowa:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Witam. Mam mały problem i szukam rozwiązania. Jakiś czas temu przeniosłem z dworu do domu doniczki z papryczkami chili Jamaican hot chocolate żeby ostatnia partia owoców doszła już w namiocie pod lampą. Niedawno podczas podlewania zauważyłem kilka malutkich (takich ze 2-3mm) czarnych muszek latających po namiocie. Wystawiłem doniczki i muszki wybiłem i pare dni był spokój ale dziś zaglądam a tam tych małych kurewek lata przynajmniej kilkanaście jak nie więcej i boję się że rozniosą się na inne uprawy. Na krzakach ciągle są papryczki i za kilka dni będą gotowe więc nie chcę pryskać ich jakąś chemia. Czy ktoś wie co to za mendy mi się wykluły i jak sie ich pozbyć a krzaczków nie chciałbym wyrzucać bo znowu kwitną i będą nowe owoce. Będę wdzięczny za pomoc.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ziemiórki.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Poszukałem tu na forum o ziemiórkach i wcale nie tak łatwo te kurewki wytępić. Nigdy więcej ziemi z ogrodniczego to napewno. Poszukam czegos w sklepie zobaczymy czy pomoże a jak nie to pójda na dwór no trudno. Dzieki Napalm.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
ziemiórki,
żółte lepy ogrodnicze,
nie ma za co
 

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,466
Odznaki
1
Te skurczybyki wchodza do ziemi tymi malymi dziurkami w foli i skladaja jaja , takze im dluzej lezy ziemia na zewnatrz tym bardziej narazona na rozne gadzianstwo . Ziemiorki sa malo szkodliwe w porownaniu np do wciornastek czy mitesow .

A dlaczego je masz ? sam sobie odpowiedziales .

Jakiś czas temu przeniosłem z dworu do domu
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Wiem moja wina. Obrywam co się nadaje i lecą na dwór akurat śnieg zaczyna padać. Czy powinienem boxa odkazić jakoś po tym? I czym najlepiej bo nigdy nie miałem problemów z niechcianymi gościami.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Wiem moja wina. Obrywam co się nadaje i lecą na dwór akurat śnieg zaczyna padać. Czy powinienem boxa odkazić jakoś po tym? I czym najlepiej bo nigdy nie miałem problemów z niechcianymi gościami.

Są dwa sposoby na ziemiórki proponowane przez specjalistę ze sklepu ogrodniczego:
1. Sposób tańszy: Substral na mrówki - posypujesz ziemię i podlewasz (ja musiałem powtórzyć zabieg 3 krotnie). To zabije ich fazę jajeczkową i nielatającą.
Do tego kleiste arkusze lepne - to wyłapie owady latające.
Istotne aby w składzie preparatu na mrówki była permetryna - to jest insektycyd. Podobno w preparatach na mrówki firmy Glotox jest jej najwięcej, sam nie sprawdzałem.

2.Actllic 500EC (to już taki niekombinowany sposób - przeznaczony do oprysku roślin i zwalczania ziemiórek).

Ja stosowałem sposób nr 1 z powodu małych dzieci w domu (mniej trujący, ten 2gi preparat potrzebuje karencji i absolutnie nie można pryskać w domu i musi odstać na dworze przed wniesieniem do domu).
Bardzo długo to trwało - tak na oko to ponad 3 tygodnie aż ziemiórki zniknęły z domu. Już myślałem, że ściemnili mnie z tym preparatem na mrówki bo muszki ciągle się pojawiały. Ale coraz mniej...coraz mniej i ostatecznie zniknęły. Teraz nie wiem czy to nie z powodu zmiany pogody ;);)

Ważne: stosowałem to na zwykłym kwiatku domowym, nie na pomidorkach.
 
Ostatnia edycja:

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
ja walczę ze wszystkimi owadami jednym środkiem systemicznym ;] mospilan ... nie mam czasu poprawiać po deszczu. A na dworze jak coś rośnie to nie da się wszystkiego opryskać i wszystkich szkodników zabić - tylko środki systemiczne nas ratują. Ale ziemiórkom to odpuścił bym bo one nawet pożyteczne są ;] Ja za to mam w czerwcu w ogrodzie atak ogrodnicy niszczylistki ;]
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Miałem ten sam problem korzystając niby z najbardziej prestiżowej ziemi canna terra+. Było tych much od za***ania, aczkolwiek jakichś specjalnych cech ich bytności nie zauważyłem. Patent z lepem na muchy przedni, przyznam, że nie wpadłem, ale nawet nie próbowałem z nimi walczyć uznając za nieszkodliwe.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,766
Lep na muchy, plus opryski z olejku neem, ewentualnie nemycel.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Lepy już wiszą szt 4 i już widać po kilka-kilkanaście muszek na każdym. Posypałem ziemię w donicach tym srodkiem na mrówki i zobaczymy jak to będzie. A jak mnie wk***ią to pójda na dwór i tyle. Powtórzę jeszcze pytanie czy boxa tez jakoś odkazić w razie co? Bo mam w planach jakieś papryczki znowu wysiać jakby wojna z ziemiórkami się przeciągała.
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Jak go należycie wyczyścisz po robocie to muszki siłą rzeczy zniknął.
 

Floralis

Member
Rejestracja
Gru 20, 2016
Postów
15
Buchów
0
Nie wiem jak to po polsku będzie ale to jest fungus gnat, stare latają i składają jaja w ziemi a młode larwy żrą korzenie trzeba obydwa wytepic, muszki żyją 3-4 dni a larwy 3 tygodnie jak po tym czas ie nie będzie latających to znaczy że wszystko zdechło
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół