nasiona marihuany

[4xNYC DIESEL AUTO] Pierwszy GROW, BOX

Wyszukiwarka Forumowa:

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Witam !!:)

Nadszedł czas na pierwsza uprawę.

Oprócz kierowania się moja drobną wiedzą (troche pogrzebałem po forum) oraz intuicja co do kobiet , bede wdzieczny za wasze wskazówki oczywiscie :)

Na start wrzucam: NYC DIESEL Auto od Barneys Farm

w boxie: 70x50x120cm (work in progress)

światło: jestem na stronie jednego ze sklepów w koszyku mam BOSSLED UFO 300W - decyzja ostateczna nie podjeta, ale mysle ze zaspokoiłby ten panel ksiezniczki :)

wentylacja: mam sporo coolerów komputerowych wiec mysle ze tutaj bez problemu zrobimy dobra cyrkulacje :)

podłoże: no własnie w co iść gleba? czy może jednak kokos? :zjarany:

drinks: tutaj tez wybór jest dosc szeroki i nie wiem w co uderzac.. canna, bio bizzz... bez kitu łeb pęka od informacji:) słucham was :)



zakupy robię na https://skunk-froe.dk/ google chrome tlumaczy stronę

chciałbym dokupic jeszcze jakis ph meter ale nie wiem czy to co tam jest t o nie jakis szit. jutro chce zamknac zamowienie i w tygodniu wystartowac.


pozdrawiam gorąco!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Co do ledów, to poszukaj fotorelacji i będziesz wiedział czy robią robotę i dają radę. Różne opinie o UFO chodziły, przeważnie negatywne, z opisu wynika że są na 5w epistarach, 30szt, czyli realny pobór prądu powinien być na poziomie 150W, podobnie co Mars Hydro II 400, ale ten kosztuje dwa razy więcej, ciekawe dlaczego? Pod marsem jest sporo kilka fajnych fotorelacji pociągniętych, ten panel daje radę i ja bym szedł w tym kierunku. Co do medium to gleba, nawozy mineralne, canna lub nawet "zwykłe" do roślin zielonych i kwitnących w zupełności wystarczą + koniecznie CalMag jak chcesz uprawiać pod ledami. Biobizz jeszcze odpuść.
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Niestety Jesli chodzi o mars hydro to jest trudno dostępny a ściąganie trwało by za długo i nie mam tyle czasu. Patrzyłem w innych sklepach wyboru nie maja zbyt pokaźnego.
Sprawdzimy to Ufo :)

Wiec, w zamówieniu:
Lampa -Ufo BossLed 300W
Nawozy - Canna terra FlO iCANNA pK13/14
Medium- canna profesionall 50L


Tools:
Płyn do pomiaru pH wody
Donice 11L
Stacja pogodowa
Strzykawy
Mikroskop ledowy 45x

Niestety CalMag muszę zdobyć gdzies indziej... maja tylko Mono z każdego ale aktualnie brak na magazynie.

Wiec lada dzień paczka dojdzie i odpalamy :)
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Mam Jeszcze jedno pytanie, bo mam 15 cm wolnej przestrzeni pod boxem, i akurat tyle miejsca po przesunięciu doniczek ze mieści się cooler, gdyby wilgotność spadała mógłbym podstawić pod spod pojemnik z woda mógłbym dac tez matę grzewcza pod niego aby woda trzymała temperaturę i parowala lepiej :)

Pozwoliłem sobie to rozrysować
xxxxxw.jpg
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Mars Hydro z Alli wysyłany jest z magazyny w niemczech - DHLem, jak zamówisz dzisiaj to będziesz go miał w ciągu trzech dni roboczych. Maszy wyrzedaż z okazji Black Friday i dostaniesz go za około 160 dolców.

Jak chcesz już coś koniecznie od tego BossLeda to weź Diamond II 600W.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
dlaczego na tym rysunku wtłaczający wentylator jest na podłodze? :sunny:
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Lepiej rozstaw doniczki równomiernie na podłodze, krzaki będą rosły i będziesz musiał je przestawiać jak się będą krzaczyć, jak będziesz miał tą dziurę w podłodze to nie będziesz mógł tam postawić doniczki. Otwór wtłaczający zrób lepiej na z boku boxa na wysokości górnej krawędzi doniczki.
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Lewa strona boxa przylega do ściany, właściwie to stoi w rogu. Mogę ewentualnie zrobić wlot w przednich drzwiach ale będzie to widoczne a chciałbym tego uniknąć, dlatego stwierdziłem żeby zrobić to w ten sposób, ale jeśli faktycznie może to przeszkadzać to zrobie go z przodu, ale wolałbym zdecydowanie tego uniknąć :)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Masz jeszcze prawą ścianę boxa. We fronotowych nic nie rób, chyba że tylko wlot pasywny. Będziesz owietrał/zamykał boxa na drzwiach do którego podłączony jest wiatrak jakimiś kablami?
 

lukasz8908

Active member
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
26
Buchów
0
Jeśli chcesz uniknąć przebitki światła na zawnątrz to użyj resztek po filtrze z okapu. Ja zawsze tak robię i pomaga. Wystarczy je przykleić od wewnatrz boxa. Może nie jest to na 100% skuteczne ale w dużej mierze pomaga;)
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Ufo juz lezy u mnie. Wydaje mi się ze producent na bank zakolorowal pobór energii. Ale nie o to mi chodzi. Jeżeli są zastosowane diody double 5w o ile to 5w a nie 3w to daje 300W. Jeżeli faktycznie tak jest to może nie będzie tak złe. Spróbujemy. Jeżeli nie wyjdzie to trudno to pozostanie doświadczenie i wtedy zbije kolejny box wrzucę kolejna partie na weg. I kupię Mars hydro. Powiedzcie mi jeszcze... tu nie mogę nigdzie znaleźć mikroryzy. Czy wystarczy ze w jakimś growshop kupię jakiś roots? Pozdro
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Jedź do większego centum ogrodniczego i kup uniwersalną mikoryzę - wysatrczy.
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Byłem dzis w growshop, akurat black friday i w dobrej cenie dostalem rootsa i lemon kick do zbijania ph. :)

pestki juz w wodzie - wrzucilem je do wody juz wyregulowanej do 6-7ph, bedzie dobrze?:)




pestki
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Kielki dochodza druga dobę na ręcznikach :) jeden już wyskoczył a 3 się ociągają, obczajalem mikroskopem i nie widać żeby coś się otwierały pestki. Medium już przygotowane do sadzenia. Keramzytem uzupełniłem od spodu i góry, roslinki wrzucam od razu do docelowych donic 11L. Klimacik ustawiony 60-70% wilgotności w dzień, w nocy 40%. Temperatura w dzień 26,5, a nocą 22. Światełko puszczam 18/6 :) na bank zastosuje LsT. Jedyne z czym jeszcze nie wiem jak będzie to podlewanie. Ale myśle ze wyczuje potrzeby krzaków :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół