nasiona marihuany

Chiński TDS pokazuje ujemną wartość PPM

Wyszukiwarka Forumowa:

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Witam
Taki przypadek mam bo robiłem roztwór siarczanu potasu ( płaska łyżeczka na 5L wody ) . Wszystko szło dobrze do czasu aż dodałem do siarczanu potasu nawóz target w płynie. Ostatecznie chciałem upewnić się że wszysto jest dobrze. PH wyszło 6.0 a TDS wskazał wartość -28 xD Więc kilka pomiarów zrobiłem i wartości były różne. 280 ; 870 ; 11 ; -28 ; -12 ... totalnie przypadkowe wartości. A obok kubek z wodą mierzył już poprawnie. Ktoś coś wie na ten temat ?:)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Witam
Taki przypadek mam bo robiłem roztwór siarczanu potasu ( płaska łyżeczka na 5L wody ) . Wszystko szło dobrze do czasu aż dodałem do siarczanu potasu nawóz target w płynie. Ostatecznie chciałem upewnić się że wszysto jest dobrze. PH wyszło 6.0 a TDS wskazał wartość -28 xD Więc kilka pomiarów zrobiłem i wartości były różne. 280 ; 870 ; 11 ; -28 ; -12 ... totalnie przypadkowe wartości. A obok kubek z wodą mierzył już poprawnie. Ktoś coś wie na ten temat ?:)
Skalibruj we wzorcowym płynie?
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
skalibrowany - dalej pokazuje różne wartości ;] Mówię przecież że roztwory inne mierzy dobrze tylko ma problem z jednym. Myślałem że może jakaś reakcja chemiczna zachodzi ale obserwuje butelkę z tym roztworem i nic się nie wytrąca itd. Nie mam pomysłu czemu TDS wariuje w nim.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół