nasiona marihuany

Makumba z 30g liści i łodyg?

Wyszukiwarka Forumowa:

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Siema
Tak jak w temacie.
Przymierzam się do picia makumby w najbliższych dniach.
Czy z 30g liści oraz ociupinke przytopowych i reszta łodyg wyjdzie coś kopiącego? Jeżeli tak to na ile mniejwięcej porcji to starczy?
Nie próbowałem nigdy makumby dlatego fajnie byłoby dobrze wycelowac z ilością i nie przegiąć pały. :D
 
C

Chewbacca

Guest
Wyjdzie coś kopiącego jak najbardziej. Rozumiem że mówisz o wysuszonym materiale a nie mokrym. Ja bym to zrobił w 1 litrze mleka z dodatkiem połowy kostki masła. Po odparowaniu będziesz miał 2-3 szklanki makamby. Na jeden raz szklaneczka powinna wystarczyć. Tylko bądź cierpliwy i nie dopijaj za wcześnie, bo czasem potrafi nawet po 2 godz. wejść. Wszystko zależy od stanu żołądka. Z doświadczenia wiem że najlepiej i najszybciej wchodzi na "pusty żołądek". O przegięcie pały się nie martw, to nie alkohol. A fazka naprawdę bardzo przyjemna, czujesz odprężenie dosłownie w każdej komórce ciała ;)
 
T

tabius

Guest
A ja mam pytanie o przechowywanie makumby. Zawsze piłem po zrobieniu a teraz zastanawiam się nad ugotowaniem większej ilości powiedzmy z 2l mleka i pozostalosci z 7 auto. Przytopowce jakis popcorn lodygi i reszta. Czy moge takie mleko/ kakao przechowywac w lodówce jal zwykłe mleko powiedzmy tydzien? Czy można to zamrozic?
 

kushit

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2017
Postów
49
Buchów
0
to zrób lepiej dwie kostki masła a potem rozpusc maslo w mleku i wypij. maslo mozna mrozic i dluzej lezy
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Wyjdzie coś kopiącego jak najbardziej. Rozumiem że mówisz o wysuszonym materiale a nie mokrym. Ja bym to zrobił w 1 litrze mleka z dodatkiem połowy kostki masła. Po odparowaniu będziesz miał 2-3 szklanki makamby. Na jeden raz szklaneczka powinna wystarczyć. Tylko bądź cierpliwy i nie dopijaj za wcześnie, bo czasem potrafi nawet po 2 godz. wejść. Wszystko zależy od stanu żołądka. Z doświadczenia wiem że najlepiej i najszybciej wchodzi na "pusty żołądek". O przegięcie pały się nie martw, to nie alkohol. A fazka naprawdę bardzo przyjemna, czujesz odprężenie dosłownie w każdej komórce ciała ;)

Tak jest, mówię o wysuszonym materiale.
Zrobię tak jak mówisz.

Podpowiedz mi jeszcze tylko, czy przed umieszczeniem "odpadów" w mleku, wygotowac je w wodzie dla lepszego smaku makumby oraz by pozbyć się chlorofilu?
Dodałbym sobie jeszcze kakako i ze dwa snickersy dla lepszego smaku makumby.
Nie mogę już sie doczekać doświadczenia z makumbą : D

---------- Post Zaktualizowany 15:03 ---------- Data pierwszego postu 14:59 ----------

Tak apropos.
Ile to trzyma i po jakim mniejwięcej czasie jest sie normalnym? haha :smokee:
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Osobiście radzę zrobić z tego masło - i jakieś ciastka. Makumba jest ohydna
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Osobiście też nad tym rozmyślałem, ale z ciastkami będzie o wiele więcej zabawy a czasu nie bedzie zbyt wiele. Do makumby jak dodam kakao i ze 2 snickersy nie powinna być aż taka ohydna. <shiza>
Powiedzcie mi tylko czy przed umieszczeniem 'odpadow' w mleku wygotowac je najpierw w wodzie?
 

Ciasto

Murzynek
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
325
Buchów
0
Osobiście też nad tym rozmyślałem, ale z ciastkami będzie o wiele więcej zabawy a czasu nie bedzie zbyt wiele. Do makumby jak dodam kakao i ze 2 snickersy nie powinna być aż taka ohydna.
Powiedzcie mi tylko czy przed umieszczeniem 'odpadow' w mleku wygotowac je najpierw w wodzie?

Zrób ciastka :) Zrobisz więcej i lepiej niż te 2 szklanki które trzeba pić od razu bo się zepsuje :) Ciacha chowasz i nic się z nimi nie dzieje. Potrzebujesz,wyjmujesz,zjadasz. Jak dobrze przyrzadzisz to są przepyszne :) Ja trzymałem w pudełku przez hmm? Pół roku i nic się nie stało :)

Posiedzisz na forum kilka lat to zmienisz podejście do tematu :D każdy na początku chciał mocno i dużo a teraz podziwia rośliny + przerabia temat na różne produkty bo to jest dla weteranów "ciekawsze" niż zwykłe za przeproszeniem upie****enie w trupa :)
Dobra makumba porobi Cie na dobrych kilka godzin. Ciastka nawet dłużej :)
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Czyli zblenderować te 30g łodyg i liści i wygotować przez 3h w 360g masła. Odczekać, aż masło stwardnieje i upiec z niego ciasteczka? Na tyle masła trzeba zuzyć prawie pół kg mąki. Sporo z tego wyjdzie ciastek, dużo takich trzeba zjeść jako porcje?

Wiem wiem, ciastka ciekawsza opcja, ale o wiele więcej zabawy. Jak mi podpowiesz jeszcze z tym wyżej to chyba się jednak skuszę na ciasteczka.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Możesz zmielić - zajmuje mniej gara.. Produkt wygotuj nawet dwu krotnie we wodzie. Kostka ~200g wystarczy na 30g produktu. Dolewaj wody do masła żeby się nie przypalało. Gotuj minimum godzine. Dawka zależy od jakości wsadu.
 
M

Manto

Guest
Ja bym dodał jeszcze trochę topów i zrobił z tego olej , a nie jakieś makumby czy masła .
 

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
A z mojej strony wygląda to tak, że jakies do chu*a te makumby. Piłem ze cztery razy w życiu i ani razu mnie nie klepło tak, żeby móc powiedzieć, że to wszystko było warte zachodu, gotowania i picia brrr. :pl:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół