nasiona marihuany

[MH/HPS 400w][0.64m2] 6x Amnesia Lemon,1x Critical Kush, 1x Cream Mandarine

Wyszukiwarka Forumowa:

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
24 dzien zycia , 8 dzien 12/12


Warunki w namiocie :
dzien temp 27-28 , wilgotnosc do 70%
noc temp 18-21 , wilgotnosc okolo 60%



















ciekawe co z tego wyrosnie :crazy:



Przypalone liscie







Po przelaczeniu na HPS przez kilka dni mialem duzy problem z wilgotnoscia,ktora w dzien dochodzila do 99%,ale problem juz zostal rozwiazany pochlaniaczem,ktory swietnie daje rade.Podsypalem troche ziemi do doniczek wiec sa juz prawie pelne.Z nowosci w namiocie to wspomniany juz pochlaniacz oraz worek z co2.
Przez brak czasu w jednym dniu zapomnialem podniesc lampe oraz wlaczyc wentylator mieszajacy przez co lampa byla 10cm nad szczytami i przypieklo sie kilka lisci,obecnie lampa jest ok 25cm nad najwyzszym szczytem.Roslinki mierza juz 45-50cm - jestem zaskoczony ich tempem wzrostu :lol3:.
Dzisiaj dostana wode pierwszy raz od 3 dni po okolo 800ml z ph 6.5.
Kiedy powinienem zaczac stosowac terra flores oraz boost ?

PS. powinienem odciac te przypalone liscie,czy moge je zostawic ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ogól im doły bo strasznie to wygląda...
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Wygolilem troche dolne liscie :joker:
 
Ostatnia edycja:

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
30 dzien zycia 14 dzien 12/12


Warunki w namiocie :

dzien temp 27-28 , wilgotonosc 70%
noc temp 18-20 , wilgotnosc 50-60%



















Sporo sie zmienilo w namiocie przez ostatnich kilka dni.Wyrzucilem mandarynke poniewaz uznalem,ze szkoda miejsca i rozstawilem pozostale planty tak,zeby dostawaly wiecej swiatla,podcialem troche dolne liscie i wyrzucilem wiekszosc wiatrakow,ale przed nimi jeszcze jedno strzyzenie,planuje wyciac liscie i odrosty z dolu,ktore nie dostaja duzo swiatla,ale to za jakis czas,kiedy uformuje sie wiecej kwiatow.Roslinki mierza obecnie 80-85 CM , lampa 30cm nad szczytami.

Dzisiaj leci pierwsza dawka canna boost 150%, terra flores 50% , PK 13/14 75% oraz rhizo 25% ph pozywki 6.5 kazda dostanie po okolo 1.5 L wody.Wiem,ze jeszcze za wczesnie na PK,ale wydaje mi sie,ze maja maly niedobor potasu.
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2


...podcialem troche dolne liscie i wyrzucilem wiekszosc wiatrakow,ale przed nimi jeszcze jedno strzyzenie,planuje wyciac liscie i odrosty z dolu,ktore nie dostaja duzo swiatla...



Mam nadzieje że nie goliłeś całej rośliny z wiatraków a jedynie dół ? Co do wycinania odrostów nie musisz czekać a co do pk jak najbardziej twoje rosliki już potrzebują ale czy w takich dawkach ... czas pokażę. Uważaj by nie popalić plantów bo to są już straty nie do odzyskania a z niedoborów zawsze łatwiej wyjść ;)
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Mam nadzieje że nie goliłeś całej rośliny z wiatraków a jedynie dół ? Co do wycinania odrostów nie musisz czekać a co do pk jak najbardziej twoje rosliki już potrzebują ale czy w takich dawkach ... czas pokażę. Uważaj by nie popalić plantów bo to są już straty nie do odzyskania a z niedoborów zawsze łatwiej wyjść ;)

Nie bedzie to za duzy stres dla roslin ?
Podcinalem je juz 2 razy w ciagu tygodnia
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Odrosty najlepiej wycinać na wegu bądź indukcji a na flo roślinka powinna bez stresowo zawiązywać kwiaty i puchnąć.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Zawsze usuwam dolne liście i słabsze odrosty w 3 tyg. od pojawienia się preflowerów, wtedy roślina spowalnia stretching oraz rozbudowę bryły korzeniowej, dodatkowo taki zabieg stymuluję budowę kwiatów(z moich obserwacji), kończąc kwitnienie około gramem z wata bez popcornu, jeśli potniesz ją wcześniej to zakłócasz ten proces co się odbije na plonie.

Odrosty najlepiej wycinać na wegu bądź indukcji a na flo roślinka powinna bez stresowo zawiązywać kwiaty i puchnąć.

Jeśli będziesz podcinać roślinę podczas indukcji i ją wtedy stresować to skarłowacieje.
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Ja zawsze ciacham na wegu, roślina pcha niepotrzebnie energię w budowę gałęzi która i tak zostanie odcięta. Czytałem w wielu miejscach o usuwaniu dolnych odgałęzień na wgu. Na flo tez oczywiście sie usuwa co wyskoczy po indukcji oraz to co widać ze topa to z tego raczej nie bedzie


A z wycinaniem na indukcji ktoś cos mi ostatnio gadał wiec nie będę sie sprzeczał czy to git czy nie bo nie wiem:freak2:
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Zawsze usuwam dolne liście i słabsze odrosty w 3 tyg. od pojawienia się preflowerów, wtedy roślina spowalnia stretching oraz rozbudowę bryły korzeniowej, dodatkowo taki zabieg stymuluję budowę kwiatów(z moich obserwacji), kończąc kwitnienie około gramem z wata bez popcornu, jeśli potniesz ją wcześniej to zakłócasz ten proces co się odbije na plonie.



Jeśli będziesz podcinać roślinę podczas indukcji i ją wtedy stresować to skarłowacieje.

Poczekam ze strzyzeniem jeszcze tydzien
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
46 dzien zycia 30 dzien 12/12

warunki w namiocie :
dzien temp okolo 27 RH 70%
noc temp 20-23 RH 50 %






















































2 tygodnie minely od ostatniej aktualizacji.
Krzaki rosna jak szalone.Probowalem zatrzymac ich wzrost naginajac szczyty i wycinajac liscie,ale nic ich nie moglo zatrzymac,teraz chyba zatrzymaly sie - prawie na suficie przez co musialem ulamac jeden szczyt.Sciagnalem odblysnik i zarowka przyczepiona jest do belki poprzecznej.Dzisiaj trzeci raz z rzedu podlalem je chemia poniewaz ciagle sa glodne,nastepne podlanie na pewno bedzie juz tylko woda.Zrobilem pomiar PH odplywu z doniczki,ktory wynosi 6.0.
Mam nadzieje,ze nie przesadzilem z wycinka lisci :freak:Z kazdym dniem pojawia sie coraz wiecej kwiatow i wydaje mi sie,ze zostalo jakies 6 tygodni do :harvest:
Poza lekkim niedoborem fosforu i potasu nic im nie dolega.
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
59 dzien zycia 43 dzien 12/12


warunki w namiocie :

DZIEN : temp 28 RH 50-60%
NOC : temp 20-23 RH 50%

















Kolejne 2 tygodnie za mna, nie chcialo mi sie wyciagac wszystkich plantow do zdjec,wiec zrobilem zdjecia tylko jednego i kilku topkow z dwoch roslin.
W ostatnim czasie nie dzialo sie nic szczegolnego o czym warto pisac,wszystko powoli i bez zadnych przeszkod idzie do przodu.Jedyna zmiana w namiocie to dodatkowy wiatrak mieszajacy.


Zastanawiam sie,czy powinienem jeszcze wyciac troche lisci,czy powinno to juz zostac tak jak jest ?

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół