nasiona marihuany

[600w MH] [1000W HPS] [2,25m2] 5x Amnesia 5x Lemon kush 5x Cheese

Wyszukiwarka Forumowa:

Pułkownik

Active member
Rejestracja
Lis 9, 2017
Postów
41
Buchów
0
Amesia:





Cheese:





---------- Post Zaktualizowany 10:55 ---------- Data pierwszego postu 10:53 ----------

Nie mam pojęcia :/ Będę musiał chyba sprawić jakiś tester. Jaką polecacie jakąś tańszą opcje zmierzenia ph?
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Ja jako początkujący działam na kropelkach :) działa. Mam pewność. Może nie mam dokładności czy to pH 6.2 czy 5.8 ale staram się tak stopniowo obniżać bo mam 8 z kranu
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Już w okolicach 20zł kupisz najprostsze i całkiem skuteczne testery ph np w liroj merlę A jaką wodą podlewasz? Kranowa? Odstana?
 

GoodTrips

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Napisz jeszcze jakie medium oraz jak dużo im dajesz wody. Bo liście takie oklapniete jakby za dużo wody bylo
 

Pułkownik

Active member
Rejestracja
Lis 9, 2017
Postów
41
Buchów
0
Wodę leje kranową ( wodociąg miejski ) ale nie odstaną po prostu leje. Podlewam co 2/3 dni ale tylko te ktore mają sucho. Bo przez te choroby to niektore maja sucho a niektore woogle nie piją. Podlewam tak 300ml wody około. A możesz podać jaki konkretnie używasz ten kropelkowy? Może przejdę się do merlina to jak by tam był jakiś to bym go wział chyba że nie bedzie top trzeba bedzie przez neta :/ A obniżyć ph to czym ? Nawóz?
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Tak jak baku powiedział 24h przed podlaniem możesz zostawić gdzieś w jakimś dzbanku wode żeby nie miała chloru

PH możesz obniżyć przy użyciu chociażby kwasku cytrynowego ale z tego co mi wiadomo to jest średnio skuteczne. Są też specjalne preparaty do obniżania PH dla roślin w cenie ok 20-30zł (nie wyrecytuje Ci ich ale jest już mnóstwo takich wątków na forum) ale zacznij od zmierzenia PH wody i ziemi.

Jest jeszcze taka możliwość że masz zbyt ubitą ziemie i woda nie mam jak odparować więc zostaje tam wilgoć a korzeniom ciężej sie rozwijać. Masz w tej ziemi perlit czy jakieś inne gadżety?
 

Pułkownik

Active member
Rejestracja
Lis 9, 2017
Postów
41
Buchów
0
Mam już tester. Kiepsko jest :/ Wszystkie mają podobne ph tylko wilgotność inną. pH wody mam 7 a tu foto w ziemi:

pH



Wilgotność to różna



Będę już tak robił teraz z wodą ale nie mzienia faktu że woda ma 7ph :/ czyli muszę kupić preparat na mniejsze ph?
Perlitu itp nic nie mam a ziemia raczej nie jest zbita

---------- Post Zaktualizowany 13:22 ---------- Data pierwszego postu 13:17 ----------

https://www.growtent.pl/product-pol-1875-Canna-pH-minus-Organic-1L.html Coś takiego pewnie ? Z tym kwaskiem spróbuje ale też mi się wydaje że raczej nie pomoże :/

Teraz pomierzyłem dokładniej, z 7 razy nakuwałem to ph mi wychodzi kolo 6-6.5. Sam już nie wiem co jest. Wilgotnosc 10 do konca skali poszła. Za mokro ma na pewno, nie podlewam jej ale juz z 3 dzien tak samo mokro mają :/
 
Ostatnia edycja:

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Ten PH metr wskazaniami moze sie zamienić z wrozbita Maciejem. Kup porzadny.
 

Pułkownik

Active member
Rejestracja
Lis 9, 2017
Postów
41
Buchów
0
Zamówię to co kolega podesłal ale parę dni minie zanim dojdzie. A ph żeby obniżyć to i tak teraz nie podleje ich bo mają mega mokro :/
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ktoś tłumaczył kiedyś - bierzesz wilgotną ziemię na bialy talerzyk, zalewasz i pochylasz, żeby kropelki spłynęły. Jakoś tak. Polecam opcję 'Szukaj'
 

Pułkownik

Active member
Rejestracja
Lis 9, 2017
Postów
41
Buchów
0
Zalewam tym płynem testerem? Właśnie szukam nie mogę znaleźć tego watku ale jeszcze poszperam. Wydaje mi się że błąd jaki zrobiłem to że do tej ziemi lalem co dwa dni też wodę z nawozami no i prawdopodobnie jeszcze wodą że złym ph. Sprawdzę niedługo i nie wiem może płukanke im zrobię chyba że unormuje się po tej wodzie z dobrym ph
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół