nasiona marihuany

Gotowy panel LED na 1m2 - COB Citizen Clu058

Wyszukiwarka Forumowa:

wtfasdwtfasd

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2011
Postów
71
Buchów
0
Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą boxa z 60x60x140 na 100x100x200 i zmianą oświetlenia z HPSa 250W na panel LED, który dobrze doświetli 1m2. Dużo czytałem o panelach led i cobach. Dowiedziałem się tyle, że najlepsze w tej chwili są COB Citizen Clu058, lecz nie posiadam umiejętności, sprzętu i chęci do złożenia własnego panelu LED. Chciał bym po prostu zapłacić komuś za zrobienie dobrego panelu LED i nie wchodzi w grę żebym się bawił w składanie samemu bo po prostu nie mam o tym pojęcia.(Więc nie chce słuchać, że jak bym zrobił sam to bym zaoszczędził pieniądze i mógł bym złożyć lepszy panel LED niż ktoś mi zaoferuję)

Z forum wynika, że najlepiej jak panel bym zamówił od DNXa, ale on mieszka w Anglii i dochodzi do tego koszt wysyłki i nie chciał bym żeby podczas transportu coś się stało z tym panelem.(Wolał bym odebrać panel samemu żeby mieć pewność, że wszystko będzie OK)

Druga opcja jest taka że znalazłem osobę na OLX, która robi nie daleko mnie(mógł bym osobiście odebrać) panele LED właśnie z COB Citizen Clu058, ale nie rozumiem tego, że panel jest zrobiony z 2 COBów(tak wygląda to na zdjęciu, chyba że zdjęcie jest przykładowe, już napisałem do tej osoby) i posiada moc 250W i zastanawiam się jaką powierzchnie taki panel LED dobrze doświetli. Mógł by ktoś kto się zna wypowiedzieć na ten temat?
Poniżej wrzucam ogłoszenie z w/w panelem LED
https://www.olx.pl/oferta/panel-led-grow-250-wat-citizen-clu058-CID628-IDom1h0.html

Trzecia opcja i jak dla mnie najsłabsza, ale też najtańsza.(Też mógł bym osobiście odebrać) To panel led zbudowany na diodach 3w full spectrum bridgelux. Wiadomo że musiał bym kupić 4x taki panel jak podaje w linku. Proszę o wypowiedzenie się coś na ten temat bo ja nie mam bladego pojęcia o tym panelu.
https://www.olx.pl/oferta/lampa-led...d-hps-CID628-IDoVa6o.html#c9a87872a6;promoted

Rozmyślałem też nad kupnem jakiegoś gotowego panelu od Mars Hydro lub Lightdio - PL100, ale z tego co wyczytałem to nie ma prównania do Citizen COB Clu058 - nie ukrywam, że zależy mi też na funduszu, ale też nie chce jakiegoś chińskiego gówna w którym padną mi diody po pół roku. Chciał bym przeznaczyć na panel max. 2tyś zł. W grę nie wchodzi STB LED, Spectolight itp. ponieważ to już są za duże koszta na tą powierzchnie.

Proszę o pomoc osób, które używały któregoś z w/w paneli albo mają dużą wiedzę na ten temat i mogły by mi pomóc w dobrze sprzętu na 1m2.

Pozdrawiam.
 

wtfasdwtfasd

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2011
Postów
71
Buchów
0
Witam, osoba która sprzedaje te panele led z dwóch COBow Clu058 zapewnia mnie, że wystarczą na 1m2. Mówi, ze może dać większy zasilacz HLG320 i większy radiator, ponieważ nie opłaca się dawać 3 COBow na ta powierzchnię czy to jest prawda? Ponieważ w panelach LED jestem lewy i za dużo nie wiem.
Proszę i pomoc
 
Ostatnia edycja:

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Również rozmawiałem z tym użytkownikiem, zaproponował mi na powierzchnie 1,44 zestaw z cobow wysterowany na 340w. Niestety są to dwie diody i ciężko będzie ustawić je tak, aby w pełni oświetlały powierzchnie. Według mnie najlepszy rozwiązaniem byłoby zbudowanie trzech oświetlaczy po jednej diodzie na panel i rozstawić je na wzór trojkata, gdzie lampa jest w miejscu wierzchołka trojkata. Jest to już prawie 500w, ale mamy pewność, ze oświetlimy cała powierzchnie.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Na 1.44m2 jak chcesz dawać cob Citi Clu-058 to najlepiej 4szt. dać, bo lepiej światło jest rozmieszczone

20170404_210706.jpg
 

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Na 1.44m2 jak chcesz dawać cob Citi Clu-058 to najlepiej 4szt. dać, bo lepiej światło jest rozmieszczone

20170404_210706.jpg


To Twoja relka? Mógłbyś podeslac link?
Jest gdzieś na forum schemat budowy takiego oświetlacza?, (szukajka nie chce ze mną współpracować)
Ponadto widzę jeszcze red boosta na tym zdjęciu, chociaż ww sprzedawca napisał mi ze to tylko „chwyt marketingowy” i przy clu058 wcale nie jest potrzebny, jak mógłbyś się do tego odnieść ?
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół