nasiona marihuany

Melasa

Wyszukiwarka Forumowa:

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Siemanko, zadałem pytanie kiedys w mojej FR, lecz feedbacku nie było, ale spróbuje tutaj, nabyłem takową melase, czy ktoś ją stosował czy wypieprzyć na śmieci i kupić inną? pozdróweczki



 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
czyli mogę smiało stosować, a ktoś coś jakieś proporcje mi zdradzi?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Z tą melasą to bym uważał. Już gdzieś to pisałem, ale ch*j tam. Melasa w dużym stężeniu to jest dość silny nawóz. Sam oczywiście też z nią eksperymentowałem, ale jak nie uprawiasz organicznie to pie**ol melasę. Cukry w małych stężeniach przydadzą się pewnie mikroorganizmom przy organicznej uprawie. Ale. W naturalnym środowisku jakoś cukry nie spadają konopiom z nieba, a te sobie świetnie radzą.
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Z tą melasą to bym uważał. Już gdzieś to pisałem, ale ch*j tam. Melasa w dużym stężeniu to jest dość silny nawóz. Sam oczywiście też z nią eksperymentowałem, ale jak nie uprawiasz organicznie to pie**ol melasę. Cukry w małych stężeniach przydadzą się pewnie mikroorganizmom przy organicznej uprawie. Ale. W naturalnym środowisku jakoś cukry nie spadają konopiom z nieba, a te sobie świetnie radzą.

Tak, jadę tylko i wyłącznie organicznie, czyli jak najbardziej sie przyda na ostatnie dni flow chce tym flushować planta, a byłbyś tak miły i zdradził mi proporcje tej melasy?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Melasa podnosi ec roztoru i wg mnie nie nadaje się na flusha. A co do dawkowania melasy we wcześniejszej fazie jeżeli już ktoś się uprze. Łyżeczka do herbaty na 5l wody, nie więcej. Pozdrawiam.
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
Melasa podnosi ec roztoru i wg mnie nie nadaje się na flusha. A co do dawkowania melasy we wcześniejszej fazie jeżeli już ktoś się uprze. Łyżeczka do herbaty na 5l wody, nie więcej. Pozdrawiam.

Dobra last kłeszczyn, czy mogę zrobić roztwór tej melaski i odlać 1l i rozrobić z tym BioBizza trypack? tak jak jest zalecane czy będzie sie to strasznie gryzło?
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Wydaje mi się żeBiobizz jest oparty na melasie zwłaszcza grow. Sam używałem melasy ale z trzciny cukrowej. Mieszałem ja z astwitem i był to swietny pełnowartosciowy nawóz na kwitnienie a przy okazji zbijał ph astwitu które oscyluje powyżej 8 do gdzies 6.5-7 gotowego roztworu. Wychodziło dużo taniej niz markowe nawozy bo Astvit tani jak barszcz i melasa też. Ja dawałem plaską łyżkę stołowa na 5 litrów wody i dawkę producenta Astvitu i było git. Uprawiam też tylko orgaicznie.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
1 - 0 - 5 melasa, więc nie tylko cukry, więc trzeba też uważać bo to nie biohumus:) ten pack od bizz-u jest na melasie, więc możesz sobie odpuścić, tak jak kolega wyżej, astvit sypki luz w płynie, tani i b.dobry, sam jechałem out na bio i w przyszłym roku zakup asttvitu bedzie obowiazkowy :)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
No Astvit za***isty nawoz, tez polecam. Dzordz a robiles astvit z melasa i napowietrzaniem pozywki? Podobno wtedy jest kozak

@edit: Jeszcze jedno, melasy nie powinno sie duzo dawac, jak najmniej poniewaz za duzo cukrów zabije wam bakterie.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół