nasiona marihuany

Tani ph metr z aliexpress za 4 usd. Czy to ma sens?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Cześć, przeklejam część swojej odpowiedzi z innego wątku. Zastanawiam się czy macie doświadczenia z tanimi ph metrami. Jeśli tak to proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Od roku używam ph metru od chińczyka za 4 USD z ali, kupiłem go bo był,przy okazji gdy robiłem inne zakupy, myślałem że to będzie tylko zabawka. Pewnego dnia rozwaliłem sondę i przypomniałem sobie o tej zabawce... od ponad roku służy, w tym czasie tylko raz był kalibrowany. Ja się ciągle dziwię jak to możliwe że on działa i dobrze wskazuje. Co jakiś czas porównuję jego odczyty właśnie z takim ph metrem jak ty masz ph55, ciągle brak rozbieżności, mierzy tak samo w punkt jak świeżo kalibrowany ph55. Jak będę kupował następny ph metr to wiem, że wejdę na ali i zmówię 5 szt tego taniego wydawałoby się badziewia.

Skąd taka duża różnica w cenie tych instrumentów? Nie mam zielonego pojęcia. Wydaje mi się, że po pierwsze dlatego, że europejska produkcja, po drugie jakaś tam standaryzacja, być może jakiś certyfikat posiadają takie urządzenia po przecież z założenia używa się ich do bardzo profesjonalnych zastosowań, może dochodzą jeszcze jakieś inne czynniki. Wszystkie zepsute ph metry rozbierałem na drobne częsci i jest w nich wielkie gówno, koszt części to może z 1usd. Pozostaje mi z czystym sercem polecić chińczyka jeśli chodzi o ph metry, kupię u nich też jakiś konduktometr kiedyś i porównam.

0-1-14-00-Przeno-ny-Cyfrowy-Miernik-PH-PH-Tester-do-Akwarium-Basen-Wody-Laboratorium5B15D.jpg
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Wygląda jak Milwakee,mnie tam ph metry nie potrzebne,wystarczą kropelki,EC ważniejsze.
 
R

ruski wentylator

Guest
mam identyczny, rok temu dalem 40zl, spadlmi ze 2 razy, zalałem go tez ze 2 razy, przy czestych pomiarach trzeba go kalibrować min 1 na miesiąc, troche wolno odczytuje ale za ta cene to spoko polecam zwłaszcza jak amatorsko i organicznie
 
M

Mr.f

Guest
Cześć, minęło już troszkę czasu, jak obecnie oceniasz zakup tego sprzetu ? Jak długo go miałeś ?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,400
Ja używam takiego pH metru, tylko mój jest w kolorze czerwonym. Użytkuję go od ponad 10 lat i nadal jego wskazania są wiarygodne.
 
M

Mr.f

Guest
No i takie odpowiedzi aż cieszą :D czemu tak cicho jest o takich tanich sprzętach ? Człowiek jak szuka info o tego typu aparaturze to znajduje posty gdzie ludzie płacą po 300zł i więcej...a tutaj prosze, można kupić ph metr w cenie 25-40zł i mieć go 10 lat... szok. Powiedz coś więcej, jak często sprawdzasz Ph roztworu, jak czesto go kalibrujesz, jak długo trzymasz odczyny do kalibracji ? Czy używasz płynu do przechowywania elektrody który się wlewa do zatyczki od metru?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Sam takich używam. EC metr zółty i czerwony pH metr. Działają sprawnie i solidnie. Użytkowane już z 2 miesiące. Odczyty sprawdzane codziennie. Kalibrowane raz tydzień temu płynami. Elektrody po zanurzeniu w rozwtorze płukam pod kranówką i zamykam przykrywką,dają rade w zupełności. Ważne by mieć płyny do kalibracji i nic więcej. Na początek by złapać bakcyla szkoda przepłacać za Milwaukee albo Hanne.


 
M

Mr.f

Guest
Ile płaciłeś za tego do EC ? Do niego też kupiłeś ten roztwór do kalibracji ? Myslisz ze taki miernik EC jest obowiązkowy przy nawozach organicznych ?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Zestaw pH i EC z płynami pH i EC kosztował 20 funtów z lokalnego grow shopu. Sam uprawiam w kokosie na nawozach mineralnych więc nie mam punktu odniesienia ale przy organice raczej zbędny bajer. Pzdr
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
No nie wiem, czy zbędny. Na początek warto mieć, sam miałem w pierwszej uprawie problem z pH, miernik pomógł mi naprawić sytuację. Co rusz też pojawia się wątek, gdzie ludzie pytają, co jest nie tak z rośliną. Dość często pH nim jest. NA Allegro można kupić taki za jakieś dwie dychy, więc to żaden koszt, a może uratować początkujacym plon.
 
M

Mr.f

Guest
Kolega odpowiedział na moje pytania o miernik EC... PH to wiadomo, podstawa wszystkich podstaw.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,400
Powiedz coś więcej, jak często sprawdzasz Ph roztworu, jak czesto go kalibrujesz, jak długo trzymasz odczyny do kalibracji ? Czy używasz płynu do przechowywania elektrody który się wlewa do zatyczki od metru?
Od jakiegoś czasu nie uprawiam indoor, tak więc pH metru używam sporadycznie, używam innego - do sprawdzania pH gleby. Co do kalibracji to nie uwierzysz - nigdy go nie kalibrowałem :D - nie było nigdy takiej potrzeby. Jak mam zamiar go użyć, to testuję go pod wodą kranówką o sprawdzonym pH i zawsze mi się zgadzały jego wskazania. Oczywiście trzeba mu dać z minutkę podczas pomiaru, potrzebuje on chwili aby ustabilizował wynik. Płynu do przechowywania elektrody nie mam. Elektrodę płukam po użyciu czystą wodą, osuszam husteczką higieniczną itp. i to tyle z konserwacji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół