nasiona marihuany

Przechowywanie i konserwacja elektrod

Wyszukiwarka Forumowa:

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Jak w temacie, mam dwa fluidy kcl i hcl, ile mam trzymac w hcl? A jak z przechowywaniem? Mam trzymac miernik w hcl caly czas? Szukam i znalesc nie moge zadnej informacji, a jak juz znajduje to jest napisane ze trzeba trzymac 2 godziny w kcl a na innej stronie 2 minuty wiec zgłupiałem....

Jak juz sie ta elektroda czysci to mam wlaczyc miernik? Milwaukee ph55
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
hcl jest do czyszczenia, jak czyścić powinno być w instrukcji, ogólnie czyścić tak aby była sonda czysta, po prostu zanurzyć na 20 min w roztworze, może delikatnie pomieszać sonda kilka razy, musisz uważać, jest z bardzo ciękiego szkła i nawet delikatny nacisk spowoduje zniszczenie tego szkiełka.

Przy domowym hydro czyszczenie jest prawie niepotrzebne, nasze ph metry nie leżą w roztworze 24/dobe, a tylko wtedy osadzają się na sondzie sole, glony itp. My używamy ph metrów po kilka sekund raz dziennie najczęściej, nie ma szans żeby coś na nich się krystalizowało choć dla spokoju można je przeczyścić raz na miesiąc, choć w tym przypadku wystarczy nawet woda ro zamiast hcl. hcl używa się częściej w profesjonalnych pomiarach, tam gdzie sondę zanurzamy np w jakimś gównie, zawiesinie, ch*j wie czym, my przecież mierzymy tylko ph wody i to można by rzec od święta w porównaniu z tym jak sonda leży w wodzie 24h.

kcl jest do przechowywania, jest to taka sama substancja, jak ta w której zanurzona jest elektroda w szklanej bańce, razem tworzą sondę. Przechowywanie w naszym przypadku jest dużo bardziej istotne, pozwala na szybką reakcję phmetru i przedłuża znacznie działanie sondy. kcl nalewasz do pojemniczka, którym zamykasz miernik może z 1ml albo 2 i tak przechowywujesz ph metr, eletroda jest zanurzona i gotowa do działania zaraz po otwarciu, o ile go często używasz. Jak nie używasz ph metru przez dłuższy czas to czyścisz go i osuszasz. Nie opłaca się kupować gotowych roztworów, lepiej kupić kcl i wodę destylowaną i samemu zrobić, jest taniej o kilkaset procent pewnie.


Dodam jeszcze parę groszy od siebie. Przeżyłem już chyba z 5 ph metrów, takich od 150 - 600 zł. Elmetron, Milwaukee, coś tam jeszcze. Koszt sondy jest często identyczny jak koszt nowego zestawu, dla mnie to najdroższe co jest w całej zabawie w uprawę.

Od roku używam ph metru od chińczyka za 4 USD z ali, kupiłem go bo był,przy okazji gdy robiłem inne zakupy, myślałem że to będzie tylko zabawka. Pewnego dnia rozwaliłem sondę i przypomniałem sobie o tej zabawce... od ponad roku służy, w tym czasie tylko raz był kalibrowany. Ja się ciągle dziwię jak to możliwe że on działa i dobrze wskazuje. Co jakiś czas porównuję jego odczyty właśnie z takim ph metrem jak ty masz ph55, ciągle brak rozbieżności, mierzy tak samo w punkt jak świeżo kalibrowany ph55. Jak będę kupował następny ph metr to wiem, że wejdę na ali i zmówię 5 szt tego taniego wydawałoby się badziewia.

Skąd taka duża różnica w cenie tych instrumentów? Nie mam zielonego pojęcia. Wydaje mi się, że po pierwsze dlatego, że europejska produkcja, po drugie jakaś tam standaryzacja, być może jakiś certyfikat posiadają takie urządzenia po przecież z założenia używa się ich do bardzo profesjonalnych zastosowań, może dochodzą jeszcze jakieś inne czynniki. Wszystkie zepsute ph metry rozbierałem na drobne częsci i jest w nich wielkie gówno, koszt części to może z 1usd. Pozostaje mi z czystym sercem polecić chińczyka jeśli chodzi o ph metry, kupię u nich też jakiś konduktometr kiedyś i porównam.

0-1-14-00-Przeno-ny-Cyfrowy-Miernik-PH-PH-Tester-do-Akwarium-Basen-Wody-Laboratorium5B15D.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół