nasiona marihuany

Szalony pomysł w organice?

Wyszukiwarka Forumowa:

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Korzystając z tego co jest na forum oraz tego co sie dowiedziałem od Śmieszka i wymiana opinii ze znajomym wpadł ON na chyba szalony pomysł hahaha ;) Ja sie popukałem w czoło ale w dozie szaleństwa może jest troche sposobu ? Kto wie J Chce zrobić uprawe w ziemi biobizz all mix do tego dorzucić przy przesadzaniu bat guano ( gdzieś widziałem że bat trzeba uzupełniac co 60 dni ) a w drugim tyg kwitnienia dorzucić jednorazowo ( posypać ziemie ) Palm Tree Ashes i cały okres podlewać tylko wodą ! Innych nawozów brak ;) Dla mnie szaleństwo a jak Wy to widzcie ? Ktoś uprawiał na samym bat guano ? Jakieś podpowiedzi ? Namawiam go żeby sie podzielił relacja ale chyba bedzie ciezko haha. Wnioski wyciagne od niego siła ;) Pozdrawiam
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
Jest taka magiczna supersoil, rozne na nia przepisy tez sa. To twoje to nie to ale kierujesz sie w ta strone.
Nie testowalem ale nastepne lece na super z ciekawosci i lenistwa... glownie lenistwa :D
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
A coś wiecej ? może jakaś podpowiedź albo coś co wpłynie na jasnośc umysłu hahaha ? Widze że dużo tych leniwców haha
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Stosowalem guano kilka razy, liznalem tez temat popiolow palm to sie wypowiem jak to widze ;)

Niestetyplan skazany na porazke. W guanie i palm ashes bedziesz mial P i K, nic wiecej. Jak chcesz isc w ta strone to za***iscie, ale musisz cos dorzucic do mieszanki... i tak, trzeba bedzie uzupelniac guano (i popiol tez ;) ). Te dwa skladniki sa za***iste jako booster, ale niestety nie zalatwiaja pozostalych i rownie waznych skladnikow. Na forum i zapeane w tym dziale jest temat o naturalnych nawozach i ich skladzie. Znajdz, poczytaj, zweryfikuj pomysl i dorzuc cos jeszcze do tego zestawu ;)
Ja proponuje mikkryze. Pierwszy i najwazniejszy skladnik. Sypiesz przy przesadzaniu i grzybek sobie zyje. Dalej: algi. Tanie, latwo dostepne (sklepy ze zdrowa zywnoscia, wedkarskie). Mozesz zmieszac z ziemia. Hormony, aminokwasy, hemoglobina - taka sytuacja.
Ziemia spoko, ale watpie, zeby dostarczyla pozostalych skladnikow na cale grow ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No, all mix ma żarcia na jakieś 6 tygodni. Pod koniec będzie całej reszty brakowało której nie ma guano i popiół.

Jak używacie guano to dobrze sobie zaszczepić też trichodermę po za mikoryzą, ona pomaga rozkładać i przyswajać fosfor.
 

nociekawe

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2017
Postów
161
Buchów
1
Zagłębiłem temat trichodermy. Wikipedia zaserwowala takie cos.
"Niektóre szczepy Trichoderma wytwarzają niskocząsteczkowe związki chelatujące żelazo, które wychwytują z otoczenia jony żelaza, skutecznie w ten sposób hamując rozwój innych grzybów. Szczepy te wykorzystywano do zwalczania szarej pleśni, wrażliwej na niedobór składników pokarmowych"
Brnę dalej dalej trafilem na dość długi artykuł.
http://trichoderma.inhort.pl/?d=informacje_o_trichoderma&id=117
W tabeli jest Izrael i firma Trichodex napisali, ze zwlacza Botrytis( potoczny gronowiec, po polskiemu szara ku**a ) na ich stronie nic ciekawego wiecej nie napisali na dodatek musialem tlumaczyc z hiszpańskiego.
Czy sądzicie o tym? Trichoderma rośnie w zależności od warunków, wiec u nas miałoby to sens, przy naszym klimacie?
Troche nie na temat sie z tym wpie****iłem ogólnie, ale chyba sie towarzystwo nie pogniewa. :D
A co do tematu zobacz Astvit. Ciekawy produkt 3:9:2 NPK bodajze i sporo mikroskładniów, jakaś chu*nia z grzybnią (mikoryza), cena ok. Waliłem spore dawki bo nawet i x3 problemów nie bylo. Ogólnie byl to moj podstawowy nawoz na flo, obok garści bananów i 2 słoików melasy. Poroslo nie najgorzej chyba. XD
Smieszek Ty ktorą bys polecił, te grołszopowe, czy masz cos lepszego?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja mam 2, bactrex z biotabs - bez problemu kupisz w PL i phosphoderma od Bushmana - nie kupisz w PL, mi przywiózł znajomy z niemiec.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Popoludniu wrzuce nawozenie gleby od guanokalong. Generalnie gadałem z kolesiem i na veg zaleca dawac fish powder i guano, a potem palm tree przy przesadzaniu, detale popoludniu.
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
A coś wiecej ? może jakaś podpowiedź albo coś co wpłynie na jasnośc umysłu hahaha ? Widze że dużo tych leniwców haha

Co cos wiecej? Napisalem super soil i przepisy na nia sa rozne. Wez na forum popatrz moze cos bylo? Wez wpisz w googla popatrz na innych forach. Pelno jest tego tylko widze ze jestes leniwiec, haha.

Ziemia (lightmix nie allmix) to jeden ze skladnikow przepisu.

Mam sam wyszukac, wkleic ci przepis ktory mysle ze bedzie najlepszy lub najlatwiej ogarne skladniki, i linki do sklepow z najlepsza cena w internecie wkleic? Chyba cie pogielo koles.


Leniwiec taki sie znalazl, haha.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Nie chce żebyś mi nic podawał, wrzucał, linkował. Nie zrozumiałem „ super soil „ przez to wdarł się błąd i niepotrzebne pytanie, haha.
 
R

ruski wentylator

Guest
na wczesny wegw małych doniczkach stosowałem allmix ,później w docelowych dokladalem ziemie light, dodawałem tez nawozy biobizza i było ok
ale jak dalem na wega plagrona bat mix guano i nawozy biobizza ( oczywiście nawożenie po min 10 dniach i dawki bardzo male ) to tak wy***alo w gore wszystko ze następny raz tak samo zrobie i polecam taka konfiguracje ze bat mix plagron który symbolicznie jest droższy od allmixa
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
Dzieki ruski! Oczywiscie po 1 bio bizz, po 2 bardzo male dawki, po 3 nie od poczatku! Amen!

Kolega kolegi chyba jest ciekawy czy mu sie uda zrezygnowac z supli, wiec slawny biobizz try pack jest mu zbedny.

Super soil wydaje sie tu wlasciwym kierunkiem. Niech poczyta o tym zeby nie bylo problemow, np nie daje sie calej donicy tej ziemi.
Temat ograniczenia supli kusi do tego recykling ziemi i w ogole bajka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół