nasiona marihuany

Zestaw Canna - niskie pH gleby

Wyszukiwarka Forumowa:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Cześć. Doszukiwałem się problemu z roślinami w złym odżywianiu a dziś po zmierzeniu ph wypływu pokazało 5 lub niżej.
Czy podlewając co 3 dni nawozami canna z wyregulowanym ph na 6.5 po dodaniu 21 kropel ph+ możliwe jest aby za jakiś czas ph gleby spadło poniżej 5?

Co zrobić, co wy robicie aby nie dopuszczać do zakwaszenia gleby?
Dziś poszedł flush oraz podlane po flushu 1L z nawozami o ph 7 aby uzupełnić to co wypłukałem. Ph wypływu po flushu po podlaniu z nawozami wyniosło w okolicy 6(testy kropelkowe GHE). Dodatkowo podsypałem po łyżce stołowej dolomitu na wierzch ziemi.

Pewnie moje pytanie wydaje Wam się głupie, ale chętnie posłucham rad osób które stosują nawozy mineralne i utrzymują ph gleby na stałym, prawidłowym poziomie.
 

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
Ja podlewałem 5.9 wyplywa 6.3 ,widac ze roslinom cos nie pasuje,zestaw canny.Mieszalem ziemie z dolomitem,pewnie on mi podnosi,w sumie uwazam to za bład.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
A co z testami GHE jest nie tak? Wszystko widać jak na dłoni. Błędem było nie sprawdzenie ph gleby po zaobserwowaniu ,,niedoborów" a to po prostu rośliny się poblokowały od złego ph medium.
Normalnie podlewam na zmianę co 3 dni nawozy/woda a tu lałem co 3 dni nawozy bo myślałem że im czegoś brakuje.
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
ja leje w szczycie flo z canny Flores, PK i Boosta co 3 dni i zadnego dramatu nie ma - Boosta jak mam pod dostatkiem to i w podwojnej dawce jak na opakowaniu podano. Czy utrzymuje Ph gleby na stalym poziomie to nie wiem, mierze tylko to czym podlewam, podloze uzywam super lekkie.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
ja leje w szczycie flo z canny Flores, PK i Boosta co 3 dni i zadnego dramatu nie ma - Boosta jak mam pod dostatkiem to i w podwojnej dawce jak na opakowaniu podano. Czy utrzymuje Ph gleby na stalym poziomie to nie wiem, mierze tylko to czym podlewam, podloze uzywam super lekkie.

Otóż to.
Dlatego nie wiem jakim sposobem zakwasiłem glebę do ph 5 podlewając zawsze wyregulowaną pożywką na 6.5.
Może ktoś będzie miał jakiś pomysł :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół