nasiona marihuany

Weryfikacja projektu PANEL LED 50-100W pasywny

Wyszukiwarka Forumowa:

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
Witam

Przeglądałam ostatnio forum w celu zebrania info do produkcji dodatkowego oświetlenia do mojego zielonego aquarium. Aktualnie pracuje u mnie STB LED 60W, ale mam dużo miejsca jeszcze wolnego i myślę, żeby na FLO zbudować dodatkowy panel, który mam nadzieję pomoże rozbudować plony.

PLAN
Chciałabym zbudować dwie szyny każda po 4 coby

4 X na stronę CITIZEN CLU028-1203C4-403H7K4
4000K wydajność 112lm/W CRI 97




Zasilacz na 8 X COB MEAN WELL HLG-120H-C350A

puszczone na 175mA z możliwością regulacji do 300mA
(jestem świadoma, że podwyższanie natężenia będzie skutkowało podwyższeniem temp i cała pasywność może będzie musiała iść się je**ć, ale nie chcę na początku podwyższać nic - po prostu zostawić sobie możliwość do późniejszej rozbudowy układu, a może będzie tak, że nie będzie się aż tak grzało?)

[h=1]8 x ~35V = 280V < 430V (Umax zasilacza)
280V * 0,175A = 49Wmin => 98Wmax
[/h]mamy więc lekki zapas mocy - co myślicie o dodaniu jeszcze kilku diód photored?

Profil ALU
dwie opcje


1: 400x78x35 dwie takie belki po 4 diody na jednej

-więcej możliwości ustawień

-bałagan w kablach

-większa powierzchnia => równomierność oświetlania


2: 400x165x35 jedna belka z 8mioma diodami
-trochę tańsze
-łatwość montażu
-zcentralizowany promień świetlny


Jak myślicie który układ będzie bardziej wydajny pod względem rozpraszania ciepła?
Czy uważacie, że ten zestaw będzie w stanie jechać pasywnie bez problemu z temperaturą?


Poza tym zastanawiam się nad dowieszeniem tam suplementacji IR włączanej przed i po normalnym świetle.
Oczywiście na innym zasilaczu, ale jakbym już to robiła to na tych samych listwach co COBY.
Polecacie jakieś konkretne diody? Na Maritexie jest jeden fajny Cree FarRed, 750nm, a np. na TME widziałam tylko dalsze już około 850 - 950 nm. Które się najlepiej sprawdzą?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na odpowiedź i dyskusję.
 
P

Piję Mleko

Guest
to jakiś żart czy lampki na choinkę montujesz?
weź się nie wygłupiaj zainwestuj w dwie cxb
 

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
Ok haha sprawa wygląda tak:

z tego co widzę to cxb potrzebują dużą odległość od szczytu do funkcjonowania
mam 1m wysokości i stąd próby znalezienia rozwiązania wydajnego, ale i jednoczenie nie wymagającego wysokiego podwieszenia lamp.
Jeżeli CXB to które? 3590 3070 o te Ci chodzi? Patrzyłam już na 1507, ale po porównaniu z CLU te drugie wydają mi się lepszym rozwiązaniem.
 
P

Piję Mleko

Guest
można podpiec ale można też prowadzić szczyty obok strugi światła. Pooglądaj fotorelacje 100W
 

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
A co myślisz/cie o tym:

4X CITIZEN CLU048-1211C4-403H7M5-F1
wydajność 120lm/W puszczone na 700mA każda daje po 24W razem 100W

do tego zasilacz MEAN WELL HLG-240H-C1400A
 

lubie_k

Member
Rejestracja
Cze 14, 2017
Postów
24
Buchów
0
Jesli masz małą wysokość to weź więcej diód , dobrze rozproszy ciepło i światło a także masz mniejsze prawdopodobieństwo popalenia szczytów.. 8x CLU028 to dobre rozwiązanie tylko dużo je..nia się z podłączaniem. 4X048 też bedzie ok. Weż Meanwella regulowanego bo cena jest nieznacznie wyższa a może się regulacja przydać szczególnie, że na veg możesz przykręcić światła. Na Twoim miejscu dałbym jakikolwiek cichy wentylator nie musi byc super wydajny (nawet 50-80m3 bedzie git), temp pewnie na pasywnym skoczy ci do 50-60C, będzie to skutkować pewnym obniżeniem wartości lumenów oraz krótszą żywotnością ledów.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
na flo to nie 4000k tylko 3000k. Olej wysokie CRI bo są mniej wydajne. Skup się na Cree CXB 3590 bo wyciskają o wiele więcej lm z każdego pobranego wata - koszty energii zwrócą ci koszt droższej diody. Cree CXB3590 puść na 50% mocy czyli na 70W. Dobre chłodzenie to podstawa - wentylator 120mm lub 140mm noctua + regulator obrotów z PC lub przetwornica DC-DC step down. Skuteczność pracy LED-ów zależy od temp. i aby było wydajnie musi być radiator chłodny a nie gorący. Jak nie możesz utrzymać ręki na nim to jest za gorący... Jak ktoś ma pirometr to wie że jak radiator ma temp. 40 stopni to dioda LED ma duuużo więcej bo jest coś takiego jak rezystancja cieplna pomiędzy diodą a radiatorem. Dobre pasty termoprzewodzące pomagają z tym walczyć ale tak czy siak różnica jest spora. Kupowanie drogich wydajnych LEDów i montaż ich na radiatorach które bedą się mocno grzały moim zdaniem sensu nie ma bo tracimy to za co tyle hajsu zapłaciliśmy czyli sprawność tych LEDów w produkcji fotonów. Ja bym dał maksymalny radiator jaki mi wejdzie gabarytowo + wentylator noctua aby było cicho - może nie koniecznie seria industrial tylko jakiś super cichy. Ewentualnie z blachy robił bym tak jak ChilLED Tech . Ich obudowy dla LEDów są zbudowane tak jak cooltube dla HPS-a.

ChilLED-Grow-Light-600w-9.jpg


nowe wersje których jeszcze nie ma w sprzedaży mają kanały wyprowadzone do góry.
Bez20tytuluw.jpg


ogólnie to na wypasie zabawki mają / bedą mieli bo to są na razie prototypy ;]
Bez20tytulu.jpg


a skoro wiemy jak wyglądają prototypy topowych producentów to nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu takie zabawki budować wzorując się na nich <coolpalacz>

Filtr węglowy i tak będzie trzeba mieć - to między filtr a wentylator kanałowy wpinamy takiego LED-a i mamy pseudo pasywne chłodzenie LED ;]
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół