nasiona marihuany

Prośba o pomoc z wiatrakami

Wyszukiwarka Forumowa:

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
Mógłby ktoś rzucić okiem czy dobrze mniej więcej wszystko rozkminiłem?

Box będzie jeszcze dziś w nocy będzie obklejony mylarem, zostanie tylko pasek 15 cm od góry i 10 od dołu pomalowany białą farbą.
wymiary 44x42x103.

Światło tak jak pisałem w innym dziale 6 x żarówka led 18w 2050lm 3000k + diody cob 50w ciepła i 30w zimna razem niby jakieś 6000-6500lm .(mogę włączać i wyłączać

Wentylacja jak widać 2 mieszaki 80mm, łazienkowy fi100 80m3/h kręcony na ściemniaczu i wtłaczający , i jeden na radiatorze na razie wszystkie na 9v na dole po lewej.







a diody takie



nie będzie kichy jak zapodam tu regulara ak48 albo black afgana w hydro dwc? myślę jutro kupić pojemnik wielkści 12litrów i zalać go tak do 8, czy zapodać mniejszy?, pompka yt-302c 3w 2x1,5L/m a i najważniejsze czy zmienić ustawienie wiatraków mieszających co by zbić jeszcze temp. ? aktualnie teraz jak na zdjęciu pod światłami 17cm jest 27,6 a na samym dole 19,2 (łazienkowy daje na 1/3) i dojdzie filtr z rulonowej maty do okapu i kwadrat wycięty na wlot

Jeszcze raz BARDZO proszę o pilną pomoc i jakieś wskazówki,porady ponieważ w poniedziałek muszę to wszystko złożyć

a sorka i takie ledy

 
Ostatnia edycja:

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
temp jest w porzadku, wiatraki tez :p ogolnie wsio jest okej, a na hydro sie nie znam wiec nie podpowiem :D
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
dzięki mistrzu, życie mi ratujesz a nawet nie wiesz :) Tak to będę miał boxa i nie wrócę do chlania wódy na masę a łoiłem ostro 20 lat. Jednak MJ to jedyna słuszna droga. Ma ktoś jeszcze jakieś luźne pomysły?
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
dzięki mistrzu, życie mi ratujesz a nawet nie wiesz :) Tak to będę miał boxa i nie wrócę do chlania wódy na masę a łoiłem ostro 20 lat. Jednak MJ to jedyna słuszna droga. Ma ktoś jeszcze jakieś luźne pomysły?

mistrzu... taaaa.. :D powodzonka w zyciu i z boxem w takim razie ;)
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
Dzięki i na wzajem. Temp. troszke rośnie w połowie na tej płycie co stoi pudełko jest 27,8 ale w pokoju się lekko ociepliło, podkręciłem łazienkowy ale i tak za głośno daje więc trza jakiś tłumik albo rybki na tej szafce postawie i niech pompka z filtrem napierdziela. no i ciekawe czy te 2 diody coś wniosą do tego układu bo nigdzie tu takich jeszcze nie widziałem
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
nie zartuj sobie ze chcesz pchac tutaj hydro! nigdy w zyciu nie widzialem takiej dziwnej konstrukcji w srodku boxa. krzeslo, karton, plexi i co jeszcze? :p jak przypuszczam oswietlenie masz stale. nie da sie nim regulowac. po to tez to krzeslo i plexi :p wez no opowiedz cos wiecej co masz zamiar z tym wszystkim poczynic! :p
 
R

ruski wentylator

Guest
daj chłopakowi spokoj
ale masz chyba racje z ty hydro ze toche dupa...
a niemozesz normalnie w glebie tak na początek. jak ci się spodoba sprawa to większy box i sprzet dobry ogarniesz a na początek to polec w glebie ...
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
Dzięki za refleksje :)
Środek będzie pusty taborek i graty wsadziłem żeby zmierzyć temp. nie miałem czasu na wieszanie. do hydro mam sprzęt już a pojemnik zapodam chyba 4-6L i roślina z nim będzie podnoszona na półce albo lampę będę opuszczał bo po bokach będą ograniczniki tj. na półki w szafkach i jak coś to siatkę można będzie dać na scroga- tu mam do wyboru(box jeszcze nie skończony). Co do hydro to zapodał bym automata black afgan. Widziałeś oczykobry tego zioma co w hydro wyciągnoł ok 70g w boxie po kompie z pojemnikiem 1L i cfl200w?

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?61797-HYDRO-cfl-200w-pcbox-bubbler-3x-easyryder-AF

tym się właśnie podnieciłem

W glebie już jechałem u ziomka mu ogarniałem a teraz mam swoje pudło. Zaraz poleci na to mylar diamond jak skończe to zapodam fotki.

Ale jazda z tą temperaturą, podniosłem wyżej ten wentylator łazienkowy na samą górę i temp spadła z 27,8 na 26,6

A i z racji tego że chcę anihilować hałas to zamierzam na górę przestawić akwarium z rybkami i dołożyć pompkę i pytanie czy mógłby ktoś zapodać model najgłośniejszej pompki:)
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
no właśnie chodzi o to że jedna pompka cichsza będzie obsługiwać bubler a ta głośna będzie stała obok akwarium z rybkami które będzie stało na boxie i wytwarzać hałas w tym akwarium co będzie maskować tamtą i ewentualnie went łazienkowy. taki kamuflaż hehe, niezłe co. I od razu będę miał wytłumaczenie po co mi mierniki, te bufory, co tam mieszam itd.
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Powtorze to jeszcze raz. Ta pompka od akwaruhm narobi ci najwiekszego przyppalu jak bedzie napieprzac 24/7 co bedziesz sasiadom tlumaczyc ze gubiki chodujesz? Dla mnie to slaby pomysl hehe pozdrawiam o ph ec poczytaj w odpowiednim dziale tam jest wszystko wyjasnione za duzo by tu pisac trzeba bylo :))
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
nie no aż tak głośno to nie będzie, mam już rybki z bardzo cichą pompką więc zamienię na trochę głośniejszą , oczywiście zachowam umiar a sąsiedzi nic nie będą słyszeć. No a o ujemnym logarytmie stężenia kationów wodorowych w roztworze, solach, roztworach, rozpuszczalności, dysocjaci trochę już wiem, doczytam i git. Wydaje mi się że taki układ z rybkami będzie lepszy niż stojąca wydająca jakieś odgłosy szafka( nawet jak zastosuje tłumiki to i tak będzie coś słychać chyba). Pozostaje jeszcze sprawa zapachu i tu pójdzie filtr węglowy i do tego ozonator zy-h103 i tu pytanie czy używał ktoś tego egzemplarza?
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Osobiscie nigdy nie uzywalem zadnego jak juz to joinizator by czyste powietrze mialy ale te ozony podobno daja rade. No jak uwazasz koleszko d moim zdaniem glosna pompka nie przebije najtanszego wiatraka lazienkowego hehe no alw probuj probuj :) sam filtr powinien ci dac rade jak kupisz odpowiedni do venta?
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
Spróbować warto zawsze, już teraz nawet daje radę, dziś w nocy albo jutro rano próba generalna, dam znać jak pójdzie. Zastanawiam się jeszcze jaka odległość szczytów od lampy w takiej kombinacji led jaką mam
 

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
No to mały up z budowy pieca. Niesiony chęcią zrobienia tego tak jak trzeba po ostrych słowach krytyki oczykobry postanowiłem poprawę, to dla ciebie mistrzu:). Góra i dół będą jeszcze pomalowane białą farbą jak i pojemnik (poj.8,2) nie starczyło mylaru. Mam na stanie połysk, czy dobrze będzie jak zmatowie go papierem ściernym? Na bubler myślę jeszcze zapodać styropian na górę co by izolował od ciepła lampy i ta donica by tak nie wystawała.No i tu prośba, jak sądzicie będzie dobrze? I gdzie walnąć mieszające?







Pompka będzie zaciągać zimne powietrze przy podłodze i ścianie także liczę na niskie temp. pożywki ( jutro będę miał termometr, ale w glebie chyba mogę jechać. Pozdrawiam

a taka temp. Jak pozamykam okna i wszystko się nagrzeje to max jest 27,8 (a przypomnę że nie ma jeszcze mieszaków)

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół