nasiona marihuany

Budowa Klonu PlantPhotonics [Dobór zasilaczy]

Wyszukiwarka Forumowa:

JointSport

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2013
Postów
62
Buchów
0
W oryginale wszystko funkcjonuje na 3 zasilaczach 60w 700mA. Zasilacze jakie ja chciałem założyć to GLP GPCP-60-700 jednak teraz wpadłem na zasilacz 200w 700mA.
Czy zamiast dawać trzy zasilacze mogę wszytko puścić na jednym takiem HLG-185H-C700B ?
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Tak możesz użyć jeden HLG. Możesz użyć też elg-200-c700a z regulacją do 350ma. Zamiast wersji B zastanów się nad A :)
 

JointSport

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2013
Postów
62
Buchów
0
Ale z tego co widzę to B jest tańszy i lepszy.
Ma takie funkcje jak:

PFC aktywne
funkcja ściemniania 0-10VDC
funkcja ściemniania PWM
funkcja ściemniania rezystancyjnego

Czy może o czymś nie wiem ? Teraz właśnie zacząłem troch szperać i zapewne chodzi Ci o interfejs DALI. Swoją drogą to na prawdę kosmiczna technologia w domowych warunkach można bez większego problemu zrobić sobie na prawdę profesjonalny system, coś na wzór Heliospectry oraz daje sporo więcej możliwości.

Jeszcze jedno mnie tylko intryguje jeżeli można dać jeden zasilacz to dlaczego w oryginale w PlantPhotonics są 3 zasilacze. Hmm... ?
 
Ostatnia edycja:

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Skąd chcesz zamówić driver, że jest droższy A?
Ten gotowiec ma do włączenia jakaś dodatkowa czerwień czy coś? Sorki, ale nie chce mi się odpalac google.
 

JointSport

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2013
Postów
62
Buchów
0
Teraz poszukałem i na TME znalazłem A i B. O 7zł jest jednak droższy zasilacz B. Więc różnica symboliczna. Zastanawiam się dołożyć trochę i wziąć ELG-200-C700DA. Może bym się kiedyś pobawił tym interfejsem DALI ;)
O jaki gotowiec się pytasz bo nie mogę skojarzyć...
 

JointSport

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2013
Postów
62
Buchów
0
Bo teraz się dowiedziałem że diody czerwone jak i niebieskie czy białe mają inne napięcie i jak bym to chciał puścić na jednym zasilaczu to żywotność ledów się zmniejszy. Powiecie proszę w jakim stopniu ta żywotność diod by się mogła zmniejszyć.
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Mieszanie napięć nie zaszkodzi diodom bo zasilacz zwiększa napięcie by osiągnąć "przepływ" prądu o natężeniu np. 700mA na wyjściu ponieważ w datasheetach masz tabelki przy jakim napięciu "płynie" dany prąd. Jak napięcie na diodzie w szeregu jest zbyt małe to zasilacz zwiększy napięcie bo na wyjściu nie ma wymaganego prądu.

Problem zasilania rozwiązałbym następująco:
- Zasilacz na flo regulowany* z pcf by zmniejszyć ilość 660nm i suplementacji na wegu, co zwiększy ilość 450 nm
- Mniejszy zasilacz na 450 nm oraz biały

*Zasilacze z serii hlg- ....H-C700B oprócz zwykłych wyprowadzeń mają dwa kabelki dim+ i dim - które podłączasz do potencjometru dobranego według datasheet ów zasilacza dostępnych pod każdym produktem na mouser (zasilacze kupujemy w tme gdzie jest najtaniej)

Dla diod cree masz kalkulator par na forum

Amen<shiza>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół