nasiona marihuany

Wilgotność a plony?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Zadanie zbliża się ku końcowi. W mądrej książce jest podane, aby w ostatnich dniach/tygodniach zejść z wilgotnośćią do 40%. Mi, przy obecnej aurze nie udaje się jej prosto zbić i waha się się ona w przedziale 65-85%.

Wiadomo, że chodzi o możłiwość ataku pleśni, ale czy tak duża wilgotność będzie miała wpływ na plony?

Oczywiście mogę ją jeszcze pocisnąć osuszaczem/farelką, ale ze zwględu na i tak już wysoki rachunek za prąd wolałbym tego uniknąć.

Kto pomoże?

Bor
 

qdlaty

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2012
Postów
27
Buchów
0
Jeśli w ostatnich tygodniach będziesz mieć te nawet 75% wilgotności, nie mówiąc juz o tym że pewnie godzinę po podlaniu masz z 85% to spodziewaj sie plechy. Jesli masz odmiany pełnosezonowe to osuszacz może chodzic tylko w fazie zapalonego swiatła, kiedy wilgotnosc jest najwieksza, zawsze to mniej pradu zezre. Dodatkowo keramzytem mozna podsypac rosliny aby podłoże nie parowało tak intensywnie.
Ew. jesli naprawdę jest zle kombinowałbym z wycięciem co wiekszych i starszych liści wiatrakowych, z rozsądkiem ;) po za tym wiadomo, dobrze poprawic wentylacje. pozdro
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Wilgotność jest największa kiedy nie świeci (w porywach do 85%), używam HPS (1,4 kW na 2,88 m2) i temperatura robi swoje, w dzień mamy te 65%.

Ok, na walkę z pleśnią to powiedzmy, że mam plan, pytanie tylko czy nie odbije się to na plonach - np. jak sucho w powietrzu to szybciej puchną, etc.?
 

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Nie ma czegoś takiego przy wilgotnośi 40%. Sam wczoraj kupiłęm do siebie osuszacz za 700 zł, Czy to dużo czy mało, nie wiem, wiem że wyjdzie to na dobre. Załączyłem wczoraj w nocy i z 80% wieczorem zeszło do 55% dzisiaj rano co dla mnie jest efektem ŁAŁ. Wilgotoność nie ma aż tak dużgo wpływu na plony, ale zaraz żebyśmy się dobrze zrozumieli bo zaraz fachowcy wystartują, że racji nie mam. Wilgotność utrzymujemy dużą na VEG co skutkuje lepszym wzrostem małych sadzonek, później stopniowo obniżamy na FLO. Ja końcowo chce osiągnąć 40 % w ostatnich 3 z 5 tygodni, jeżeli będziesz miał poniżej tej wartości to wierz mi sam będziesz mił problemy z oddychaniem, nie wspomnę o roślinkach. Wszystko musi znać umiar, zbyt wysoka +70% = pleść, zbyt niska -30% no tutaj to trzeba być czarodziejem, żeby osiągnąć wynik poniżej 30% wilgotności, ale takie oznaki są gdy rośliny prostu usychają od kilku dni i ziemia jest sucha na wiór.

Pozdro ziomek i ku**a zakupuj osuszacz bo ja tak dwa grow z***ałem nie zdając sobie sprawy jak ważne jest obniżenie wilgotności w zaawansowanym stadium rozwoju.
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź.

Osuszacz mam i działa na pół gwizdka. Natomiast na zewnątrz mam wilgotność ~75% - ku**a zapowiadają deszcze przez cały tydzień (czyli się to nie zmieni w najbliższym czasie) - więc nie ma mowy co by obnizył do książkowych 40%, wiadomo, można kupić kolejny etc. I nie chodzi tutaj o koszty które zostaną z nawiązką pokryte. Chodzi o, że tak to ujmę, nietypowość rachunku za prąd.

Skoro już masz doświadczenie w temacie niekorzystnego wpływu wilgotności pod koniec akcji, to zdradź czym to się konkretnie objawiło?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Skoro już masz doświadczenie w temacie niekorzystnego wpływu wilgotności pod koniec akcji, to zdradź czym to się konkretnie objawiło?

Jak to czym ? Pleśnią w kwiatach.
 

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Nie no zaraz zaraz. Jaki Ty masz ten osuszacz ? Kieszonkowy, czy duży prawdziwy osuszacz, ELEKTRYCZNY. Ja mam taki, który swobodnie leży w pomieszczeniu gdzie uprawiam nie stricte w boxie ale przy wlocie kanałowego tym sposobem w pomieszczeniu panuje wilgotność na poziomie 40%, i takie powietrze jest zasysane do boxa przez wtłaczający wentylator, a w boxie obecnie 60%, następnie powietrze i wilgotność wypuszczana na zewnątrz boxa jest zasysana przez osuszacz i tak to ma się odbywać.

No plecha plecha buddy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół