nasiona marihuany

Jaki waporyzator kupić? Opinie na temat Storz & Bickel MIGHTY vaporizer

Wyszukiwarka Forumowa:

isjustdude

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2017
Postów
228
Buchów
5
@VepeFully Siema :) jaki waporyzator polecasz do vapowania haszu? Najlepiej przenośny. Ludzie coś piszą po internetach że ładują hasz zawinięty w trawsko.. Mam smaka na eksperyment ;)
 

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu przenośnego Vapo i pewnie wybór padłby na PAX3, ale ze względu na ograniczone fundusze zastanawiam się nad Flowermate V5X (wolałbym wersję mini).
Czy ktoś mógłby wrzucić jakąś opinię na temat tego sprzętu?

Hej, Flowermate V5X to całkiem niezły sprzęt, ale obecnie za podobne pieniądze można mieć coś znacznie lepszego, np. Boundless CF. Różnica jest taka, że Flowermate grzeje tylko kondukcyjnie (ściankami komory), natomiast Boundless CF grzeje hybrydowo, czyli poprzez połączenie kondukcji i konwekcji (grzania gorącym powietrzem). W efekcie CF daje dużo lepszej jakości parę, lepszą wydajność (komora nie musi być wypełniona w całości i mocno ubita jak we Flowermate), większe chmury i większą moc. Więc moim zdaniem to dużo lepszy sprzęt. Flowermate też jest fajny, ale jeśli chodzi o doznania to będzie to powiedzmy 50% tego co w przypadku Boundless CF.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół VapeFully

---------- Post Zaktualizowany 10:01 ---------- Data pierwszego postu 09:57 ----------

@VepeFully Siema :) jaki waporyzator polecasz do vapowania haszu? Najlepiej przenośny. Ludzie coś piszą po internetach że ładują hasz zawinięty w trawsko.. Mam smaka na eksperyment ;)

W zasadzie w każdym modelu jeśli ustawisz temperaturę odpowiednio wysoko to # pokruszony na drobne kawałki i wymieszany z suszem będzie działał dobrze. Jedyne co, to że będzie to skutkowało koniecznością częstszego czyszczenia. Natomiast najlepszy moim zdaniem model do tego to VapCap M - możesz w nim zarówno zmieszać z suszem jak i po prostu pokruszyć i wrzucić sam # do komory. W obu przypadkach działa to doskonale. Inne modele VapCap'a też dobrze się nadają. Jeśli natomiast szukasz czegoś na baterie to daj znać, będziemy myśleć dalej :)

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół VapeFully
 

GreenPlantMan

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2016
Postów
103
Buchów
0
Da radę, to jedynie nieco przyspiesza konieczność czyszczenia. Będzie działać, ale najlepiej na wyższych temperaturach.

Pozdrawiamy serdecznie,
VapeFully

---------- Post Zaktualizowany 22:46 ---------- Data pierwszego postu 22:34 ----------



Dobrze prawisz, @GreenPlantMan, zgadzam się w pełni. Ja osobiście też nie uważam smaku waporyzowanego ziółka za niedobry, na pewno odpowiada mi bardziej od aromatu spalenizny i tego co dym robi z płucami. Waporyzację najłatwiej docenić kiedy ma się już pewien przebieg z dymem i zaczyna się odczuwać długofalowe skutki zdrowotne jego wdychania. Wtedy odkrywasz, że to tak naprawdę jedyny przyjemny sposób przyjmowania suszu, który nie szkodzi zdrowiu. Inna sprawa, że jak się przyzwyczaisz to jest to dużo przyjemniejsze od palenia. Wydaje mi się, że każdy kto przez pewien czas używał dobrego vapo a potem zaciągnął się lolkiem potwierdzi moje słowa - powrót do dymu to wielkie rozczarowanie.

Wygląd sprzętu - jasna sprawa, o gustach się nie dyskutuje. Osobiście też bym nie zamienił Mighty na PAXa ale to wszystko kwestia tego, co jest priorytetem. Jeśli jest nim kamuflażowy wygląd i dyskrecja to PAX 3 faktycznie sprawdzi się lepiej. Jeśli celujemy w jakość doznań i moc to Mighty ma niewielką konkurencję wśród elektronicznych modeli, mocą równa się z nim tylko Crafty i Grasshopper. Mocniejsze są tylko sprzęty butanowe.

Należy też pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak jeden obiektywnie najlepszy waporyzator - dla każdego inny będzie najlepszy, w zależności od naszych potrzeb.

Pozdrawiamy serdecznie,
VapeFully

Paliłem lolki około 2-3 lat i szczerze powiem, że zaczął nudzić mnie ciągle ten sam smak... Oczywiście nie jestem krytyczny w stosunku do lolkow :) Lubię również w tygodniu zapalić Lolka ale dzięki waporyzatorowi ograniczyłem je zdecydowanie :) Dałem spróbować Mighty znajomym, którzy od kilkunastu miesięcy codziennie palą po kilka jointów i ich miny były bezcenne. Mighty mówiąc wprost skopało im dupska :-D A przygoda z tym waporyzatorem zaczęła się od AirVape Xs, z którego pierwszy raz "zapaliłem" temacik i od tamtej pory powiedziałem muszę to mieć. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się również zakupić Vulcano - ten z balonikiem :)
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Mój Mighty z boniem :)
Mighty_2B_bonio.JPG
 

isjustdude

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2017
Postów
228
Buchów
5
duża różnica? Zastanawiam się czy nie kupić nowego bonia tylko do vapowania bo do mojego nie pasuje adapter od producenta..
 

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
Mój Mighty z boniem :)
Mighty_2B_bonio.JPG

Wygląda konkretnie :) Choć do bonia używałbym od razu 210 C - przy takiej konfiguracji jest naprawdę ciekawie. Pamiętaj też żeby używać ciepłej wody - w przypadku waporyzacji najlepiej to działa właśnie w ten sposób.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół VapeFully

---------- Post Zaktualizowany 14:31 ---------- Data pierwszego postu 14:28 ----------

duża różnica? Zastanawiam się czy nie kupić nowego bonia tylko do vapowania bo do mojego nie pasuje adapter od producenta..

A jakie masz bonio? Jak wkleisz zdjęcie to są duże szanse, że wykombinujemy wspólnie jak to połączyć w całość. Jeśli ma szklany szlif 14,5 lub 18,8 mm to damy radę :) Kwestia dodatkowej rurki lub przełączki, jak pisał [MENTION=34709]doktor[/MENTION] Susz.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół VapeFully
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
No właśnie na 180 maławo dymu,przetestuje 210 od razu.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
brudne :p i stare Chyba kupię jakieś nowe do vapo.. mojego nie da się już doczyścić pewnie, a do vapowania jakoś bardziej pasuje mieć czyste :p

Polecam Unikatowe bonga - Legendarna 105 :) potrójna filtracja wodna.
 

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
brudne :p i stare Chyba kupię jakieś nowe do vapo.. mojego nie da się już doczyścić pewnie, a do vapowania jakoś bardziej pasuje mieć czyste :p

Każde bongo da się wyczyścić tak, że wygląda jak nówka i nie ma posmaku, który zepsułby smak pary. Będziesz potrzebować alkoholu izopropylowego 99%, korków do bonga (ja używam zwykłych od wina, w każdym razie musisz być w stanie zatkać wszystkie otwory) i soli kuchennej. Robi się to tak:
1. Wsypujesz ze dwie łyżki soli kuchennej - będzie ona pełniła funkcje ścierające;
2. Nalewasz alkoholu izopropylowego, tak żeby było go kilka centymetrów w boniu;
3. Zatykasz bonio;
4. Potrząsasz intensywnie - alkohol rozpuszcza zabrudzenia a sól je dodatkowo zdrapuje;
5. Kiedy bonio jest już czyste wylewasz zawartość, płuczesz wodą;
6. Na koniec płuczesz kilka razy wrzątkiem żeby pozbyć się resztek alkoholu.

I gotowe, bonio będzie jak nówka. Pytanie jedynie, czy to bonio, w którym odczepiasz sam cybuch? Czy może rurka jest z nim połączona?

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół VapeFully
 

isjustdude

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2017
Postów
228
Buchów
5
czyściłęm swoje bonio solą i alkocholem, ale zostały brudy.. Kupię pewnie nowe w najbliższym czasie, mniej roboty niż bawić się w ponowne czyszczenie ;). Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Kostka do zmywarki, wrzątek i jazda. Nie ma bonga którego byś tym nie doczyścił do stanu nówki sztuki.
 

greenvaper

New member
Rejestracja
Lip 2, 2019
Postów
4
Buchów
0
Ja swój waporyzator kupiłem i jestem zadowolony, szybko przyszło, solidne sprzety tam mają i strona zaufana
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Każdy Twój post to reklama sklepu, stąd ostrzeżenie. Jeśli chcesz reklamować się na forum to prosimy o kontakt mailowy lub w wiadomości prywatnej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół