nasiona marihuany

Zgnilizna łodygi indoor af

Wyszukiwarka Forumowa:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Witajcie. Czy macie jakieś sprawdzone środki na poradzenie sobie ze zgnilizną/pleśnią na łodydze? Sprawa powinna być ułatwiona bo jest to indoor AF.
Rośliny w 39 dniu życia, automaty, światło 18/6, 17 dzień flo.
Pośpieszyłem się troszkę z LST na roślinach i za wcześnie je zglebowałem przez co główna łodyga styka się z ziemią, no stykała się bo już zrobiłem malutki podkop wokół i pod łodygą aby nie miała za bardzo styku z podłożem.
Na jednej 6 dni temu zauważyłem pleśń na głównej łodydze przy ziemi. Zeskrobałem delikatnie biały nalot i zrobiłem oprysk topsinem na wszystkich 4 roślinach(ich łodygach).
Dziś po 6 dniach miejsce ,,zgnilizny, pleśni" jest brązowe(dość twarde, nie miękkie) oraz zobaczyłem malutki punkcik z białym nalotem który od razu zeskrobałem.

Tak więc pytanie. Czy macie jakieś sprawdzone metody, środki które poradzą sobie z pleśnią/zgnilizną łodygi?
Szkoda krzaka, a plecha centralnie na głównym pniu i kawałku jednego odrostu zainfekowała.
Aktualnie zainfekowany krzak rośnie całkiem dobrze, nie pokazuje oklapłych liści czy podobnych defektów które mogłyby świadczyć o nieprawidłowości wzrostu krzaka i problemach z transportem substancji odżywczych i wody przez zainfekowaną łodygę, ale coś trzeba zaradzić aby problem usunąć raz a porządnie.


 
Ostatnia edycja:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
I wystarczą opryski aby zahamować rozwój?
Do głowy przyszła mi maść ogrodnicza, tylko po przeczytaniu składu kilku maści, nie zauważyłem w nich substancji która odpowiadała by za zwalczanie pleśni, jedynie owa maść zabezpiecza powierzchnię np. cięcia.
Ze względu że łodyga jest blisko ziemi a ja jedynie wykopałem niewielki dołek wokół łodygi, podczas podlewania co 3-4 dni ziemia spływa razem z wodą w dołek i łodyga jest narażona na wilgoć / zalanie.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Możesz zrobić DELIKATNY oprysk z wody utlenionej 50/50 z wodą, delikatnie łodygę i wierzchnią warstwę ziemi. Powtórz raz dziennie z kilka dni.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Dzięki Grandfather, na to bym nie wpadł. Dam znać za kilkanaście dni czy pomogło.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół