nasiona marihuany

[AF][STB LED 60W][50x90x95] - Bananową tratwą |Jack Herrer|AF Dwarf|AF Somango|X?|

Wyszukiwarka Forumowa:

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
Po wybrzeżu nieświadomości. Pierwszy grow, pierwszy log.

ODMIANY
Jack Herrer feminizowany od Vision Seeds
Auto Dwarf
Auto Somango oba od Tanie Sianie
X - czyli nieznane nasionko ze starego słoika, zwane dalej po prostu Słoik

BOX
Self made box z płyt meblowych 18mm, uszczelniany kitem do drewna, wygłuszony pianką 10mm wyłożony grubym mylarem. Powierzchnia dokładnie 54x92 i wysoki na 95 cm.

ŚWIATŁO
Stąd wybór STB LED 60W - są niskie i udało mi się wymyślić takie podwieszenie, które pozwoli jak najbardziej wykorzystać ten metr wysokości, opiszę je później. W planach mam doświetlenie boków jakimiś ledami - jeszcze nad tym pracuję.
18/6 cały grow automatów, potem 12/12 dla JH.

DONICE
AirPoty wg. projektu z wiki haszyszowej fi=25cm h=25cm, około 13l. Na wczesny weg te same doniczki tylko mniejsze. Ziemia Canna Professional. Dodałem trochę hydrożelu do środka.

WENTYLACJA
Wietrzę Awentą WZ100 95m3/h 26db 8W bardzo cichy i kosztował stówę. Mam na później dwa różne kanałowe, ale chodzą dużo głośniej nie wiem jak to rozwiążę jeszcze. Filtr CanLite 150m3/h, też na później. Do tego w arsenale dwa Garden Highpro 5W, jeden jest w środku, czasami używany do odświeżenia atmosfery, a drugi czeka na flo.

SUPPLE
Żarcie Advanced Nutrients, na początku kupiłem podstawowy zestaw, ale potem z przyjemnością uległem chwytom reklamowym i dokupiłem jeszcze kilka miłych buteleczek. Mogę ich nie lać, tylko na nie patrzeć, tego nikt im nie zabierze.
Micro|Grow|Bloom|B-52|Voodoo Juice|Nirvana|Big Bud|Bud Candy|Sensi Cal-Mag|Flawless Finish|
Dostałem też w jakimś gratisie Hesi Starter Pack, ale nie będę go chyba używał.
Tak zacząłem i chyba zostanę przy odstanej kranówie.

WARUNKI
Trzymam temp. 24C i wilg. 60-70%. Nawilżacz na niskim biegu i wyciągający chodzą zawsze ze światłem i wtedy jest równowaga. W nocy 21C wilg 55-60%.

PLAN
Plan jest taki, aby ściąć jak najszybciej te auto - czyli Dwarfa i Somango, a w tym czasie prowadzić długiego wega Jackowi, tak, żeby był dość duży i silny i żeby potem został sam w boksie.

Słoik to z ciekawości wrzucone, znalezione gdzieś w odmętach bibułek i bonga nasionko nieznanego pochodzenia. Tak samo jak jego pochodzenie nie znany jest jego dalszy los. Może jest faciem? Szczerze mówiąc liczę na to, bo jak urośnie, a na razie dobrze mu idzie, to nie będzie dla niego miejsca w gospodzie... Ale może coś się znajzie.

TRENING
Jestem zafascynowany main liningiem. Nic się na tym nie znam, ale mi się podoba i chcę spróbować tego na JH, bo wg planu ma na to czas. A Somango i A Dwarf jak sądzę pójdą na lst, może fim, ale to i tak zobaczymy, bo na razie największa różnica w sile i rozroście jest właśnie między tymi dwoma.

Więc jak to było?

2.10. JH AS i AD na waciki
5.10. JH do małej donicy
S do kieliszka
6.10. AD do małej donicy
S na wacik
polałem im wtedy mikro dawkę Micro Grow Bloom(0,6ml/l), już wiem, że zupełnie niepotrzebnie
7.10. S do małej donicy
8.10. AS do małej donicy
9.10. JH i AD znowu dostały mikro dawkę supp - podstawę MGB i B-52 oraz VJ
12.10. Kolejna mikro dawka. całego zestawu (jak wyżej)
16.10. AD do dużej donicy
17.10. JH i S do dużej donicy
AD JH i S dostały trochę wody z małą ilością (0,7ml/l) VJ

Jak to wygląda:


Auto Somango


Słoik


Jack Herer


Auto Dwarf


Pozdro, czekam na z***ę, słowa otuchy i gilganie po brodzie.
 

BuchBuchem

Weed Army
Rejestracja
Mar 15, 2017
Postów
260
Buchów
0
Ale i tak zasiadam obserwuje :) tez mam stb led. Ale ruszam za jakiś czas. Jestem ciekaw co potrafi jeden panel.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Wszystko pro elo, na pewno będę śledził. ;)

BTW. wstawiaj duże zdjęcia.

z fartem :harvest:
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Potrafi, potrafi. Mam stb od jakiegos już czasu i w niskich boxach i na małej powierzchni 1 panelik jest kozak. Jak się nic nie spie****i zwlaszcza przy auto to mozna sporo zebrać. Ja sobie chwalę.
 

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
UPUPUPUP

Jestem zadowolona z tego jak idzie. Może trochę powoli, ale nie mam porównania, bo to mój pierwszy raz. Sami oceńcie.
Zamontowałam ostatnio filtr, bo zaczęłam już czuć rośliny w domu.

Dwarf jest na LST.
Słoik został obdarzony toppingiem (chyba bardziej FIMEM, starałam się uciąć mniej niż więcej). Niestety nie użyłam zdezynfekowanych nożyczek.
Jack na początku był trochę doginany, ale potem go puściłam i sobie rośnie jak chce teraz.
Somango goni resztę, więc nic u niego nie było robione.

20.10. AS poszło do dużej donicy
wszystkie podlane były MGB 2,3 ml/1,5l B-52 1,7 ml/1,5l i VoodooJuice 2ml/1,5l
24.10. Podlanie MGB ok. 3,2ml/2,5l B-52 2,2ml/2,5l VDJ 2,5ml/2,5l

Zakupiłam ostatnio ph metr Volfcraft PHT-01 ATC. Byłam ciekawa na czym polega pH Perfect tych nawozów Advanced Nutrients. Spotkałam się z wypowiedziami na forum, które mówiły, że nawozy nie zmieniają pH, oraz że same ustawiają je na dobrym poziomie.
Oto wyniki:

Dwa pomiary mojej odstanej kranówy: pH1 = 8,14 i drugi pH2=8,24 w odstępie min, prawdopodobnie to mój błąd pomiarowy (odczyt przed ustabilizowaniem się wyniku na pHMetrze)

po dodaniu 2,3ml MICRO na 1,5l wody pHM=7,45
po dodaniu 2,3ml GROW na 1,5l wody pHG=7,17
po dodaniu 2,3ml BLOOM na 1,5l wody pHB=6,77

potem sprawdzałem jeszcze B-52 i VDJ, które zupełnie nie zmieniają pH

zatem podlałam rośliny wodą o pH=6,77
A nawozy obniżają pH...

Mam Cannę Professional, czy sugerujecie jakoś obniżyć pH pożywki? Nie widzę, żeby rośliny były zblokowane, ale jeżeli mam możliwość to chcę żeby było lepiej. Będzie lepiej.

Myślałam o mieszaniu odstanej kranówy z np. Muszynianką, której pH ostatnio zbadałam (pHm=6,13). Podzielcie się opiniami.

Poza tym to chyba wszystko spoko, jak dla mnie wyglądają na zdrowe.

CAŁOŚĆ


AUTO DWARF


AUTO SOMANGO


JACK HERRER


Słoik


POZDRRROOO!!!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nie dawaj muszynianki, ona jest wapniowo-magnezowa czyli ma zasadowe ph. Sęk tkwi w tym że jest nasycona dwutlenkiem węgla który obniża jej ph aż nie odparuje. Po drugie ma bardzo wysokie EC.
 

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
Dzięki za pomoc. Nie pomyślałem wcześniej o jej dużym EC. Było podlane kranówką z domieszką wody demineralizowanej:

pH kranówy z demineralką = 7,82
pH z nawozami = 6,5
pH wody przelewowej = 6,26

wniosek taki, że będę podlewał bardziej zasadową mieszanką - tj. bez dodatku demineralizowanej

Mam kilka pytań:

Co myślicie o lekkim zgniataniu donic zaraz przed podlaniem? Robiłam tak kilka razy, ale nie wiem czy to im dobrze robi, czy źle. Niby mam te diy airpoty więc ziemia powinna być natleniona, ale nie wiem co tam się dzieje na dole. A może takie mieszanie nie robi dobrze korzeniom i tylko przeszkadza zamiast pomagać?
 
P

Piję Mleko

Guest
Określ się hermo bo nie wiem czy ci pocisnąć czy pojechać
 

Afakar

Member
Rejestracja
Paź 10, 2017
Postów
11
Buchów
0
Określ się hermo bo nie wiem czy ci pocisnąć czy pojechać

Możesz cisnąć :p

---------- Post Zaktualizowany 12:14 ---------- Data pierwszego postu 11:52 ----------

UPDATE 30 dzień

To całość
Dorobiłem boczne odbłyśniki, lepiej teraz działa dystrybucja światła.



Somango
Rozpoczęto LST naginamy gumką recepturką. Poza tym to nadal najmniejszy krzak.



Dwarf
Jako pierwszy przerósł doniczkę w bok. Nie będzie zawijany dookoła, bo mam dla niego miejsce z boku boxa.



Jack Herrer
Coś się ostatnio zatrzymał. A było już spoko. Od małych liści coś było nie tak. Były dziwnie powykręcane, nieregularne. Po tym jak się zatrzymał poobcinałem liście wiatrakowe, żeby mieć lepszy ogląd na konstrukcję łodyg i lepiej zaplanować przyszłe prowadzenie, mam też nadzieję, że to go zresetuje. Nie zależy mi na tym, żeby szybko rósł, bo i tak plan jest taki, żeby najpierw te automaty poszły pod kosę, a dopiero potem będzie można przełączać na 12/12, ale niech rośnie.




Słoik
Randomik najbardziej okazały. Wydaje mi się, że to przez to, że nie tknęły go moje wredne łapki. Jest po toppingu, który najwyraźniej dobrze zadziałał. W środku tworzą się dwa główne stożki wzrostu. Boczne odgałęzienia lekko odginane do boków doniczki. Fajnie idzie, tylko cholera ni wim co to jest.



Pozdrwiamy wszystkich serdecznie!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół