nasiona marihuany

[Rozkmina] Idealny system prawny w sprawie narkotyków i substancji pokrewnych

Wyszukiwarka Forumowa:

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
W sam raz na deszczową sobotę.

Wszyscy wiemy, że prawo regulujące dragi w większości miejsc na świecie jest do bani.


Wczoraj miałem okazję, w niewielkim gronie, zastanawiać się jaki system prawny by był mniej zły niż ten który panuje teraz.

Z naszych rozkmin wymyśliliśmy co nastepuje:

I. Podział substancji
1) Uzależniające
a) Wyniszczające, niszczące życie, łatwe do przedawkowania, prowadzace do agresji lub autodestrukcji.
b) Nie miejące większego wpływu na życie osób uzależnionych i ich rodzin.

2) Substancje bez cech uzależniających
a) Wyniszczające, niszczące życie, łatwe do przedawkowania, prowadzace do agresji lub autodestrukcji.
b) Nie miejące większego wpływu na życie osób uzależnionych i ich rodzin


Substancje z grupą A są szczególnie niebezpieczne - celowo nie podaję przykładów substancji.
Substancje z grupy B cechują się niższą szkodliwością i ryzykiem przedawkowania.


Narkotyki z grupy A mogłyby być na liście substancji zakazanych, których obrót i posiadanie przypominałoby obecny system.

Aby legalnie używać substancji z grupy B osoba musiałaby zadeklarować to u ubezpieczyciela i wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Państwowe/społeczne ubezpieczenie nie obejmowałoby następstw zażywania narkotyków.

Dla przykładu osoby palące tytoń musiałyby wykupić ubezpieczenie dodatkowe pokrywające możliwe skutki zażywanie takie jak choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, miażdzyca, udar mózgu, zawał serca (etc)

W przypadku odstawienia używki byłaby możliwość de-rejestracji siebie jako użytkownika danej substancji. Socjalne ubezpieczenie w kwestiach chorób podwyższonego ryzyka by zaczynało działać dopiero po określonym czasie - na przykład roku.

Co do sprawdzania ubezpieczenia to system by trochę przypominał sprawdzanie ubezpieczenia OC przy samochodzie. Jak Cię policja spotka w parku palącego trawę to sprawdza czy posiadasz na nie ubezpieczenie.

Jeśli będziesz mieć wypadek pod wpływem kwasu, a nie będziesz mieć ubezpieczenie, to przychodzi do domu rachunek za leczenie jak to jest w przypadku na przykład USA.

Osoby z grupy 1A byłyby otoczone specjalną opieką i wsparciem w walce z nałogiem, ale również miałyby ograniczone prawa w niektórych sytuacjach (prowadzenie pojazdów, obsługa ciężkich maszyn, opieka nad dziećmi, etc)

No i na razie tyle (więcej zagadnień i przypadków poruszyliśmy, ale nie wiem, czy Was w ogóle to interesuje). Może ktoś podłapie temat i napisze co o nim sądzi, albo poda własną propozycję.

PS: W wielu krajach podobny system obowiązuje przy uprawianiu sportów ekstremalnych, albo nawet latania dronami.

Koniec radosnej twórczości ;]
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Każdy ma coś takiego jak własna głowa i sumienie i wie co robić
W Portugalii wszystko zalegalizowali i wg mnie to najlepsza opcja
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Każdy ma coś takiego jak własna głowa i sumienie i wie co robić
W Portugalii wszystko zalegalizowali i wg mnie to najlepsza opcja

Co zrobili? Dekryminalizacja nie oznacza legalizacji.
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
[MENTION=32422]Afroman[/MENTION], w którym fragmencie wg Ciebie tytoń został sklasyfikowany jako substancja nieuzależniająca?

Sorry, trochę wczorajszy jestem, źle zrozumiałem tekst :)
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
[MENTION=32422]Afroman[/MENTION], w którym fragmencie wg Ciebie tytoń został sklasyfikowany jako substancja nieuzależniająca?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Dla mnie idealny by był taki gdzie nikt się nie wpie****a w moje prywatne życie póki tylko nie zagrażam innym(np jazda pod wpływem czy odpie****anie naćpanemu w miejscach publicznych). Po za tym wolna wola, chcesz to ćpaj i miej co chcesz.
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
Dla mnie idealny by był taki gdzie nikt się nie wpie****a w moje prywatne życie póki tylko nie zagrażam innym(np jazda pod wpływem czy odpie****anie naćpanemu w miejscach publicznych). Po za tym wolna wola, chcesz to ćpaj i miej co chcesz.

Gdyby wszystko było takie proste .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół