nasiona marihuany

Advanced Nutrients oH perfect, a rzeczywiste PH

Wyszukiwarka Forumowa:

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Witam,
Robiłem ostatnio pomiary nawozów od Advanced Nutrients, które mają pH perfect.
Moja woda kranowa ma pH bardzo wysokie, ponad 8. Po dodaniu sensi Bloom A+B, które mają pH perfect, mój roztwór ma ok 7.0
I teraz pytanie, czy te pH 7.0 to jest wartość odpowiednia i cała magia pH perfect jest taka, że przy tej wartości pH rośliny będą ssały pokarm, czy dalej muszę bawić się w zbijanie pH i celować w 6.0-6.3 ?
Czy do tych nawozów można stosować preparaty pH down ?
Czytałem, że te ich pH perfect działa tylko z wodą przy odwróconej osmozie. Jesli ja takiej nie mam, to mogę śmiało zbijać pH jak do tej pory robiłem?
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Witam,
Robiłem ostatnio pomiary nawozów od Advanced Nutrients, które mają pH perfect.
Moja woda kranowa ma pH bardzo wysokie, ponad 8. Po dodaniu sensi Bloom A+B, które mają pH perfect, mój roztwór ma ok 7.0
I teraz pytanie, czy te pH 7.0 to jest wartość odpowiednia i cała magia pH perfect jest taka, że przy tej wartości pH rośliny będą ssały pokarm, czy dalej muszę bawić się w zbijanie pH i celować w 6.0-6.3 ?
Czy do tych nawozów można stosować preparaty pH down ?
Czytałem, że te ich pH perfect działa tylko z wodą przy odwróconej osmozie. Jesli ja takiej nie mam, to mogę śmiało zbijać pH jak do tej pory robiłem?

Tak, możesz śmiało zbijać, chyba własnie chodzi Ci o to niższe pH. ;)
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Ja mam Advanced nutrients i mi ph perfect zbija do właściwego z 8 właśnie gdzieś.
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Tak to już jest, że im więcej koksu się daje tym bardziej to ph perfect nie ma znaczenia. Do każdego podlania dodaje kropelkę super vit od hessi i ta jedna kropelka na 5l zbija ph -1. Więc i tak trzeba wyrównywać jak się doda całe koksiwo, czasem w dół, a czasem w góre.
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Tak to już jest, że im więcej koksu się daje tym bardziej to ph perfect nie ma znaczenia. Do każdego podlania dodaje kropelkę super vit od hessi i ta jedna kropelka na 5l zbija ph -1. Więc i tak trzeba wyrównywać jak się doda całe koksiwo, czasem w dół, a czasem w góre.


ja walcze z ph w DWC na nutsach od AN ph perfect formula, i po zmiksowaniu nutsow ph skacze mi co dziennie do 8 przynajmniej wychodzi z testu kropelkowego i naprawde mam juz dosyc, nutsy drogie i widze na zagranicznych forach ze sa super
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Im bardziej miękka woda tym lepiej działa pH perfect. Przy kranówce nawet jak zbije do tych 6-6.5 to pH szybko wróci do poprzedniej wartości bo woda ma duży bufor.
Znam sporo osób co lecą na suplach z AN i różne opinie mają, osobiście uważam że są przereklamowane. Po za tym cała seria jest rozbita na pierdyliard produktów co jest w ch*j niewygodne.
Po za tym jak się zrobi kilka różnych odmian na tych nawozach to wszystkie i tak będą smakowały dość podobnie, na co zwróciło mi uwagę już kilka osób powiedział bym koneserów. Więc jak kto robi dla siebie to średni wybór.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
sam teraz dodaje supervit i o niewiele zbija, zresztą jaki to musiałby być kwas zeby tak zbijał w stosunku jednej kropli dodawanej do 1litra roztworu
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
zmienilem ph- na inna firme po prostu uzywalem taki jaki byl pod reka i to wina byla rano jak pogrzebalem w gratach w piwnicy znalazlem stary z przed 3 lat bufor od vitalink essential czy jakos i jest super teraz po paru godzinach wciaz ten sam kolor plynu w testerze ... 2 sprawa ze DWC i hydro pierwszy raz w zyciu robie i wiem niby duzo od strony teori ale w praktyce wiadomo jak jest, i tez nie wiem czy jest ok ze veg lece w malych wiadrach bo suple drogie i potem poleca do 35litrowego zobaczymy pestki byly stare wiec nie szkoda ...

a co do rozbicia na wiele butelek racja jak by chcial wszystko to grubo kasy trzeba wyrzygac ja wybrałem serie najprostrza podstawowa a i tak sporo kosztowała jak na próbę a i tak jeszcze bedzie trzeba b52 i big bud..

 
Ostatnia edycja:

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Zgłębiłem temat tego PH perfect z Advanced Nutrients.
PH perfect działa tylko na wodę RO, czyli z odwróconą osmozą, gdzie jej EC jest prawie równe 0, czyli praktycznie woda demineralizowana. Twardość wody nie ma znaczenia, bo w moim wypadku twardość wody dH 23 - EC 0,72, a woda odkamieniona do dH 2, EC 0,70.
Używając tego pH perfect w wodzie kranowej, niestety trzeba wyrównywać pH jak przy zwykłych suplach.


Co do DWC i skaczącym pH, to również wina wody kranowej. Użycie wody po odwróconej osmozie + pH perfect i masz problem ze skaczącym pH rozwiązany. Kilka osób wspominało już o tym na forum.
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Wlasnie przegladam filtry do RO na ebay i nie wiem jaki wybrac jest ich sporo od 3 stopniowych w górę i od 50 galonow na dzien w górę. ..
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Zgłębiłem temat tego PH perfect z Advanced Nutrients.
PH perfect działa tylko na wodę RO, czyli z odwróconą osmozą, gdzie jej EC jest prawie równe 0, czyli praktycznie woda demineralizowana. Twardość wody nie ma znaczenia, bo w moim wypadku twardość wody dH 23 - EC 0,72, a woda odkamieniona do dH 2, EC 0,70.
Używając tego pH perfect w wodzie kranowej, niestety trzeba wyrównywać pH jak przy zwykłych suplach.


Co do DWC i skaczącym pH, to również wina wody kranowej. Użycie wody po odwróconej osmozie + pH perfect i masz problem ze skaczącym pH rozwiązany. Kilka osób wspominało już o tym na forum.

Ja mam wode EC 0,4 i pH perfect działa idealnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół