nasiona marihuany

Poszukiwanie analizatora widma PAR

Wyszukiwarka Forumowa:

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Witam Wszystkich,

Jak w temacie, poszukuję sposobu pomiaru widma PAR lub całego spektrum światła 380-700 nm.
do tej pory niewiele udało się znaleźć a dotychczasowe pomysły kończyły się fiaskiem :pl:

Ale znalazłem użytkownika Marihuanator, który w jednym z postów chwali się zrobieniem takiego urządzenia,

Mam analizator, też sam zrobiłem :). Tzn przystawka do kompa :). Mam ziomka co wymiata w atmegach i 8051 i jak mam jakiś problem, albo coś do stworzenia, to walę do niego i wspólnie działamy, ja nie jestem fanem cyfrówki, ale proste rzeczy, takie jak zmiana konkretnych funkcji w gotowym programie, to nie jest żaden problem. Napisać od zera to już dla mnie zbyt czasochłonne i potem szukanie błędów, testowanie trwa wiecznie, a co 2 głowy to nie jedna, dlatego część cyfrową głównie "nadzoruję"

Tylko problem zaczyna się z końcem tego cytatu, nic niema więcej na temat tego urządzenia a sam kontakt z autorem jest niemożliwy.

Może Wy wiecie coś na temat analizatora lub macie kontakt do tego człeka :)
 
D

DarkMessiah

Guest
apogee par/Quantum meter bardzo dobry jest, ja posiadam Hydrofarm Quantum Par Meter
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Polecam urzadzenia apogee jak i sondy, ciekawa opcja sondy to takze biotek marine. Jezeli jestes majsterkowiczem mozesz przerobic zwykly luksomierz na Par meter, ktory dziala tak samo jak urzadzenia apogee... A kosztuje duzo mniej.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Wiem, że w środowisku akwarystycznym (morszczaki) ludzie to mają. Mój znajomy kupił taki podłączany do smartfona i za drobną opłatą (+ kaucją jak kogoś nie zna) wypożycza to innym. Może u Was w regionie też jest taki zwyczaj i ktoś ma taki sprzęt.
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Kupno nowego obecnie nie wchodzi w grę, chyba że zrobimy ściepę z kumplem, ale wątpię aby miał taką potrzebę.
Co do wypożyczenia wydaje się to być dobrym rozwiązaniem, musiał bym poszukać kto takie coś ma u mnie w regionie czyli okolice Garwolina woj. Mazowieckie i pogadać.
Ale wiadomo co swoje to swoje.
Myślałem nad zaadaptowaniem samej "sondy" do komputera lub innego urządzenia tylko przynajmniej na początek potrzebowałbym schematu jej działania, (teoria->praktyka)
Mam możliwość zabawy w programowanie za sprawą kumpli elektroników. To coś by się ogarnęło, tylko potrzebny jest punkt zaczepienia,
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
No ale żeby samemu zrobić to musiałbyś to skalibrować jakoś. Ciężko bez pożyczonego chociaż. No chyba, że nie zależy Ci na dokładności.

W ogóle nie wiem czy to jest potrzebne przy uprawie konopii. Przy hodowli koralowców, to inna sprawa. Tam te sprawy są ważne, a tu wystarczy się trzymać przetartych szlaków i będzie OK. Oczywiście nie wiem co planujesz i na jaką skalę.
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Uprawa Konopi swoją drogą <lol>


Analizator światła watro by było aby był dość dokładny.
A potrzebny by był do dobrania oświetlenia do fitotronu przeznaczonego na aklimatyzację roślin do ex-vitro tzn. poza szkło.
Chcąc jak najbardziej zmniejszyć koszta chciałbym użyć źródła światła w postaci oświetlenia LED. Zamówiłem już "kolekcję" LED-ów z Aliexpres. I chciałbym sprawdzić ile są warte, bo wiadomo, papier przyjmie wszystko a jaki jest stan faktyczny? Nikt nie wie a tym bardziej mało kto to sprawdzi.
Docelowo, znając zasadę działania absorpcji kwantu światła należałoby w samym procesie ukorzeniania wykluczyć emitowanie przez diody długości fal światła, które są najmniej efektywne w procesie fotosyntezy.
Mówiąc po ludzku należałoby uzyskać jak największą sprawność fotosyntezy z 1 W światła.
A przy okazji sprawdzić czy warto kupować LED-y od Chińczyków. :D:D

BDW:
Dziś byłem w katedrze genetyki i hodowli roślin SGGW.
Trochę pogadałem i jak będę miał już złożone panele mam się odezwać, wówczas może dokonamy jakichś pomiarów
To w sumie czekamy na paczkę z Chin :bongo4:
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Podobają mi się takie projekty. Widzę, że zaplecze masz, więc nic tylko działać.
Daj znać jak zmontujesz jakiś działający sprzęt.
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Powiem, że już jeden projekt został ukończony ponad rok temu, ale niema czasu i miejsca przetestować go w praktyce. :D
Dokładnie chodzi o naświetlacz LED. Dokładnych danych nie pamiętam co to miało być ale później poszperam i może znajdę jakieś notatki.
IMG_20171011_133107.jpg

IMG_20171011_133317.jpg
 
Ostatnia edycja:

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Sondy mozesz uzywac pod multimetrem, nie musisz miec dodatkowych miernikow albo pc...
Poczytaj o zmianie kolorow w sensorze zwyklego luxmetra...moze cie zaciekawi :)
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
No i wróciłem :)

Części do budowy paneli LED do fitotronu w końcu przyszły. Co prawda Chińczycy są bardzo pracowici ale poczta żyje własnym życiem.

Na dniach będę coś składał i na bieżąco wrzucał na forum.
Mam już sporo pomysłów co będę pod tym trzymał :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół