nasiona marihuany

[DWC] [0.16m2] [100W COB] 1xJack Herer AutoFem <-- First Grow

Wyszukiwarka Forumowa:

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Dzień 15, Poniedziałek 22 X 2017

Jacuś ma dwa tygodnie i nadal żyje, co mnie niezmiernie cieszy :jaraczz:
Roślinka "przybiera na wadze", i chyba apetyt jej rośnie niewspólmiernie do wytycznych producenta nawozu.
Na pierwszym piętrze pojawiły się "rdzawe" plamki

Czy to objaw niedoboru ? (P)

Dzisiaj poniedziałek więc wymiana pożywki, zwiększenie susbstancji odżywczych do 500ppm,
ph ustabilizowane na 5.5 , wilgotność 65-75%, temperatura 19-27stC.
Tak się prezentuje dzisiaj:

Czy nie jest za niski, jak na swój wiek i ilość "pięter" ? Odległość od lampy ~35cm, podnieść kilka cm ?








Kiedy zacząć LST ? :scared-and-sweating:

Pozdrawiam
FakeFarmer
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Dzień 22, Poniedziałek 30 X 2017

Jedno słowo powie wszystko .... Pythium

Niby temperatura pożywki w granicach 20-22stC, niby większość rzeczy wg dobrych wzorców ... a jednak.
Około środy liście zaczeły wyglądać coraz gorzej, jak by roślinka nie dostała wody przez kilka dni, sprawdzam korzenie a tam <cenzura>.
Pythoff już doszedł więc zaplikowany, następnego dnia H2O2, , w piątek wymiana pożywki (dawka wg tabeli), pythoff, plus oprysk z soli epsom.
Sobota H2O2, oraz ze względu na brak reakcji rura od nawilżacza została włożona dosłownie w roślinkę (dzięki temu wilgotność jest w okolicach 100%).
Wiem że nic już z tego nie będzie, ale postanowiłem powalczyć z grzybkiem do końca.
Tutaj mam do Was pytanie, jakie znacie jeszcze sposoby walki z pythium ?
- ozonowanie wody (tu wiem że trzeba uważać z dawką bo kiedyś w ten sposób ubiłem roślinki w "paludarium")
- lampa uv (jedyny minus jaki znam to szybkie rozbicie chelatów)
- związki chloru - co i jak, nie mam jeszcze pojęcia, muszę doczytać.


Roślinka nie rośnie ale już nie marnieje ... stagnacja ...


 
Ostatnia edycja:

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Dzień 31, Środa 8 XI 2017

Co nowego ? Walka z pythium (chyba) wygrana. Widząc co się dzieje ( a raczej nie dzieje) potraktowałem pożywkę dość hardkorowo,
We wtorek 23 X, co 3 godziny podawałem pełną dawkę pythoff i tak trzy razy z rzędu. W środę jak już chlor się zneutralizował/odparował
dodałem łyżkę sypkiego Astvitu oraz po pół łyżeczki Mycotrex oraz Bactrex... Ktoś powie że to nie organika i że i tak nie pomoże,
ale jak pythium daje radę to może i "pożyteczne" grzyby i bakterie chwilę pożyją utrudniając rozwój patogenom.
...
...
Czwartek/piątek .... roślinka przejawia oznaki życia, wypuszcza nowe korzonki, część zielona też zaczyna inaczej wyglądać :jaraczz:
Ph się stabilizuje (5.5-5.7, pożywka ustawiona na ~1700 ppm), wilgotność ~70%, temperatura 20-27stC, temp pożywki ~21-21stC.
Cudów się nie spodziewam, ale nowych doświadczeń już zebrałem "tonę" <lol>
Kilka zdjęć z dzisiaj:
HDR więc mocno podkoloryzowane

Reszta już bez żadnych udziwnień:







Jak widać to karzeł niesamowity, ale prawie tydzień był w trybie "hibernacji" :lol3: mam nadzieję że teraz już z górki i te kilka centymetrów urośnie.

Pozdrawiam
FakeFarmer
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
i jak tam kiedy jakis upek bo jestem ciekaw jak jacek urosl:)
Mówisz i masz :)

Dzień 43, Poniedziałek 20 XI 2017

Jacuś przeszedł na dietę nisko azotanową ;) mały flusz i zmiana nawozów na czysty Bloom.
(oczywiście razem z gamą bakterii i grzybów).
Parametry:
ph ~5.7
ppm ~1200-1300
temp powietrza ~24 dzień, ~20 noc
temp pożywki ~20-21
fotoperiod 18/6 ... (czy zmiana na 20/4 coś pomoże ? )

Jak widać zielni pod dostatkiem, lecz co będzie z kwiatostanem ?
Mam nadzieje że coś się zbuduje przez najbliższe dni.
Kilka zdjęć na szybkości:


FakeFarmer


Pozdrawiam
FakeFarmer
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Może i głupio zapytam ale mam ten sam problem z korzeniami tylko ze karły maja dopiero tydzien wiec raczej walka przegrana ... ten chlor podawales jak jacek byl w wiadrze z pożywką czy sama wodą? ? Usuwałeś brazowe korzenie czy traktowane do wybielemia byly preparatem ??
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Może i głupio zapytam ale mam ten sam problem z korzeniami tylko ze karły maja dopiero tydzien wiec raczej walka przegrana ... ten chlor podawales jak jacek byl w wiadrze z pożywką czy sama wodą? ? Usuwałeś brazowe korzenie czy traktowane do wybielemia byly preparatem ??

Ja bym powalczył o życie tego malucha.
Pythoff lałem do pożywki, dopiero kilka godzin po zabiegach zmieniłem pożywkę na nową i wtedy dodałem bakterii i grzybów.
Korzeni nie usuwałem, nadal te "porażone" są koloru brumatnego. Dopiero nowe są jasne.
IMHO - w czasie rekonwalescencji warto podnieść poziom wody tak aby złoże było w pożywce oraz często przelewać je z góry.
Pamiętaj że jak już zaczniesz dodawać "pozytywne mikroorganizmy" to nie używasz więcej ani chloru ani h2o2.
Mam nadzieje że uratujesz swojego krzaka <peace>
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1


Tylko jescze jedno pytanie niby na mlode planty polowa dawki to bedzie 0.1ml/L i niby mam rozpuscic w wodzie przed dodaniem tez tak robiles czy bezposrednio do baniaka kropelkowales ???
bo jak bede mial wtedy to dawkowac bezsensu nie rozumiem tych instrukcji producenta -ja zrozumialem tak zeby najpierw rozpuscic w wodzie i dodac roztwor
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Ja dawałem pełną dawkę. Nabierałem do strzykawki, uzupełniałem wodą do pełna i taki roztwór do baniaka, zamieszałem lekko roztwór i tyle.
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Ładnie ten Jacek zareagowal na cala sytuacje. Mam nadzieje że i u mnie sie uda dalem 0,2ml/L tak jak ty w odrobinę mieszanki 4 krople i bo baniaka zobaczymy i temperatura pożywki 20st. Maylar na wiardrach poskutkowal zmniejszeniem i utrzymaniem temperatury -jest mniejsza niz w boxie.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Dzień 53, Czwartek 30 XI 2017

Szybki upik, co by tu napisać ? Nic ciekawego się nie dzieje, Jacuś pije ~1.5L dziennie, podgoliłem mu nóżki i to tyle w sumie ...
Jakoś tak nudno się zrobiło ... :bounce:


Parametry:
ph ~5.8
ppm ~1500 (końcówki liści lekko popalone, więc na dolewkę dostaje czystej wody z wyregulowanym ph)
temp powietrza ~24 dzień, ~20 noc
temp pożywki ~20-21

wygląda to tak:
























Pozdrawiam
FakeFarmer
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół