nasiona marihuany

[DWC] [0.16m2] [100W COB] 1xJack Herer AutoFem <-- First Grow

Wyszukiwarka Forumowa:

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,

Jest to mój pierwszy post (Witam Wszystkich Serdecznie!), a zarazem pierwsza uprawa.
Czemu to robię ? Lubię mieć coś zielonego pod swoją opieką, w przeszłości były już akwaria (holenderskie), ostrzejsze papryczki itd .... Nadszedł czas na ...
Do (lub od) rzczy:
Box 40x40x120 - na większy nie mogę sobie teraz pozwolić
Wiaderko: DWC OXYPOT 19L 35x35xH38CM
Lampa: Led chińczyk COB 100W (2x50) 4000k z ledisona :)
Napowietrzacz, 2 x "kamień" (a raczej miękka rurka 90cm, rozłożona na całej powierzchni dna, mam nadzieję że uda się pozbyć tzw "martwych stref"),
Nawilżacz z przewodem odpływowym od pralki( więc jest poza boksem)
Mierniki: ph (chińczyk) , tds (chińczyk)
Nawozy: GHE FloraNova tripack, calmag, phminus
Roślina: Jack Herer AutoFem
Dodatkowo: stacja pogody, sterowniki sonoff(do oświetlenia i nawilżacza)
Wentylacja: w szufladzie już leży kanałowy wraz z filtrem (150-200m/h), w drodze są mieszające oraz coś do chłodzenia lampy.
Trening: LST

Cel: nauka

Dzień 1, Poniedziałek 9 X 2017

Nasionko po krótkim namoczeniu (3 IX) trafiło na wełnę mineralną z Ikeii (Vaxar czy jakoś tak),
zostało nakrytę porcelanowym kubkiem i budziło się do życia w ciepłych otchłaniach łazienki.
Wełna okazała się zbyt zbita i zamiast w niej to korzonek rozrastał się na niej.
W sobotę 7 X delikatnie przeniosłem samą "roślinkę" do docelowego koszyczka, wypełnionego keramzytem, ustawbilizowałem drobniejszym i w największym napięciu oczekiwałem co to z niej będzie.
Dzisiaj rano pokazała swoją zieleń (mój pierwszy mały sukces).
Parametry: Wilgotność 65-75%, temperatura 22-27stC, ph 5.8-6.2, tds ~250ppm (woda z kranu+destylowana + calmag (1ml) + GHE Grow (2ml)).

Liczę na merytoryczną krytykę.

Mały Jacuś




Jacuś w swoim domku
thumb_IMG_20171009_164355.jpg



Pozdrawiam,
FakeFarmer

Edyta: Zdjęcia w ludzkim rozmiarze


 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Witamy.
Pamietaj jak wstawiasz zdjecia to dawaj duze bo o wiele lepiej sie oglada.
Powodzonka
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jak wszystko dobrze ogarniesz to boksa Ci rozsadzi .
Pare rzeczy..
Musisz znac temp pozywki i trzymac ja w odpowiednim przedziale bo nie beda pobieraly skladnikow jak trzeba.
Jaka masz moc pompki napowietrzajacej? Bo to tez dosc istotna sprawa.
Ph w hydro zaczynaj od 5.3-5.5 i nie podnos na wegu za bardzo.
Szkoda ze automat bo tym bardziej w hydroponice bedziesz musial zrobic wszystko wzorowo a do tego masz scisle ograniczony czas .
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Jak wszystko dobrze ogarniesz to boksa Ci rozsadzi .
.Musisz znac temp pozywki i trzymac ja w odpowiednim przedziale bo nie beda pobieraly skladnikow jak trzeba.
Jaka masz moc pompki napowietrzajacej? Bo to tez dosc istotna sprawa.
Ph w hydro zaczynaj od 5.3-5.5 i nie podnos na wegu za bardzo.
Szkoda ze automat bo tym bardziej w hydroponice bedziesz musial zrobic wszystko wzorowo a do tego masz scisle ograniczony czas .
Temperatura pożywki: sonda zamówiona, więc będzie kontrolowana już wkrótce. Aktualnie pompa powietrza stoi poza boksem na kaflach więc zasysa chłodniejsze powietrze i tym samym troszkę studzi zawartość zbiornika.
Pompka powietrza 400l/h
Ph obniżę zgodnie z sugestią.
Jako pierwszy rośnie automat, nic już z tym nie zrobię ... następny będzie regular...
Chociaż teraz skupiam się na tym co mam.
Dziękuje za rady <peace>
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Bardzo fajny setup, wzorowy wręcz :) Oby plant rozsadził boxa :D Nieśmiała moja sugestia - filtr RO, bo w hydro na kranówce to jakoś tak ciężko ;-)
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Bardzo fajny setup, wzorowy wręcz :) Oby plant rozsadził boxa :D Nieśmiała moja sugestia - filtr RO, bo w hydro na kranówce to jakoś tak ciężko ;-)
Dziękuje, co do RO, że tak powiem, warunki lokalowe nie pozwalają na to. Ale ... w pewnym markecie na literkę A. woda demineralizowana jest po ~2.5pln / 5L,
Przy mieszance 10L dem + 5L kran mam nadzieję że dam radę. (woda w kranie 220-230ppm)
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Dzień 8, Poniedziałek 16 X 2017

Jacuś ma tydzień (i jeszcze żyje). <lol>
W środę podłączyłem wentylację, wszystko wydawało się ok .... do czasu,
Czwartek rano, Jacuś ledwo słaniał się na łodyżce, listki całkowicie oklapnięte, jakiś strasznie wiotki .... obraz nędzy i rozpaczy.
Na szybko przygotowana nowa pożywka, tym razem ilość papu zwiększone do minimalnej ilości zalecanej przez producenta, parametry ustawione na ph 5.5, 400ppm, temp 20st. Zmiana pożywki uradowałą maleństwo, które to nieśmiało zaczeło powracać do świata żywych ... (zaznaczam że "stara" pożywka miałą niby wszysto w normie oprócz zaniżonej ilości nawozu.) .... Jeszcze jedna kontrola parametrów .... wszystko w normie oprócz wilgotności, ta mieściła się w przedziale 40-50% ... Po kombinacjach z wiatrakami postanowiłem wbrew obiegowej (i zazwyczaj słusznej) opini, wyłączyć wyciąg a zostawić nadmuch i mieszające. Dwa powody o tym zadecydowały: ustabilizowana wilgotność na 65-75% oraz pomoc w chłodzeniu pojemnika z pożywką za pomocą wlotowego.
Po tych zabiegach Jacuś wraca do zdrowia .... białe korzonki pluskają się wodzie, zielona część wygrzewa się w słoneczku led.

Aktualne parametry:
PH 5.4-5.6 (spada około 0.2 / 24h)
~400ppm
temp powietrza 19-27 stC
temp wody 19-23(!) stC <--- na wszelki wypadek Pythoff już leci ale i tak mi się to nie podoba

Poziom wody obniżyłem około 1-2cm poniżej dna koszyczka, dobrze ?

Tak się prezentuje:

(co do jakości zdjęć, proszę nie krytykować , wiem jak to wygląda, na flo ( o ile dożyjemy) będą troszkę lepsze)







Czekam na krytykę, wskazówki, opieprz i ciasteczka <lol>

Pozdrawiam
FakeFarmer
 

medicum89

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
352
Buchów
0
ładnie żiomus lecisz będę zaglądał bo też mam w planach zrobić hydro na jednego planta w takim boxie jak ty i na tych lampach bo już mam je od dawna i się mi sprawdziły i zostanę przy nich

---------- Post Zaktualizowany 12:41 ---------- Data pierwszego postu 12:39 ----------

A te haczyki w doniczce to sam zrobiłeś po lst tak? zastanawia mnie jak się wymienia tylko wodę z tej doniczki .wuciagasz cała roślinę z korzeniami i wtedy myjesz pojemnik i zmieniasz wodę czy jak to robisz ?
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
A te haczyki w doniczce to sam zrobiłeś po lst tak? zastanawia mnie jak się wymienia tylko wodę z tej doniczki .wuciagasz cała roślinę z korzeniami i wtedy myjesz pojemnik i zmieniasz wodę czy jak to robisz ?

Co do "haczyków" , są to śruby z uchem M6 z nierdzewki(A2), z góry i dołu powiększone podkładki(A2) oraz oczywiście nakrętka(A2), ...
Co do wymiany wody, jako że jestem dość leniwy <peace> zakupiłem sobie dwa pojemniki 20L, oraz pompkę do paliwa.
W jednym pojemniku przygotwuję nową pożywkę, do drugiego spuszczam starą pożywkę .... bez chlapania, bez dźwigania itd
Pompka na dwie baterie R20, za ~30pln , niestety szybko się zapowietrza więc trzeba kilka razy nacisnąć on/off.


O ile nie pojawią się glony/grzby/algi i inne badziewie to nie będę mył pojemnika do końca uprawy.

Pozdrawiam
FakeFarmer
 

Pig pepa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2017
Postów
138
Buchów
1
też jestem ciekaw kosztów, a czy warto zrobić na taką powierzchnie 2 planty w doniczkach 6l ? czy rozsadzi boxa :)
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Koszta:
Wiadro 90 PLN (hemp)
Box 230 PLN (hemp)
Światło 153 PLN (ledison)
Pompka 140 (allegro)
(wężyki, kamienie, śruby nierdzewki, wieszaki, .... ) ~100 PLN
Phmetr + bufory kalibracyjne ~65 PLN (allegro)
Konduktomeetr / TDs - ~50 PLN (allegro)
Nawilżacz ~100 PLN (Obi ? )
Stacja pogody, wentylatory, ... z zapasów domowych.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół