nasiona marihuany

Wentylacja i filtracja do 50x50x140

Wyszukiwarka Forumowa:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Panowie,
Box 50x50x140, wylot na górze 150mm, na tylnej ścianie 100mm.
Powoli z Waszą pomocą składam zestaw. Przyszedł czas na wentylację i filtrację. Chcę mieć top class, najskuteczniejsze. Na razie nastawiam się na filtry Can-Filters, są polecane.
Czy dobrze sprawdziłem, że do mojego boxa, kubatura 0,35m[SUP]3[/SUP], właściwym będzie filtr 150-165m[SUP]3[/SUP]/h?

Trochę mnie zdziwiło, że do takiego filtra w jednym ze sklepów polecili mi went 100m[SUP]3[/SUP]/h, czy nie za słaby?
No i CAN filters nie ma filtrów do przyłącza 150mm... najleiej jak kupię największą średnicę możliwą?
Ehh...zielony jestem, za dużo do wyboru ;)
Jaki najcichszy możliwy wentylator wziąc? Czy nie lepiej kupić trochę za mocny i , obniżając jakimś potencjometrem napięcie, regulować obroty?
Czy szukać wentylatora pod 220V czy może być np pod 12V - mam zasilacz komputerowy do wykorzystania w tym celu, ale jeśli 12V np. są słabsze to wolę kupić coś lepszego.

Będę wdzięczny za nakerowanie.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Aj, oczywiście:

kopiuję panel sputter_greena i planuję użyć 3szt.: CLU046-1212C1-303M2G2

Box będzie stał w szafie w pokoju, planuję, że powietrze będzie ssał zza szafy z poziomy prawie podłogi, wydmuchiwał także za szafę ale wyżej.

I już doczytałem, że went nie może być mocniejszy od wydajności filtra bo filtr przestanie spełniać swoją funkcję, tak?
Czy warto wziąć filtr z większym zapasem ?
Słyszałem dużo dobrych słów o wentylatorach TD Silent. Który byłby odpowiedni? Gdzie można dostać je w PL?
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Wentylator 100m3 będzie ok przy led. Pomyśl też o regulatorze obrotów.
 

BuchBuchem

Weed Army
Rejestracja
Mar 15, 2017
Postów
260
Buchów
0
Ja tez za jakiś czas ruszam z panelem led ;) i pytanie takie, jak z zapachem gdy jest założony filtr ? Mieszkam w bloku wiec nie chce ryzykować żeby zapach się unosił po całej klatce bądź gdy otworze drzwi z domu.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Wentylator 100m3 będzie ok przy led. Pomyśl też o regulatorze obrotów.

Dzięki.
Czyli ten wentylator byłby zbyt mocny i musiałbym dorobić potencjometr żeby zmenijszyć mu napięcie/obroty,tak?:

Model: TD 160/100 SILENT
Średnica [mm]: 100
Wydajność [m3/h]: 180/140
Głośność [dB]: 24/21
Pobór mocy [W]: 25/12
Spręż [Pa]:107/81

Znalazłem go na alledrogo za 264pln z przesyłką, jest tam także informacja:
"- Regulowana prędkość. Wszystkie modele przystosowane są do napięciowej regulacji prędkości obrotów w pełnym zakresie."

Więc wydaje się idealny do tego zastosowania?
Połączyłbym z filtrem can-lite,
150 do 165 m3/h
czy
150 do 200 m3/h?

Który będzie efektywniejszy?
 
Ostatnia edycja:

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Dzięki.
Czyli ten wentylator byłby zbyt mocny i musiałbym dorobić potencjometr żeby zmenijszyć mu napięcie/obroty,tak?:

Model: TD 160/100 SILENT
Średnica [mm]: 100
Wydajność [m3/h]: 180/140
Głośność [dB]: 24/21
Pobór mocy [W]: 25/12
Spręż [Pa]:107/81

Znalazłem go na alledrogo za 264pln z przesyłką, jest tam także informacja:
"- Regulowana prędkość. Wszystkie modele przystosowane są do napięciowej regulacji prędkości obrotów w pełnym zakresie."

Więc wydaje się idealny do tego zastosowania?
Połączyłbym z filtrem can-lite,
150 do 165 m3/h
czy
150 do 200 m3/h?

Który będzie efektywniejszy?

Ja mam ten większy filtr i wentylator 180 w dwa razy większym namiocie i używam wentylacji na max 40%
Na weg nie używam wentylacji bo temperatura sięga max 29°
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Mam kolejne pytanie na które możecie nie odpowiedzieć :p

Nie znam dokładnie zasady działania tłumików akustycznych więc może wydawać się głupie:
Sytuacja: Filtr w boxie -> łącznik kąt 90stopni -> wentylator -> łącznik kąt 90stopni -> tłumik akustyczny ->

1. Czy jeśli za tłumikiem dam jeszcze z 2 metry gładkiego przewodu wentylacyjnego to ten tłumik będzie miał sens? Czy będzie tak, że tam gdzie tłumik powietrze będzie cicho przelatywało a za tłumikiem, już w zwykłym przewodzie będzie znowu szumieć?

2. Czy jeśli za tłumikem dam DRUGI filtr (czyli początek układu będzie szedł przez filtr can-lite i będzie się kończył takim samym filtrem, tylko działającym "w drugą stronę") to będzie działało pod kątem lepszej wentylacji?
No i czy w takim przypadku tłumik ma sens przed tym drugim filtrem? (przypominam, nie wiem czy tłumik tłumi tylko na swojej długości czy wypuszcza "cichsze powietrze" na końcu) :)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół