nasiona marihuany

Uszkodzony ph metr glebowy?

Wyszukiwarka Forumowa:

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Witam, przesadzilem z dolomitem i ph gleby ucieklo daleko poza tolerancje (7,2), wiec postanowilem wymienic podloze w 28 dniu od pierwszego kielka. Do pomiaru ph gleby uzywam prostego miernika 2w1 z Biogrodu i ku mojemu zdziwieniu podloze Compo Sana super lekkie powinno mieć wg opisu ph 5,6 a mnie wychodzi bardzo zblizony wynik jak ten z doniczek nieco ponizej 7 i zastanawiam sie czy owy miernik po prostu sie juz spieprzyl mimo, ze obchodzilem sie z nim jak z jajkiem?
 
K

kmwtwzq2

Guest
Witam, przesadzilem z dolomitem i ph gleby ucieklo daleko poza tolerancje (7,2), wiec postanowilem wymienic podloze w 28 dniu od pierwszego kielka. Do pomiaru ph gleby uzywam prostego miernika 2w1 z Biogrodu i ku mojemu zdziwieniu podloze Compo Sana super lekkie powinno mieć wg opisu ph 5,6 a mnie wychodzi bardzo zblizony wynik jak ten z doniczek nieco ponizej 7 i zastanawiam sie czy owy miernik po prostu sie juz spieprzyl mimo, ze obchodzilem sie z nim jak z jajkiem?

Zmierz pH czegoś co ma stałą wartość.
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Każdy ph metr trzeba co jakiś czas kalibrować.
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Te ph metry 2w1 3w1 to gówno nowe można odrazu wywalić do kosza...
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
najlepszy z najtanszych - zwykly zolty/czerowny ph metr z alle za 60zl? polecam
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
jakbym teraz mial te pare stowek nie byloby tematu ale musze sie w cos uzbroic tymczasowo
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
czemu nie chcesz tego taniego czerwonego/zoltego ? mi dziala perfekcyjnie..
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,342
Odznaki
1
Płyn Helliga - najlepsza i najtańsza opcja, ja tylko tego używam.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
jak wyżej dodać jeszcze można, że najszybciej pokazuje w przeciwieństwie do tych ze wskazówkami które swoją drogą chyba metodą magii działają, a te podobne do sprawdzania buforów w laboratoriach to trzeba odpowiednio przechowywać.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
Ja też używam płynu, ale mierze wodę z podstawki. :)
Wystarczy wlać kilka kropelek i odczekać minute albo dwie.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
napisalbys mi ile dokladnie ziemi bierzesz i wsadzasz tam? i ile kropel plynu?

kupujesz razem z płytką na której masz dołek, kanalik i "zlewke" do teg taka lopatke jak do lodow.
w dolek wsypujesz, ubijasz paluchem lekko, zalewasz az bedzie mokre i da się zlać po rynience/kanaliku nad ktorym jest skala. proste jak..

cały zestaw w 2014 roku kosztował jakieś 30 zl, aktualne ceny samego plynu jak masz reszte to ok 9 zl.

na upartego mozesz sprawdzic na podstawce of filizanki bo na butli tez jest skala
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół