nasiona marihuany

[Hempy][0.36m][Led] - [Power Plant + True AK] - first grow Rosiczki:)

Wyszukiwarka Forumowa:

rosiczka

Active member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
26
Buchów
0
Witam!

Mało jest na forum relacji od samej pestki, więc postanowiłam trochę przełamać trend!:)

Szczegóły:
Pestki: 1 x Power Plant, 1 x True AK
Namiot: 60 x 60 cm x 160 cm
Światło: Platinum Led P300
Wiatrak: TD Silent 160/10
Technologia: Hempy Bucket
Podłoże: Perlit/Wermikulit (3:1)
Planowane nawozy awozy: Advanced Nutrients Grow+Bloom+Micro, B-52, Voodoo Juice, Big Bud, Overdrive

Światełko posiada 2 tryby świecenia: Grow (93W) i Bloom (93W + 180W)

Poniżej zdjęcie sprzed rozpoczęcia zabawy - oczekiwany układ to 2 x 7.5l i donice z wężykami oddającymi nadmiar pożywki do podstawek. Wężyków na zdjęciach jeszcze nie ma, ale jest czas, więc się dorobi:)



Pestki na dzień dobry poszły na 12h do wody. Potem frywolny patent - wełna do sadzonek od IKEA (nazwa: VAXER) obcięta w połowie, wymoczona w wodzie dostała po pestce. Wyglądało to mniej więcej tak, jak poniżej - i tak sobie leżały w niej 48h. Po lewej widać, że Power Plant parł na życie dużo szybciej. True AK tylko pękł, ale mam nadzieję, że dalej nie pęka i jeszcze pokaże na co go stać:)



Co się działo dalej:
Dzień potem: pechy poszły w mini buckety w postaci kubków (perlit został wcześniej wymoczony w wodzie) i wstawiłam je do namiotu ze światłem 18/6 w trybie Grow (93W).
Następnego dnia: podlanie samą wodą
Kolejnego dnia: Power Plant wypuścił listki. True AK ciągle bawi się w rozwój korzenia (ok - przyznaję, że zajrzałam pod podłoże... po prostu martwiłam się, czy kolega żyje:) Wygląda na to, że tak, więc dam mu jeszcze szansę). Poszło podlanie samą wodą.
Następnego dnia, czyli dzisiaj: nic nie podlałam.
Planuję teraz podlewać co 2 dni. Przy następnym podlaniu pójdzie 1/4 sugerowanych dawek, potem sama woda, i tak dalej na zmianę (sama woda / odżywki) - zwiększając stopniowo dawki.
Poniżej zdjęcie Power Planta z dzisiaj - coś jakoś tak niemrawo wygląda póki co. Może to być nadmiar wody? Albo coś innego go boli? Wdzięczna będę za każdą sugestię!



Do usłyszenia,
Rosiczka
 
Rejestracja
Sie 12, 2017
Postów
16
Buchów
0
Miau miau :3 :freak2:/ coś słabiutko wygląda to maleństwo :( ale trzymam kciuki żeby nabrała powera <rotfl> a tak w ogóle to jaką ma wilgotność i temperaturę ?
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Powodzenia, fotorelkę przeniosłem do działu Growlog Indoor.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Jakie ph im zapodajesz ? moze tez byc za wilgotno ? fakt troche oklapła :szczena:ktoś pisał na forum ze 1 tydzien na samej wodzie mozna leciec bo wszystko do startu ma jeszcze w sobie, ale ciezko znaleśc jedną idealna metode
 

rosiczka

Active member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
26
Buchów
0
Hej wszystkim,

Z dobrych wieści - True AK wybił i stara się dogonić Power Planta!:)
Ze złych wieści - coś im generalnie słabo to wszystko póki co idzie... Ale kibicuję dalej!

Odpowiadając na pytania:
- wilgotność stoi w okolicy 40%. Mam zewnętrzny nawilżacz, który stoi przy rurze wprowadzającej.
- temperatura to 26'C podczas światełka i 22'C podczas spania.
- co do PH, to nie za bardzo nawet sprawdzałam - założyłam, że te nawozy od Advanced Nutrients robią robotę i regulują PH same...

Power Plant od czasu wybicia na zewnątrz (5 dni temu) miał 3 karmienia:
- mix Micro + Grow + Bloom --> 1/4 sugerowanej dawki, czyli wszystko po 1ml/L
- woda
- mix M+G+B jak powyżej, plus dodatkowo 0.5ml/L B-52 + 0.5ml/L Voodoo Juice

True AK dołączył do zabawy troche później więc miał:
- woda
- mix Micro + Grow + Bloom --> 1/4 sugerowanej dawki, czyli wszystko po 1ml/L

Będę dążyła teraz do wyrównania dawek w papu u obu roślin, żeby to było łatwiej ogarniać.

Kilka pytań - może któreś z nich pozwoli rozwikłać kwestię powolnego wzrostu:
0) Jakieś sugestie co do natężenia papu? :)
1) Macie jakieś doświadczenia z tymi pożywkami od Advanced Nutrients? Nie ukrywam, że zdecydowałam się na nie ze względu na prostotę (brak potrzeby regulacji PH). Miałam nadzieję, że robią, co obiecują. I teraz mam nadzieję, że to nie one wpływają na powolny grow...
2) LED świeci obecnie w trybie VEG (93W). Może powinnam podbić od razu do 93W+180W i wejść na światło białe+czerwone?
3) LED znajduje się teraz 35cm nad koleżankami. Powinnam obniżyć, czy jest OK?
4) Czy podczas fazy rozrostu korzenia nie powinnam podlewać nieco częściej, np. każdego dnia? W tej mieszance perlit/wermikulit (3:1) czuję, że obecnie jak cokolwiek wlewam, to od razu leci na dno kubka. A skoro korzeń ma kilka milimetrów (jak nie mniej), to pewnie ciężko mu wyciągnąć co trzeba i najeść się na 2 dni...

Zdjęcia z dzisiaj -

Po lewej Power Plant, po prawej True AK.


Power Plant z bliska.


Pozdro,
Rosiczka
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Roslinki maja zdecydowanie za wilgotno, daj im wyciagnac korzenie w poszukiwaniu wody. Postaraj sie zwiekszyc wilgotnosc w boxie bo jest strasznie niska jak na weg. Oprocz tego ja bym owinal jakas czarna tasma te kubeczki bo sa biale i swiatlo sie przez nie przebija, a jak wiadomo korzenie nie lubia swiatla.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Niestety jesli chodzi o ph to trzeba sprawdzać i regulować bo inaczej roslinka bedzi miała kłopoty z przyjmowanie pokarmu a co za tym idzie prawidłowym wzrostem i rozwojem, miernik taniocha a do regulacji można uzyc sody oczyszczonej, octu, kwasku cytrynowego itp. wpisujac obnizenie PH w wyszukiwarce na pewno znajdziesz temat.:bounce: powodzenia
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Piąty dzień, a Ty lejesz nawozy na kwitnienie?
POR QUE?
 

Lebowsky

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
233
Buchów
0
Niestety jesli chodzi o ph to trzeba sprawdzać i regulować bo inaczej roslinka bedzi miała kłopoty z przyjmowanie pokarmu a co za tym idzie prawidłowym wzrostem i rozwojem, miernik taniocha a do regulacji można uzyc sody oczyszczonej, octu, kwasku cytrynowego itp. wpisujac obnizenie PH w wyszukiwarce na pewno znajdziesz temat.:bounce: powodzenia

To sa nawozy od AN ph perfekt ja ich uzywam i nic nie sprawdzam wszystko jest ok jeszcze problemu z ph nie mialem .. powodzonka rosiczko .. pamietaj nadgorliwosc gorsza od faszyzmu;-)
 

rosiczka

Active member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
26
Buchów
0
Dzięki wszystkim za odzew - każda porada na wagę złota! :)

Po serii sugestii poczyniłam dziś parę kroków:
- kubeczki zalepione od zewnątrz folią aluminiową - mniej światła powinno docierać do korzeni.
- zmierzyłam PH papki (przygotowana baza M+G+B około tydzień temu i przedwczoraj dodane B-52 i Voodoo Juice), wynik to 5.9 więc Adv Nutrients chyba rzeczywiście robią, co trzeba:)
- podkręciłam nawilżacz - obecnie mamy w domku ok. 55%

Woda jaką leję co druge karmienie (np. dzisiaj) ma PH 5.8.

Ponadto, poczytałam trochę więcej o tych nawozach od Adv Nutrients (padł komentarz, że za szybko podaję nawóz na kwitnienie). Robiłam tak, bo zgodnie z zaleceniami producenta, od samego początku trzeba podawać mieszaninę Micro + Grow + Bloom (równe stężenia). Pozwala to niby na utrzymanie odpowiedniego (i co dla mnie ważne - samoregulującego się) PH, zapobiega blokadom (jakoś inaczej tłumaczy się te 'locks'?:)) i niby dostarcza wszystkiego co potrzeba dla zdrowia koleżanek. Wyczytałam dziś, że niektórzy modyfikują stężenia i na wczesny grow dają M+G+B w proporcjach 3:2:1 i dopiero potem (około 2-3 tyg) przechodzą na 1:1:1. Ktoś ma tu doświadczenie z tą bazą od Adv Nutriengs i może się jakoś rzetelniej wypowiedzieć? Wdzięczność zapewniona!:)

Dodatkowe 2 pytania:
- LEDy 35cm nad roślinkami jest OK? Za wysoko/nisko? Jak wysoko dajecie ledy w której fazie?
- obecnie jadę z trybem LED VEG (93W). Dokręcać już śrubę i odpalać panel w formacie 93W+180W? Ktoś się bawił wcześniej z Platinum Led P300 i może coś zasugerować?

Teraz roślinki dostały sama wodę i daję im na 2 dni spokój. Wyglądają niestety póki co jak na tych zdjęciach powyżej;( Oby wychodziły szybko na prostą... Podeślę jakiś wizualny update w środę.

Pozdrosiczki!
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Witam
Co do podlewania to na pewno za często. Takich małych roślin nie podlewa się tak często.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Panel moze byc za nisko lepiej daj na 70 cm i spradz czy sie nie wyciagają, moze byc ze od lampy im słabo ( dzieci na solarke nie poslesz ;)
no ale gdzies trzeba sie uczyc <coolpalacz>
 

Danio93

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2016
Postów
316
Buchów
1
W hemp bucket podlewam co drugi dzień od momentu wyjścia rośliny z ziemi i rośnie dobrze.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
I jak tam? Woda się cofnęła? Podniosły się po powodzi? ;p
 

rosiczka

Active member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
26
Buchów
0
Czas na update,

Ale najpierw - dzięki za wszystkie rady! Miesiące czytania forum, wertowania e-booków, strony notatek, a i tak można łątwo się rozłożyć na samym początku zabawy;)

Koleżanki od poniedziałku (gdy dostały samą wodę) są na diecie i rzeczywiście mają się lepiej. True AK ciągle goni Power Planta i pozostaje nieco mniejszy. Pojawiają się kolejne listki, ale i tak coś wolno moim zdaniem to idzie i nie prą za bardzo wzwyż...

Zastanawiam się, czy im po tych 5 dniach postu nie zapodać porcji papu. Po czym poznajecie w hempy bucket, kiedy podlewać na tym etapie? Wszędzie każą co 2 dni i się nie przejmować, ale najwidoczniej w moim przypadku to się nie sprawdziło...

Power Plantowi coś się dzieje na końcówkach pierwszych listków - widoczne na jednym ze zdjęć (trochę nie wyraźne, przez płytką ostrość - zauważyłam dopiero po zgraniu na kompa i już nie chciało mi się drugi raz koleżanki wyciągać z namiotu).

Światełko ciągle w ustawieniu VEG (93W) - obecnie 60cm nad roślinkami.
Wilgotność 40-60%.
Temperatura 26'C za dnia, 22'C w nocy.

Power Plant




https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-928204
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-928205

True AK
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-928210
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-928208

Dziewczyny w domku


Pozdro,
Rosiczka

---------- Post Zaktualizowany 12:37 ---------- Data pierwszego postu 12:21 ----------

Sorry - musiałam część zdjęć dać w postaci linków. Nie wiem, o co chodzi z tą galerią - generuje mi złe linki do zamieszczenia tutaj. Nie dodaje nazwy pliku w końcu linka, tak jakby go nie widziała, i dodaje rozszerzenie .png, mimo że plik jest .jpg. Próbowałam sama ręcznie 'wygenerować' poprawne linki, ale coś nie bangla...

Przykład:
.../solarr/images/thumbs/thumb_nopic.png
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół