nasiona marihuany

Palenie Medyczne i efekty skutki z tym związane

Wyszukiwarka Forumowa:

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Witam Wszystkich zaciekawionych tematem.

Temat ma na celu przedstawienia i podzieleniem się doznań, efektów i skutków Palenia Medycznych odmian Marihuany.
Z uwagi na opis producenta a fakt rzeczywisty miło by było aby każdy kto miał już styczność z któraś z medycznych odmian podzielił się swoimi spostrzeżeniami i potwierdził rzetelność twórców idących w tym kierunku.

Im więcej informacji udzielisz tym lepiej dla wszystkich

Na dzień dzisiejszy spotkałem się z jedną typowo odmiana medyczna i było to DANCE WORLD od Royal Queen seeds


W uprawie nie była zbyt wymagająca,rosła w doniczce airpot oraz ziemi karmiona Biocanna,
Chodziło bardziej o jakość niż ilość ale i zbiór końcowy był całkiem niezły, po noc są 2 pheno, zdaje się że miałem ten mocniejszy :D ale palenie nie zamulało i było dosyć energiczne jak to sativa 75% do użytku w ciągu dnia.
zapach i smak jak podawał producent, topu nie były mocno zbite ale da się to pewnie dopracować :D no i doszła relatywnie szybko. Była to przede wszystkim jedna z najsmaczniejszych odmian o na prawde przyjemnym zapachu, w moim ogródku a ze słoiczka praktycznie znikła jako pierwsza. Co do efektów leczniczych ciężko mi stwierdzić ale niebawem szykuje mi się 5 dodatkowych odmian a jak głowa rozboli to nie omieszkam sprawdzić :D

PozdrawiaM
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wszystkie odmiany są medyczne. Nie tylko te bogate w CBD.
 
L

Lord of Bhang

Guest
Jak w odpowiednim momencie zetniesz to beda medyczne yo
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Z tym czasem ścięcia to bzdura.
Prawda jest taka że każda marihuana jest medyczna. Każda pomaga na spastyczność, astmę czy migreny w mniejszym lub większym stopniu. Nie tylko odmiany z CBD. Mimo to nie nazwiecie ich medycznymi ? Proszę was...
Z resztą wystarczy znaleźć w google menu jakiegokolwiek sklepu z medyczną marihuaną z USA, tam mało co jest bogate w CBD, zdecydowana większość to mocne sk***ysyństwa typu OG Kush, Sour D itd.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Z tym czasem ścięcia to bzdura.
Prawda jest taka że każda marihuana jest medyczna.....

Z tą częścią Twojego posta niestety nie mogę się zgodzić. Konopie owszem dają susz o zastosowaniach medycznych, ale to czy marihuana będzie medyczną czy nie, moim zdaniem zależy przede wszystkim od growera. Nawet organicznie uprawiane zioło można zepsuć jak podłapie pleśń, której nie zauważysz czy zbutwieje w wyniku nieprawidłowego suszenia/przechowywania. Uprawienie marihuany o medycznej jakości na nawozach syntetycznych to już w ogóle wyższa szkoła jazdy i mało komu się udaje w domowych warunkach.
Z moich obserwacji wynika że czas ścięcia rośliny jest bardzo ważny dla działania. Jako miłośnik Northern Lights, czyli znanej od dekad i dosyć stabilnej wydawałoby się odmiany, miałem ją u siebie wiele razy. Czasem zdarzało się że musiałem ją trochę wcześniej ścinać niż zwykle i zawsze objawiało się to tym, że traciła to co w niej cenie najbardziej. Kiedyś krążyła po forum opinia by ścinać jak część trichomów robi się bursztynowa, co miało korzystnie wpływać na fazę REM podczas snu. Trudno jest laikowi zweryfikować taką informację, ale na podstawie własnych doświadczeń twierdzę że coś w tym jest.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No to chyba oczywiste że trzeba ścinać dojrzałe palenie :D Nie skumałem twojej wypowiedzi w ten sposób, masz rację. Natomiast przejrzałe też jest nie dobre, kannabinoidy degradują się w ten sposób. Więcej niż 50% bursztynowych trichomów to stanowczo za dużo.
Co do jakości to oczywiste, lek musi być medycznej jakości.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Coś w tym jest co pisze Marty Mcfly , bo jak bez lupy jak patrzę na włosie i nie wszystkie włosie na topach jest brązowe, to weed jest bardziej psychodeliczny a jak już jest 80-95% brązowych włosów, to czuję się pozytywnie zrelaksowany i jestem bardziej senny.

Oczywiście zgodzę się też ze Śmieszkiem, bo niedojrzałe palenie to pełna lipa i nic mnie nie kopie.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Twoje zdrowie, twoje palenie, twój ogródek twoje zasady, jak nie robisz krzywdy sobie i innym własnymi "eksperymentami" to co w tym złego.
Niedojzałe jest zawsze bedzie nie dobre, jak z warzywami, ani to nie smakuje ani na zdrowie nie wychodzi i tylko zatruć sie można, tak jak kiedys jak nie chciałes isc do szkoły to jadłes surowego ziemniaka zeby brzuch cie bolał i miec wymioty, tak samo to działa.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,974
Hej dodam od siebie że w Szwajcarii jest legalnie sprzedawane zioło z CBD. Stuff zawiera poniżej 1 % THC za to do 20% CBD. Wszedłem zobaczyć akcesoria do palenia i zdziwiłem się gdy w srodku pachniało ziołem i to nie siejka. Na ladzie stało z 20 słoików z różnymi odmianami. Część ciekawa zapach/wygląd. Kupiłem trochę northern lightsa sensi star i violet dream ( czy coś podobnego) ziółko o cudownym słodkim zapachu kwiatów ( dla mnie niespotykanym). Cena 20-22 chf za 2g. Sprzedawczyni poinformowała że po tym paleniu nie ma efektu narkotycznego jednak miły efekt relaksacyjny i przeciwbólowy. Przy okazji dowiedziałem się że można kupić u nich nasiona i klony oferowanych odmian. Oraz że w dzielnicy klain basel jest miejsce do którego można przyjść przynieść swoje zioło i bez krepacji zapalić. Określiła to miejsce jako coffee shop. Na moje pytanie o zwykły stuff powiedziała że bez problemu zawsze ktoś sprzedaje na miejscu nieoficjalnie swój towar ;)

Do rzeczy - przez rok nie paliłem marihuany . jaką rozkoszą było dla mnie poczuć smak trawki zaciągnąć się nią głęboko i w połowie jointa zorientować się że efekt relaksacyjny jest bliski narkotycznemu ;) działa zdecydowanie inaczej niż THC jednak działa dobrze. Przeciwbólowo świetnie , relaksuje również, rozwesela owszem smakuje przednio. Po spaleniu 2g NL w 3 jointach na 2 osoby u***alem się ;) choć poczułem że to już przesada. Następne dni koło 1 g w 4-5 jointach na dwie osoby było w sam raz by umilić zwiedzanie.

Uff się rozpisalem.... Ale zostało najważniejsze. Po spaleniu 6 g w ciągu 5 dni w dwie osoby testy na mocz nie wykazały zawartości metabolitów marihuany w moim organizmie.

P.S. możliwe że po dłuższym paleniu by się przejadło lecz jako ciekawostka jak najbardziej trafiony pomysł. Delikatne działanie moim zdaniem idealne do funkcjonowania cały dzień bez zamuły. A po pracy co kto lubi wiadro bong czy gruby metrowy skręt

Bardzo ciekawie napisany smoke report o odmianie medycznej :
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?126352-CBD-Therapy
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Widzialem, ze niedawno powstal rowniez polski sklep z odmianami medycznymi. Nie wiem jednak czy sprawdzony ale wyglada przyzwoicie. THC ponizej 0.2% czyli legalnie. CBD w zaleznosci od odmiany 5-15%. Nie bede wstawial linkow ale nazywa sie Hemp Yourself. Moze akurat ktos mial jakies doswiadczenia i napisze cos wiecej.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,974
Znalazłem w sklepie stacjonarnym z nasionami na gramy. Tylko Purple pachnie jak ganja reszta odmian pachnie sianem. Z wyglądu niezbyt zbite zdecydowanie różnią się od tych które widziałem w Szwajcarii. Jednak aromat tego Purple skusił mnie żeby kupić sztuke na test. Podobno 12% cbd Adam relacje po testach. Pozdro

Edit: już po wstępnych testach.

Pierwsze spostrzeżenie było takie że smakuje b.dobrze :smokee:
Następne że czuć działanie relaksujące/uspokajające. Nie jest to efekt mocny jednak wyczuwalny.
Próbowałem małych ilości 0.15g na raz w lufce. Podchodzę raczej badawczo do właściwości oferowanych przez CBD. Miałem okazję palić CBD zioło w Szwajcarii ( tam zawartość THC jest mniejsza niż 1% u nas 0.2% w dodatku odmiany które tam paliłem miały około 20%CBD przynajmniej deklarowane u nas jest to podobno 12%). Tym razem szukałem działania rozluźniającego i uspokajającego. Testy rozpoczęte - zapowiada się obiecująco. Zdecydowanie lepiej niż dostępny u nas haszyk CBD który oprócz wyglądu nie ma nic do zaoferowania :freak2:
W ramach eksperymentu mam w planach spalić skręta.
Generalnie jak ktoś lubi smak zioła a nie zależy mu na działaniu THC (przynajmniej nie za każdym razem gdy ma ochotę zapalić) to fajna alternatywa. Trochę droga 220 zł za 7 g więc jako alternatywa dla tytoniu raczej słaba ale właśnie pomyślałem że może powstać z tym małe zamieszanie jak na ulicy będzie czuć zapach trawy i nikt nic nikomu za to nie będzie mógł zrobić. W dodatku takie ziółko wygląda jak pospolita trawka ( mniej zbita bądź niedokończone spuchnięta ale oszroniona pachnąca i owlłosiona)
 
Ostatnia edycja:

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Po kilku paczkach od Hemp Yourself, łącznie 21 g CBD 12% stosowane przez około 3 miesiące nie zauważyłem żadnych super zdrowotnych efektów. Plecy bolały jak zawsze :) chociaż przyznaje, ze po wiekszej ilości jest efekt relaksacyjny, ale z klasycznym "hajem" bym tego nie nazwał ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół