nasiona marihuany

Czy to są grzyby Łysiczka Lancetowata?

Wyszukiwarka Forumowa:

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Sporo już było takich tematów i widziałem masę zdjęć, ale wciąż nie mam pewności. Czy chociaż część z tych grzybów to Łysiczki Lancetowate?
Zebrane na łące koło cmentarza obok pastwiska dla koni i owiec.
1


2


3


4


5



I widok ogólny tego co zebrałem:

Te co myślę, że to NIE ONE ( a szkoda, bo setki, jak nie tysiącye ich tam jest)




... i te co myślę, że to MOGĄ BYĆ ONE:




 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Dzięki. Sądziłem,że na ostatnim i przedostatnim zdjęciu przynajmniej część z nich to łysiczki. Na porównywanych zdjęciach wydawały się identyczne. Kolory wyszły ciemniejsze trochę w realu są jakby złotawe bardziej.

Jakich powinienem więc szukać? Bardziej jasnych (czytałem, że odcienie są różne)?
Smuklejszych? Na zdjęciach są różne. Blaszki ciemniejsze, jaśniejsze? Nóżka bardziej powyginana? Oślizgłe?

Co dyskwalifikuje te moje?
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Proszę o odpowiedź, bo dzisiaj będę miał kolejną okazję wyskoczyć na "krowią łąkę" i mogę nazbierać więcej tych co w ostatnim poście.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,362
Odznaki
1
Zjedz 20 i zobaczysz.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
No tak, ale chciałbym wiedzieć jakie grzyby nazbierać. Według Mr.whitewidow moje grzyby to nie łysiczki. Chciałbym wiedzieć co o tym przesądziło, żeby wiedzieć jak odróżnić dobre od innych. O ile kołpaczki już rozróżniam, to nie wiem co różni te zebrane przez mnie od łysiczek. Przecież nie będę jadł pokolei wszystkich grzybów aż trafię na właściwe.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
No to właśnie JEDYNE moje zdjęcie z tych czterech. A możesz napisać co się nie zgadza? Umiem szukać i oglądać zdjęcia, ale one są dla mnie takie same poza oślizgłością i smukłością. Jest coś jeszcze?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,362
Odznaki
1
No to właśnie JEDYNE moje zdjęcie z tych czterech. A możesz napisać co się nie zgadza? Umiem szukać i oglądać zdjęcia, ale one są dla mnie takie same poza oślizgłością i smukłością. Jest coś jeszcze?

No niezgadza sie to, ze to nielysiczki :) Jak nie widzisz roznicy, to nie ma dla Ciebie ratunku :)
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Ehh... i ciągle nie mam odpowiedzi - Co je różni?
Darujmy sobie tę partię i wkrótcę będę Was męczyć z kolejnymi grzybami.
Czuję farta, bo 2 dni padało, a ja sobie przypomniałem o kolejnej łące, a właściwie pastwisku dla koni.
Znów przyniosę koszyk psiaków. Przynajmniej aktywnie spędzę popołudnie, bez zamulania ;]
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Te z lewego dolnego sa za szerokie, a prawy górny ma troche gróbawą łodyge i te prążki są dziwne. Charakterystyczna dla świeżych grzybów jest ciemna obramówka przy końcu kapelusza. , tak jak na zdjęciu z prawego dolnego rogu. Te z lewego górnego są widać ciete, jakiś czas odleżały, ale to są te grzyby, synku.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,362
Odznaki
1
Ja pie***le, no co je rozni - patrzac na te foty nie widzisz roznicy? Ja widze od razu. Jak ci sie wydaje, ze mysleniem zyczeniowym zrobia sie z tego lysiczki, to obawiam sie, ze nie bedzie to mialo miejsca. To nie lysiczki. I nigdy nimi nie beda. Bez wzgledu na to ile jeszcze razy zapytasz.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Ja pie***le, no co je rozni - patrzac na te foty nie widzisz roznicy? Ja widze od razu. Jak ci sie wydaje, ze mysleniem zyczeniowym zrobia sie z tego lysiczki, to obawiam sie, ze nie bedzie to mialo miejsca. To nie lysiczki. I nigdy nimi nie beda. Bez wzgledu na to ile jeszcze razy zapytasz.

no, w sumie racja, ja tez sie pomyliłem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół