nasiona marihuany

[DIY] LED 100w FULL SPECTRUM

Wyszukiwarka Forumowa:

Cubbi

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2013
Postów
77
Buchów
0
Jest jakaś fotorelacja na tych COBach 220v poprowadzona do końca żeby było wiadomo ile można z tego chińczyka wycisnąć? Z tych kilku co znalazłem to albo to albo tamto i dalej nie wiadomo na co stać te ledy?
Jak możecie dajcie linka, szukam tez po innych forach i też lipa ( polskie i zagraniczne ) jak ktoś coś znajdzie dajcie znać
pozdro
 

net777

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2014
Postów
82
Buchów
0
Jest jakaś fotorelacja na tych COBach 220v poprowadzona do końca żeby było wiadomo ile można z tego chińczyka wycisnąć? Z tych kilku co znalazłem to albo to albo tamto i dalej nie wiadomo na co stać te ledy?
Jak możecie dajcie linka, szukam tez po innych forach i też lipa ( polskie i zagraniczne ) jak ktoś coś znajdzie dajcie znać
pozdro

Tu masz , już jestem blisko końca ....:lol3:
https://www.forum.haszysz.com/showt...x100x150-Sugar-Kush-(uprawa-eksperymentalna-)

 
Ostatnia edycja:

Alt3r3go

New member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
1
Buchów
0
Odległość od roślin

Pełno w necie fotek tego jak one świecą. Co mam wam powiedzieć ? Świecą tak jak każdy inny COB ... Dwa razy słabiej od CREE CXB3590 (gdy puścimy go na 50W. Niedościgniony wzór , najlepszy obecnie LED COB ). Na fotkach robią się paski bo diody migają( ta z tym kondensatorem z pierwszego postu niezbyt miga ). Roślinom to nie przeszkadza. Aparatom cyfrowym owszem...

Wpiszcie w google COB 220V epistar to pełno fotek i recenzji jest.

Fotka tego full spectrum jak świeci. Box 60x60x180 2xCOB 50W BRIDGELUX 230V pod sufitem.
20170930_185019.jpg


Fotka 2x50W full spectrum + 2x50W white 3000k na radiatorze - w sumie 200W realnego poboru z gniazdka i 18000lm. Mała lampka dodana aby podczas zabawy z dużą nie gasić światła roślinkom ;] Radiator taki aby zmieścił się na nim wentylator 140mm. Z 4 COB-ami 50W ma temp. 55 stopni przy 1700rpm. Wymieniłem później went. na noctua industrial i pracuje przy niższym napięciu ( 6V ) ciszej a radiator ma 45 stopni C.
20171006_231306.jpg


i tak fotki nic wam nie dadzą... aby cokolwiek wywnioskować trzeba robić pomiar. A do pomiarów trzeba mieć miernik co ogarnia szerokie spektrum bo te tanie to mają w okolicach 3000K pomiary. Na sam miernik trzeba wywalić 1000E.

Oto jak autoduck praktycznie bez LST się rozrasta pod 2x50W full spectrum + 2x50W white 3000k. Temp. w boxie 23 stopnie jak widać. Wentylator wyciągowy sterowany termostatem i higrostatem raz na jakiś czas wymienia powietrze.
20171110_074248.jpg


Koszt zbudowania takiej lampy na chińskich COB-ach i radiatorze z odzysku jest tak śmieszny ze nie warto wspominać... na aliexpress COB-y są po 2-3$ ;]
Prawda jest taka że każdy teraz po taniości może złożyć sobie lampę LED z tego co ma... nawet do starego garnka może te COB-y przykręcić <lol2>

Co ciekawe to wyłączyłem wentylator na radiatorze i jak radiator zaczyna się przegrzewać to diody COB 230V zaczynają mocniej migać tak jakby układ miał tyrystor i zmniejszał zasilanie aby ich nie przepalić od temp. Temp ustabilizowała mi się na 110 stopniach C i dalej nie rosła. COB-y przeżyły eksperyment. Dodałem do radiatora termostat zabezpieczający który odcina zasilanie do COB-ów jak temp. przekroczy 80 stopni - kolejne 3zł ... ja nie wiem jak przeżyje te wydatki na tą lampę LED :lol3:

Ponieważ to są chińskie COB-y to kupiłem ich więcej tak na wszelki wypadek jakby mi padła jakaś w czasie uprawy - czas wysyłki to 3 tygodnie więc warto mieć części zamienne .

Wszystko fajnie, złożyłem lampę, doradź jeszcze jak wysoko nad roślinami to trzymać.
 

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
Nurtuje mnie cały czas jedna rzecz - w jaki sposób wiatraczki są połączone z radiatorem. Ten plastik nie topi się pod wpływem ciepła? Niech mnie ktoś oświeci :)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
Nurtuje mnie cały czas jedna rzecz - w jaki sposób wiatraczki są połączone z radiatorem. Ten plastik nie topi się pod wpływem ciepła? Niech mnie ktoś oświeci :)

Ja mam normalnie przykrecone śrubami. Nic się nie stopi.;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół