nasiona marihuany

[DIY] LED 100w FULL SPECTRUM

Wyszukiwarka Forumowa:

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
jak stosujesz COB-y 220V to nawet zasilacza komputerowego nie musisz mieć. Tylko mały 12V 1A dla wentylatora 140mm który chłodzi radiator z diodami COB 220V. Koszt wtedy wygląda tak 50zł za diody cob + 50zł za went markowy 140mm + 50 zł za radiator + 50zł za zasilacz 12V + 50zł za kostki kable elektryczne zawiesia do lampy = 250zł + ewentualnie 50zł za wysyłkę tego wszystkiego do ciebie. To naprawde naciągana wycena bo da się dużo taniej na mniej markowych podzespołach. I za tą cenę masz realne 200W poboru z gniazdka. Czyli stosujac przelicznik niektórych firm sprzedających LED-y to będzie 400W :lol3:

A jak uzbierasz kasę to wywalasz chińskie COB-y do kosza i przykręcasz CREE CXB 3590 ;]
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
no chodziło mi o zassilacz 12v do wentylatora :) no na cree duzo drozej wychodzi bo dioda duzo drozsza no i do tego tez drogi zasilacz ten 30v.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Maniek180, a ty prowadzisz jakąś fotorelację na tych cobach 220V albo chociaż możesz pokazać jakieś fotki jak to rośnie pod nimi?
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
fotki wrzuciłem na początku postu.

aktualnie wygląda to tak.
20171117_1350305B15D.jpg


20171117_1350455B15D.jpg


20171120_1343485B15D.jpg

co mam zrobić aby mi tak fotek nie przekręcało ?;p bo potem ludzie mają obrażenia karku...

ogólnie to tylko testowa uprawa na której wiele różnych pomysłów sprawdzam i sporo w niej poszło źle. Więc niema sensu robić z tego fotorelacji bo zbyt wiele się zmienia w życiu tych roślinek. Są katowane w różny sposób. Obrywane mają wiatrakowce itd. Dopiero następna będzie w miarę normalna i z następnej zrobię. Ta to tylko taka podczas której box był tak naprawdę budowany i nikt nie dbał o to czy roślinkom jest dobrze czy źle tylko skupiał się na sprawdzaniu poszczególnych parametrów i ustawianiu ich. Z hydroponiki np. budowa pomp perystaltycznych i układu dozowania który będzie trzymał parametry w rezerwuarze. Budowanie filtra RO. To wszystko kosztuje i zajmuje czas. A wszelkie niepowodzenia odbijają się na roślinkach ;] Tutaj wszystko jest testowe - nawet radiator od lamp COB jest wzięty ze złomu jakiegoś tylko po to aby pirometrem zmierzyć temp. i wyliczyć wielkość radiatora docelowego ;]
 
Ostatnia edycja:

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Zawsze byłem ciekawy takich wynalazków i właśnie zakupiłem na alli po 6 szt zimnych i ciepłych 50W.
Za całość z "szybszą" do 15 dni wysyłką zapłaciłem coś ok 120pln :)...śmieszna kwota za tyle dobra,jak poświecą chociaż na 50% deklarowanych parametrów i czasu to i tak będzie warto.
I radiatorów nie kupujcie u jakiegoś Piekarza czy na alle...profil A6023 jest dostępny u producenta albo w ich hurtowni w Częstochowie-kto chce ten znajdzie,albo walcie na priv-kiedyś ostro bawiłem się elektroniką.
pozdro
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Tak zrobię @maniek i dzięki za podsunięcie tematu <peace> !
Jutro powinienem znać cenę 1m sztangi tego radiatora,brałem kiedyś tego sporo z Hutnika ale to było wieki temu także zobaczymy co mi teraz zaproponują,bo ceny tych handlarzyn to jakaś kpina !
Robię to raczej z ciekawości,bo lada dzień kończę grow na HPS 250 ale po nowym roku wyrzeźbię coś już pro na 3590 albo Citizenach.
Taki mam plan.Ale jeszcze może się zmienić:crazy:
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
No w końcu, Fotorelacja na tym 50w 220v
spooooro tego szukałem i sie doczekałem
mam kilka pytań:
1. jak ma sie sprawa chłodzenia, taki zwykły radiator od pc kwadratowy wystarczy czy musi być wetylator? <chłodzenie pasywne>.
2. czy masz porównanie? np uprawiałeś na świetlówkach i na tych leadach czy jada na tym samym poziomie?<plon>
3. jakie ty masz tam doniczki <litry> i jakie odmiany?
4. no i jak z plonem? z 2-3 philips tornado 4600lumen jetem w stanie wyciągnąć max 25g palenia czy na tym 1 Ledzie, będzie podobnie? <donica 7l i pakiet nawozów canna > odmiana mazar albo vertigo.
5. dokończ fotorelacje albo zrób zdjęcie plonu, tak dobrze ci idzie .
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Nie umieszcza sie linków z aukcji... (Zawsze chciałęm to powiedzieć)


Wrzuć specyfkiacje opis itp. cene to ktoś Ci odpowie...

To jakieś nowe Epistary FSTM ground wire 50 W? Jakie spetrum mają wy***ane 380 nm- 840 nm mam wrażenie, że aż nieabsorbowalne
 

net777

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2014
Postów
82
Buchów
0

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
uu ładnie co to za odmiana ? ile vega? ile swiatełka na powierzchnie? jakas fr?
 

StaryRower

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2015
Postów
56
Buchów
0
Jaką odległość ledów od szczytów roślin proponujecie? Myślę nad wsadzeniem ich do swojego mikroboksa, ale znajdzie się tam tylko 45 cm dla roślinki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół