nasiona marihuany

Gdzie rosną łysiczki lancetowate?

Wyszukiwarka Forumowa:

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Witam mam gorącą prośbe do tych co będą zbierać łysiczki, chodzi o to że jak ktoś je będzie zbierał to żeby zrobił zdjęcie podłoża i roślinności która rośnie wokół.
Wczoraj chodziłem pare godzin w różnych miejscach i dzisiaj też i nawet jednej nie znalazłem.
Dzięki.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Głównie rosną na nasłonecznionych polach blisko lasu gdzie dawnej były pastwiska kóz, bądź krów a teraz rośnie tam niska trawa. Miałem okazję zbierać gribsy w szkółce leśnej w kępach okrągłej trawy.

Należy uważać na zbieranie w zacienionym lesie, bo najprawdopodobniej zbierzemy strzępniaka-klik link zamiast łysiczki lancetowatej, co dla niedoświadczonego grzybiarza może się skończyć na ostrych zatruciach.
 

Spliffer

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2017
Postów
74
Buchów
0
Najlepsze miejsca do zbierania łysiczek to łąki trzęślicowe. Wpisz w gogle "Trzęślica Modra" i voila
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Szukaj łąk z tzw kepami traw, trawa moze miec nawet po 1m wysokości
Zbierałem najczęsciej w górach i na stokach/halach
najwiecej w dolinie koscieliskiej ale tam rezerwat przyrody i trzeba uwazac
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Pojadę na łączki w weekend i mam nadzieję znaleźć, pierwsze łysiczki w życiu. Konsumowałem już i muszę stwierdzić że jest miło ;) Lotwchuj
 
R

rolnikdolpasz

Guest
No to właśnie w tej trzęślicy którą opisywałem jako kępy okrągłej trawy w szkółce leśnej zbierałem gribsy.

A co to ta voila? Po wpisaniu w gogle nic konkretnego się nie wyświetla.

@yankes904
Muzyki po łysiczkach fajnie się słucha polecam. Nawet radia.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
uwazajcie przy zbieraniu bo trawa jest bardzo ostra i mi raz na hali w górach wbiła sie do oka
skonczyło sie pogotowiem i antybiotykiem a mogło gorzej
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Byłem w różnych miejscach; na łące przy lesie, na łące przy rzece, w parku, i jeszcze gdzieś tam... Jutro sie wybieram na pastwisko dla krów, jak i tam nie będzie to już nie wiem...
trawa moze miec nawet po 1m wysokości

To jak tego szukać?? mam trawe przeczesywać??
Czy szuka sie tego jak inne grzyby??
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Na miejscówkach które znam trawa jest tak wydeptana, że raczej metr wysokości rzadko kiedy osiąga.
Zaczął bym od pastwiska. Dokładnie tak przeczesujesz. Możesz wybrać się z rękawiczkami, żeby o trawę nie skaleczyć się w rękę. Największa radość to znaleziona kępa grzybów.

Dalej nie wiem co to jest voila?
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,279
Buchów
25
To jak tego szukać?? mam trawe przeczesywać??
Czy szuka sie tego jak inne grzyby??

Dokladnie tak, przeczesujesz teren trawiasty zgięty w pol albo na kolanach, za wygodne to nie jest ale czego sie nie robi dla grzybuf:)
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Byłem dziś razem z moją kobietą, szukaliśmy ze 2 godziny i ani jednej nie znaleźliśmy. Tylko plecy nas rozbolały, bo tak jak napisał mr.whitewidow , że trzeba szukać w pół zgięty, i tak szukaliśmy, dokładnie przeczesywaliśmy kępy traw.
Może dlatego że teraz w mojej okolicy jest sucho/ciepło, nie padają deszcze?? Co jak myślicie?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Pociesze cie ja tez dzisiaj miałem chwilę czasu w robocie i zajrzałem na pobliska łąke i nic nie znalzałem
tzn znalazłem takie co juz tutaj ktos pokazywał ale nie mam zamiaru sie otruć wiec zostawiłem je na swoim miejscu
trzeba znaleść łąki gdzie one wystepują
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
No ja mam właśnie problem z tym że u mnie w pobliżu nie ma takich łąk, , w związku z tym myślę nad wyjazdem w góry , bo słyszałem że tam w rośnie dużo tych grzybków.
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
ku**a mać ... dzisiaj też chodziłem przez kilka godzin w poszukiwaniu łysiczek i ani jednej..... Trace wiare w grzyby.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół