nasiona marihuany

Wentylacja do suszenia zioła.

Wyszukiwarka Forumowa:

chill0oout

Well-known member
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
346
Buchów
0
Niecałe 1,2m3, to chcesz wymienić powietrze ok 30x na godzine, czyli 36m3/h kompletnie wystarczy. Jakiś kiblowy wentyl będzie do dobry. Ja mam suszarnie 80x80x160 i kiblowy kompletnie wystarcza.
Filtr dobierz do mocy wentyla.
Wstaw jeden mieszający od dołu. Temperature podniesiesz albo grzejnikiem olejowym, albo kablem grzewczym do terrarium.
Max 20 stopni wystarczy do suszenia.
Jak zioło będzie już suchutkie na zewnątrz, a łodygi wilgotne, wrzuć wszystko do toreb papierowych po kilkadziesiąt gram i zostaw w suszarni na 24-48 godzin.


Powodzenia


No witam. Tez chce zrobic suszarnie z 0,25 metra boxa ale myslalem o znacznie większym wentylu i filtrze. Znalazłem na Growbox.pl filtr FLAT 200-250m3/h i wentylator 197m3/h jak dobrze pamietam. Temperatura pokojowa wiec w miarę ciepło. Z tego co czytam to starczy mi duzo mniejszy wentylator od tego który chciałem kupic. Myślicie ze taki przepływ powietrza byłby za duży na suszące sie topy? Za szybko wyschną? Doradźcie cos jesli możecie. Szukam filtra i wentyla razem do max 500pln. Wentyl musi byc cichy. Myslalem aby najpierw puścić wentyl a pózniej filtr z zewnątrz żeby mógł troszkę jeszcze go wyciszyć. Zestaw musze kupic do jutra południa aby jeszcze jutro wysłali. Ktoś z tu obecnych suszył juz w ten sposób? Czy filtr jest w stanie pozbyć sie zapachu całkowicie? Prosze o rady.
 
Ostatnia edycja:

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Bez sensu dawać mocniejsze filtry i wentyl ... Gówno ci to da :d mnie wentylator wyszedł w castoramie ok 30zł a filtr 140 chyba. Wystarcza w zupełności, tylko do tego dodaj jakieś wentyle komputerowye żeby ci dmuchały na temacik i ładnie z niego wydmuchiwały wilgoć :D U mnie dzięki filtrowi nic nie czuć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół