nasiona marihuany

Zielone Światło - Zielona Żarówka - Green Light Grow

Wyszukiwarka Forumowa:

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
ZIELONA UPRAWA
GREEN LIGHT GROW









Dzień dobry,

Założyłem ten temat ponieważ jak wielu z was dawno temu zauwazyłem pojawiawienie się na rynku zielonych żarówek, Ledów, latarek itp. które dają możliwość podglądania roślin w fazie ciemnej (snu) Veg i Flo.
Moje pytanie do was, czy aby napewno ? Czy oświetlając roślinki np: pełno sezonowe 18 godzin zielonym świałem pozostawały by w stanie wegetatywnym i normalnie się rozwijały.

Uprawiając pod żarówka MH, HPS, CLF czy nawet led przerywając sen na 3 minuty w srodku fazy ciemnej (FLO) nie powinny nawet odczuć róznicy, co innego sie ma jak zostawimy właczone światło na 1-2 H wszyscy wiedza ze nie wpłynie to pozytywnie na rozwój kwiatostanów jak i samej rośliny.

Wsnioskując z obserwacji róznych FR coraz więcej ludzi rezygnuje ze światła MH (2 tyg nie zrobi róznicy ) odrazu zaczynając od barwy ok 3000k lub DUAL, podobnie ma się z CFL a co do ledów ma się to samo, czy bedzie to 2800 - 3500k lub 6000K rośnie zdrowo. Sadząc ten sam strain czesto ma sie rozbierzność genetyczną. Wielkość rośliny również mozna regulować wysokością lampy itp.

Przechodząc do meritum : Jaki realny wpływ ma zielone światło na rozwój roślinności i uprawę? a co za tym idzie czy śmiało można uprawiac pod takową barwą, problemy pewnie bedą ale kto ich nie ma a doświadczenie owocuje. No bo czym sie rózni foton od fotona ?

Dzięki a wszelkie info i zachęcam do wypowiedzi na temat.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
sensowna odpowiedz, czyli mając ta zieloną latarkę i pracując w fazie ciemej przy roslinkach np 1h lub dłuzej pod czas fazy ciemej to tylko sie wqrzą i może się to negatywnie odbić na roslinie?
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Nie mam wykształcenia w tym kierunku i wiedze głównie mam z kilku lat akwarystyki morskiej, gdzie to zagadnienie jest jednym z ciekawszych i ważniejszych. Moim zdaniem zielone światło dla roślin jest jak podczerwień dla nas - ludzi. Jest niewidoczne i fakt, że świeci na Ciebie kamera z nightvision nie przeszkodzi Ci spać. W morskim zazwyczaj używa się do tego czerwonego światła.

Kwestia tego jak czuły jest próg światła na stożkach wzrostu u konopii, aby uznały że jest dzień. Myślę, że spory, bo przecież pełnia księżyca daje sporo światła a roślina nie jest przez to ogłupiona i nie ma stresu świetlnego z tego wynikającego.

Trzeba jednak pamiętać, że kupując zielone światło nie jest one czyste. Na przykład tu masz spektrum zielonego LEDa [czerowny wykres] (nie wiem jakiego - mogą się różnić w zależności od użytej technologii) :
https://www.researchgate.net/profil...s-perfectly-with-emission-spectrum-of-the.png
I pomimo, że widzimy głównie zielone światło to również emitowane są inne składowe na które rośliny mogą nie być obojętne.
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Dzieki za wyczerpującą informacje, czyli nawet jak zawsze trzeba myśleć lub zapytać mimo tego co piszą producenci.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
to nie jest tak do końca że chlorofil nie przyswaja wogóle zielonego. Przyswaja tylko z mniejszą wydajnością - 20%. Ogólnie zależy od konkretnej długości. To Producenci LED full spectrum próbują nam wmówić że wogóle zielony kolor jest zbędny... A tak nie jest. Dlatego tak fantastycznie działają diody CREE CXB 3590 . A Full spectrum daleko do ich wydajności. Temat był już obgadany wielokrotnie na anglojęzycznych forach przez growmouse projektującego dla ChilLED Tech. Do tego penetracja wgłąb liścia jest większa.

Bez20tytulu.png


https://pcp.oxfordjournals.org/content/50/4/684.full.pdf+html


phycoerythrin = Fikoerytryna = czerwony barwnik ... więc jak ktoś chce mieć więcej czerwonego/fioletowego kolorku na liściach i kwiatach to zielone światło się przydaje.
 
Ostatnia edycja:
R

ruski wentylator

Guest
ja zielona barwa E27 100W wlaczam podczas ciemności zrobić oprysk lubtak spojzecz co tam u nich i powiedzieć im dobranoc...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Ja tam bardzo bym chciał, żeby w tej kwestii wypowiedział się sub, on potrafi wyczerpać temat do samego dna, kocham czytać jego posty, nie ma bardziej merytorycznych na tym forum.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Podbijam...
Korzysta ktoś? Jaka ewentualnie polecacie? Od czasu do czasu potrzebuje podlac krzaki kiedy mają noc i czy taka zarowka to dobra opcja?
 

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
Podbijam...
Korzysta ktoś? Jaka ewentualnie polecacie? Od czasu do czasu potrzebuje podlac krzaki kiedy mają noc i czy taka zarowka to dobra opcja?
Ostatnio nabyłem z growshopu za ok 40 złotych czołową i spełnia swoje zadanie, nie zawsze trafiłem w godzinę jak jest dzień/ jasno a podlać trzeba było, nie do końca byłem przekonany że tego typu gadżet sobie poradzi i jak najbardziej polecam , moc ok 3-5w na baterie, do podlewania czy innych małych prac w grow w razie potrzeby zdaje egzamin...
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,596
Buchów
6,940
Odznaki
11
Tez mnie ciekawi, jak ten zielony :D Latac tak codziennie z lampka po nocach to brzmi nie ciekawie na flo.
Ja jak juz musze koniecznie podlac a czasem sie zdarzy to normalnie otwieram boksa i podlewam z tym ze staram sie to zrobic szybko i sprawnie ciach ciach podlane i zamykam no i nie bylo biedy z tego powodu no i wiadomo tez zeby nie nagminnie haha :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół