nasiona marihuany

Najbardziej energooszczędne oświetlenie 0.25m2

Wyszukiwarka Forumowa:

PanBiedronka

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2014
Postów
91
Buchów
2
Siemka ;) Skłaniam się ku złożeniu boxa 50x50x100cm 0.25cm2, wyliczyłem że potrzebuję 12500lm. Mam pytanie, jakie lampy wyszłyby najbardziej energooszczędnie? Nie będzie to żadna uprawa komercyjna, jedynie dla własnych użytków więc zależy mi na jak najmniejszym zużyciu prądu owego zestawu. Za wszystkie sugestie z góry mega dziękuję! :D
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Mniej światła - mniejszy zbiór. To trochę taka pozorna oszczędność jak mniejsze doniczki.
Od siebie bym polecał lampę mars hydro 300 ~140W, która u mnie dobrze daje radę. Ewentualnie trochę ludzi używa COB ledy.
 

PanBiedronka

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2014
Postów
91
Buchów
2
Mniej światła - mniejszy zbiór. To trochę taka pozorna oszczędność jak mniejsze doniczki.
Od siebie bym polecał lampę mars hydro 300 ~140W, która u mnie dobrze daje radę. Ewentualnie trochę ludzi używa COB ledy.

Ta Mars Hydro 300 wygląda ciekawie, lecz niestety jest droga, co ją aktualnie wyklucza :/ Szukam czegoś tańszego
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Ten MarsHydro kosztuje 85$ a aliexpress z wysyłką do PL z Niemiec, nic tańszego nie zajdziesz.
 

PanBiedronka

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2014
Postów
91
Buchów
2
Faktycznie, znalazłem za dokładnie US $79.30. Czy ono w zupełności wystarczy na takiego boxa? Jeśli tak to myśl, że zamówię :)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Faktycznie, znalazłem za dokładnie US $79.30. Czy ono w zupełności wystarczy na takiego boxa? Jeśli tak to myśl, że zamówię :)

W zupełności, ale nie wiem czy nie za niski będzie ten box - LEDy lubią wisieć wysoko nad roślinami :) box 50x50x160 wydaje mi się najbardziej optymalny.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Ja mam u siebie 60x60x140cm. Wysokość nad roślinami wcześniej bardzo nisko, a później większa odległość, żeby więcej światła dochodziło do roślin przy ściankach. Na ebay da się czasami kupić używane za pół ceny, albo całe zestawy w cenie samej lampy.
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Ja mam u siebie 60x60x140cm. Wysokość nad roślinami wcześniej bardzo nisko, a później większa odległość, żeby więcej światła dochodziło do roślin przy ściankach. Na ebay da się czasami kupić używane za pół ceny, albo całe zestawy w cenie samej lampy.

LED na wegu może a nawet musi być wyżej. To nie HPS, już nie jedna osoba na forum miała problem z karłowatymi krzakami pod nisko zawieszonym LEDem.
 

PanBiedronka

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2014
Postów
91
Buchów
2
Znalazłem na ebay Mars Hydro 300 z wtyczką EU (podobno wysyłka z Niemiec) za US $69,98. Zamówiłem, zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) Najwyżej się sprzeda i kupi coś innego jak roślinki będą robiły się karłowate. Niestety ale nie mogę sobie pozwolić na wyższy niż 100cm, gdyż ogranicza mnie mieszkanie, a growbox będzie stał w szafie, musi się jeszcze zmieścić przewód wentylacyjny z filtrem, więc 100cm musi wystarczyć. Tak BTW. ile maxymalnie automatów mogę wsadzić do takiego boxa, by było optymalnie?
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
LED na wegu może a nawet musi być wyżej. To nie HPS, już nie jedna osoba na forum miała problem z karłowatymi krzakami pod nisko zawieszonym LEDem.

A, to dobrze wiedzieć. Ja nigdy z tym nie miałem problemów, ale może niektóre odmiany / setupy są na to bardziej narażone. Nie ma co ryzykować skoro tak piszą ludzie.

Inna sprawa, że ja prawie nie mam wega ;]
Jak będzie wyższy namiot, to się będę przejmował bardziej.

Tak BTW. ile maxymalnie automatów mogę wsadzić do takiego boxa, by było optymalnie?

Ja bym wsadził 2 roślinki, chyba że masz parcie na "smakowanie" różnych odmian, to max 3-4 karły walczące o miejsce + lst.
 

PanBiedronka

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2014
Postów
91
Buchów
2
Dzięki wielkie za pomoc :D Czekam aż wszystko przyjdzie i w razie pytań będę jeszcze pytał :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół