nasiona marihuany

0.64m2, 400W HPS, Critical+ & OG Kush + gratisy

Wyszukiwarka Forumowa:

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
19 dzien wegetacji


I pierwsze klopoty. Na Og kushu, ktory sprawial wrazenie lekko opadnietego wystapily zolte plamki na lisciach i wydaja sie one miejscami pomarszczone a roslinka oklapła zdecydowanie, stala sie karłowata. Na innej roslince takze, ale tylko malutka krawedz liscia z zoltymi kropkami. Reszta wydaje mi sie bez zarzutow. Niestety opieke nad wszystkime powierzylem kumplowi na 6 dni bo mialem maly wyjazd. Podlewal jednak Terra Vega, Rhizotonic i pol dawki Canmazyn. Moze jednak niepotrzebnie te nawozy. Opadnietego OG kusha przeplukalem dzis woda, a i roslinom dalem odpoczac podlewajac je dzis sama woda. Co mogla byc przyczyna ? PH kontrolowane, temp i wilgotnosc rowniez.

Plamy na OG Kushu





Ponizej lekkie przebarwienie na drugiej roslince



Na pierwszym planie wspomniany OG Kush

 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
22 dzien wegu

Og Kush wyglada lepiej. Jak sadzicie ile powinienem potrzymac jeszcze je na wegu ?? dzis jest 22 dzien, planowo mialo byc 30.

Tak wyglada calosc


i OG kush po przejsciach
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
24 dzien weg

Trzy Criticale z tyłu podlane 0.5 zalecanej dawki Terra Vega, Rhizitonic i Canmazyn, natomiast Og kush po przejsciach i Chocolopez z Champagne Kush sama woda. Pojutrze mam zamiar przelaczyc juz na Flo. Jakies sugestie, pomysly, uwagi mile widziane. pozdro

 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
30 dzien zycia/ 5 dzien flo

Zastanawiaja mnie opadniete liscie w najwiekszym criticalu. Przenawozenie ?? niedobor czegos ?? byc moze lampa byla za nisko o czym chyba swiadcza popalone koncowki lisci ale pare dni temu zostala juz znacznei podniesiona.Z nawozami delikatnie... 17.10 tylko 3 Criticale dostaly 0.5 dawko nawozu, reszta sama wode, 20.10 wszystkie sama woda, dzis cala dawke Terra Vega, Rhizotonic i Canmazyn a tazke pierwszy raz 0.5 dawki Cannaboost. Co o tym sadzicie ??

Opadniete liscie Criticalu


Widok z gory na calosc




Roslinki maja od 45cm (Champagne Kush, Og Kush) 60 ( Chocolopez) po 75 cm (Criticale)
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
Polecicie jakis sprawdzony osuszacz powietrza do zakupienia na ebayu ?? lub w jakims angielskim sklepie. wilgotnosc u mnie stale okolo 70% czy dzien, czy noc i boje sie o pleche.
 
D

DarkMessiah

Guest
jak ci temperatura nie spada ponizej 18 stopni to nie masz sie co martwic o plesn. ja mam caly czas powyzej 60% i nie widzilem u mnie plesni nigdy.
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
jak ci temperatura nie spada ponizej 18 stopni to nie masz sie co martwic o plesn. ja mam caly czas powyzej 60% i nie widzilem u mnie plesni nigdy.

Na szczescie nie. W ciagu dnia ciagle 26.5-27.5 w cieniu przy szczytach, w nocy 21-22
 

ccoodd

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2013
Postów
45
Buchów
15
jak ci temperatura nie spada ponizej 18 stopni to nie masz sie co martwic o plesn. ja mam caly czas powyzej 60% i nie widzilem u mnie plesni nigdy.

Pisz za siebie jak są grube topy to jest duża szansa na pleśń najlepiej trzymać 50% mi pleśń się w***ała jak było 25 stopni a wilgotność w nocy skakała do 70
A co osuszacza to polecam : https://www.amazon.co.uk/EcoAir-DD1...09091754&sr=8-3&keywords=dehumidifiers+EcoAir ściąga dziennie spokojnie 3l wody i na zimę w sam raz podgrzewa powietrze trochę
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Jak Ty to robisz, ze na 0,64m2 z hps400w masz tyle wilgotności? Na pewno dobrze mierzysz?
Sensowny osuszacz to z 400zl min. W leroy mieli flipdry 12e, sygnowane ich logiem za okolo 450-500zl.
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
Jak Ty to robisz, ze na 0,64m2 z hps400w masz tyle wilgotności? Na pewno dobrze mierzysz?
Sensowny osuszacz to z 400zl min. W leroy mieli flipdry 12e, sygnowane ich logiem za okolo 450-500zl.

Mieszkam w Anglii gdzie z reguly jest wilgotno. W pokoju dla przykladu dzis wilogtnosc wynosi 55%, w boxie 68%. Czujke mam zawieszona przy glownej lodydze wsrod gornej partii lisci. Zaznaczylem czerwonym okregiem




 

F4rmerTHC

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2013
Postów
148
Buchów
0
Ładnie elegancko Ci idzie :smokee: ja mam w nocy tem 18-20 i 70 % wilgotności i jakoś dają rade :p
Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
39 dzien zycia/ 13 dzien po przelaczeniu

Dawno nic nie bylo. Wszystko ladnie kwitnie, ostatni pokazal wloski Og kush na dole w srodku dwa dni temu, reszta okolo tygodnia. Wysokosc od 65 cm do 105 cm Criticale. Martwi mnie "tyczka" w prawym dolnym rogu - Chocolopez, idzie w gore a nic na boki od paru ladnych dni. Wilgotnosc miedzy 60 a 70 % zarowno w dniu i nocy, temp w ciagu dnia 27 w nocy 21-22.

Szczyt jednego z Criticali


najwyzszy critical


tak prezentuje sie calosc.


---------- Post Zaktualizowany 19:57 ---------- Data pierwszego postu 19:06 ----------

Na jakiej wysokosci radzicie lampe trzymac ?? Bo jakby nie patrzyc koncowki lisci najwyzszych roslin sa lekko opadniete. Podlewane co 3 dni jakies 1.5 L na glowe.

Problem w tym, ze roznica miedzy najwyzsza i najmniejsza roslina jest prawie 40 cm. Ostatnio mialem lampe okolo 15 cm nad najwyzszym szczytem, czyli okolo 50 cm nad najnizszym. Nie bardzo mam co podlozyc pod najnizsze kwiaty by wyrownac wysokosc. Temperatura okolo 27 cm, czujke od termometru mozecie zobaczyc na jednym z wczesniejszych wpisow. A moze gdzie indziej szukac przyczyny ?? a moze nie powinienem sie tym martwic :pP
Pozdro
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Co do wysokosci lampy - w cm ci nie powiem, ale przemysl podsadzenie wyzej mniejszych roslin. Wymysl cos ;) Ja bym wyrownal wszystko do jednego poziomu i jezeli bedzie za goraco to lampa kilka cm do gory.
Co do choco tyczki - moze zostaw tylko glowny szczyt i rozloz wieksze rosliny?
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
Co do wysokosci lampy - w cm ci nie powiem, ale przemysl podsadzenie wyzej mniejszych roslin. Wymysl cos ;) Ja bym wyrownal wszystko do jednego poziomu i jezeli bedzie za goraco to lampa kilka cm do gory.
Co do choco tyczki - moze zostaw tylko glowny szczyt i rozloz wieksze rosliny?

Podwyzszylem, stoja na mniej wiecej tym samym poziomie, bardzo ciasno sie zrobilo, moglem krotszy ten weg zrobic. Na Criticalu pojawila mi sie dzis zolta plamka, pasek moze wzdluz liscia. tylko w tym jednym miejscu, wczoraj nie bylo ani sladu. Skad?? Przypomne moze schemat podlewania:

19.10 przelaczone na FLO
20.10 Podlane sama woda
23.10 Cala dawka (terra vega, Rhizo, Canmazyn) 0.5 dawki Canna boost
26.10 cala dawka wszystkiego
29.10 sama woda - dalem im torche odpoczac
01.11 cala dawka wszystkiego


Tak wiec poprzednio podlane sama woda i stad by wyszedl dzis niedobor czegos w Criticalu ??



Mam jeszcze pytanie co do podawania nawozow. Oficjalnie poczatek kwitniecia wszystkich roslinek uwazam na 28.10 tj sobota. Wg tabelki Canna powinienem stale podawac Terra Vega, Rhizotonic, Cannazym i doszedl Canna Boost. Na Flo przelaczone 19pazdziernika czyli rowne 2 tygodnie temu. Taki zestaw nawozow z Canna Boost(05.dawki) dalem pierwszy raz 23 pazdziernika. Wgh tabelki Terra Vega powinno byc dodawane w okresie od 2 do 4 tygodni od przelaczenia na 12/12. roslinki caly czas rosna - nawet do 6 cm dziennie. Jakies pomysly ? czy powinienem juz zaprzestac podawania Terra Vega ?




tak to wyglada
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół