nasiona marihuany

DIY Panel CLU058 do boxa 1.5m x 1.3m x 0.6m

Wyszukiwarka Forumowa:

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
Moje stare wysłużone STB zasługują na emetyturę. Przy okazji tego zmieniam pomieszczenie na boxa o wymiarach jak na schemacie poniżej czyli 1.5m długość 1.3m wysokość i 60cm szerokości.

Chce przetestować nowe COBy bo w STB brakowało mi mocy, dlatego nie chce się w tym projekcie w jaki kolwiek sposób ograniczać jeżeli chodzi o moc. Nie miałem do tej pory styczności z nowymi COBami i potrzebuje porady odnoście panelu który z wielka ochota wieczorami przy broniu będę sobie montował :)

Troche wiedzy jak się okazało musze przyswoić ale nie ma to jak porada doświadczonej mordki :)

Na schemacie pod wymiarami boxa schematycznie rozrysowałem 3 wersje panelu:

Powierzchnia do pokrycia to w przybliżeniu 1.2m2 i myśle żeby użyć od 3 do 6 COBów CLU058 3000k albo 3500k

I moje główne pytanie brzmi która wersja będzie najlepsza.

Wersja A -> 6 Ledowa wersja domyślam się że jest małym overkill, ale chodzi mi przy niej głównie o kwestie lepszego doświetlenia boxa. Przy 1.3m wysokości zdecydowałem się na siatkę i jak patrze sie na moje obecne growy to do 1m szczyty mi dochodzą, co znaczy że mam max 30cm wysokości na COBy a znając życie wyjdzie jeszcze mniej. Ale może będzie lepiej wysterować je na 50W niż 100W przy 3/4LEDowych wersjach
Wersja B-> prawdopodobnie będzie najlepsza, ale jeżeli ma mi w widocznym stopniu tworzyć niedoświetlone łaty to może lepiej rozłożyć to na 6 COBów
Wersja C ->to kompromis pomiędzy A i B. 4 Ledy w najoptymalniejszych miejscach.

Z góry dziękuje za wszelkie info, mam nadzieje, że DNX albo andy zajrzy tu :)
Ja ze swojej strony chętnie zrobie build loga dla potomności!
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
Według mnie opcja "B" najlepsza
3 coby dobrze ci oświetlą boxa
Zainwestował bym w soczewki od SPECTROLIGHT 120°
+ dorzucił 32szt. cree photo red 660mn jako boost na flo

Edit
Barwa 3500K
 
Ostatnia edycja:

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
Myślałem o soczewkach, ale gdzieś się doczytałem, że COBy mają wyjściowo kąt 120* więc skoro mi chodzi w układzie B o jak najszerszy kąt oświetlenia COBa to obędę sie bez nich. Układ B ma wg mnie jedną wadę -> jak mi boxa wypie****i to boje się, że szczyty podejdą pod odległość niższą niż 20 cm przysłaniając COBy, dlatego nie byłoby to takim problemem przy 6 COBach ... ale to tylko moje teoretyzowanie

-Myślałem o boosterach na flo -> dołożyć je na szerokości radiatora czy pod soczewki? Przy 3 COBach dałbym po 12 pod soczewe albo wszystkie w rzędzie na długości panelu.

-Myślałem też o inicjatorach ale poki co skupiam się na automatach na 24/0. Zastosowanie inicjatora miałoby sens jakbym chciał przejśc na 18/6. Zawsze można go dołożyć i porównywać oba setupy - dobry pomysł :)

Chyba spędze noc na sprawach technicznych. Chciałbym mieć potencjometr mocy i najwyraźniej psztyczek na flo-boost :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół