nasiona marihuany

Kontrola jakości Boxa początkującego i pare pytań:)

Wyszukiwarka Forumowa:

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Siema, może na początek coś o mnie:) Jest to mój pierwszy post na tym forum aczkolwiek zaglądam tu dość często od 4 lat. Od 4 lat uprawiam też outdoor a indoorem nigdy się nie interesowałem bo nie miałem na to najzwyczajniej w świecie warunków. Moja sytuacja się nieco zmieniła bo jestem już na swoim, więc postanowiłem się wziąć za indoor. Zrobiłem wstępne przygotowania i na dzień dzisiejszy posiadam już zmontowanego pcboxa.


Powieszchnia 0.085 m2

Minimalnie: 2550 Lumenów
Srednio: 3400 Lumenów
Optymalnie: 4250 Lumenów

Wlasne: 4250 Lumenów


Zamontowałem w nim 5 świetlówek po 800lm każda co daje nam 4000lm. Mam nadzieje, że to wystarczy jeśli nie to zamienię jedną na coś mocniejszego. Zamontowałem także 2 wiatraki pierwszy górny wyciągający i dolny wtłaczający powietrze. Oba wiatraki były już w komputerze, 1 był przy zasilaczu a drugi był od czegoś innego, nie znam się na komputerach za bardzo;p Zastanawiam się nad wiatraczkiem mieszającym ale z racji, że jest to pcbox nie ma na to za dużo miejsca. Ścianki obkleiłem matą, którą kładzie się na szyby w samochodzie, a całość wykończyłem matą węglową do okapów aby zniwelować zapach. Mimo iż przypału z całym przedsięwzięciem raczej nie mam to moim priorytetem jest maksymalne ograniczenie wydzielającego się zapachu, ponieważ moja kobieta iż zapalić lubi to nie jest wielką zwolenniczką hodowli i wyzywa, że będzie to czuć, a dodam, że jest to blok więc może mieć to znaczenie. Możliwe też, że jeśli wszystko pójdzie ok to wystartuje z fotorelacją.

Do bardziej doświadczonych kolegów kieruję następujące pytania:
1.Czy przy 5 żarówkach temperatura nie będzie zbyt wysoka?
2.Czy wiatraczek mieszający jest konieczny?
3.Jaką odmianę polecicie, żeby miała jak najsłabszy zapach, nie tracąc przy tym za bardzo na plonie i mocy.

Mile widziane są także komentarze i uwagi na temat rzeczy, na która nie zwróciłem uwagi.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Poniżej zamieszczam zdjęcia boxa.



 
S

Shquo

Guest
Witam kolego :)

Najpierw odpowiem na twoje pytania.
1. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że temperatura będzie dość wysoka przy takiej ilości świetlówek,
ale pamiętaj o tym że "optymalne" to wartość maksymalna.
Myślę że 4 świetlówki byłby wystarczające na tą powierzchnię - ale koniecznie ustaw je poziomo i dodaj jakiś prostu odbłyśnik.
2.Przy pcboxie wiatraczek mieszający jest zbędny, bo tą samą rolę pełni w tym przypadku wtłaczający :)
Obudowa komputera to bardzo mała powierzchnia :D
3.Wszystko zależne jest od tego co chcesz uprawiać :) Jeżeli auto to polecam jakąś niską hybrydę - AK, Lowrider, White Widow
Jeżeli sezonówkę to masz olbrzymią dowolność :) Każdy kwitnący krzak konopi będzie "śmierdział" (choć uważam że to zapach nie smród), jeżeli nie będziesz z tym walczył. Nie kieruj się w wyborze odmiany tym co powiedzą ci inni o zapachu - to jest względne :D
NA PAWNO WYSTRZEGAJ SIĘ SKUNKA XDDD

Pozdro
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
jak nie bedziesz mial filtra to zapach bedzie na bank :p
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Co do zmiany położenia świetlówek będzie problem bo konstrukcja jest stała i musiałbym wszystko rozwalić , a nie mam już narzędzi do ponownego montażu;/
Na początek myślałem o automatach a później się zobaczy;p Dla mnie też to jest piękny zapach, ale dla sąsiadów może nie koniecznie;p albo dla kogoś kto przyjdzie w gości;p Ak miałem na outdorze i było dość mocno czuć. Może pokuszę się na tego lowridera ale jeśli ktoś ma jakieś ma jakąś propozycje trochę mniej pachnącej odmiany to będę wdzięczny.
Jeśli filtr węglowy nie zda egzaminu w takim stopniu w jakim bym oczekiwał to czytałem o takim urządzeniu co wypuszcza ozon na mieszkanie i niby niweluje wszelkie zapachy, ktoś coś o tym słyszał i może polecić?
Dzięki za odpowiedz i pozdro
 

Myoghi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
200
Buchów
1
Co do odmiany malo pachnacej, polecam duck foot u mnie mija 58 dzien i nic nie czuc no chyba ze galazka poruszam. Z inny odmian polecam bluberry.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół