nasiona marihuany

Czy woda zawsze musi odstać 24 h?

Wyszukiwarka Forumowa:

Parku

Active member
Rejestracja
Sie 17, 2017
Postów
25
Buchów
0
Witam .
czy woda zawsze musi odstać 24 h ? czy moge letnią nie zimną wode odrazu wziąść i podlewać pomidorki ?
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
ja podlewałem wodą mineralną muszynianką z temperatury pokojowej chodzi głównie o to zeby woda miala mniej wiecej temperature panującą w boxie tak uważam
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Jak nawozisz mineralnie, odstanie wody ma marginalne znaczenie. Jak nawozisz organicznie - bardzo ważne jest żeby pozbyć się chloru i z tego co się orientuję, nie zawsze 24godz. wystarczą.
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
chodzi o to, żeby z wody odparował chlor więc naczynie powinno być otwarte. Przyjeło się, że 24 h na to potrzeba ale ja osobiście używałem też takiej co stała 12h i było git ;)
 

Parku

Active member
Rejestracja
Sie 17, 2017
Postów
25
Buchów
0
Panowie , na początek po ile wody podlewać , jest to automat Mazar Automatyczne Feminizowane ,

doniczki 11 L
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Tak,żeby było nie za mokro.Roślina która dopiero buduje system korzeniowy nie wychla aż tyle co roślina z już rozbudowanym systemem.Lej tyle aby nie zwiędła i aby nie przelać...Ciężko opisać...
 

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
Moja nie musi odchlorywawać się. Sprawdzone na nasionkach w tym roku - 99% kiełkowalności na wacikach póxniej. ale zawsze pamiętajmy, że woda wodzie nierówna. Moja jest lekko chlorowana odkąd pojawił się jakies bakterie w studniach głębinowych. Ale spokoo na niej, bez odstania, topiły się i kiełkowały:
 

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
Ja wode mam ozonowana nie chlorowana ale i tak stoi w banc 20L i jest w kolko natleniana. jak podlewam spuszczam tyle ile trzeba :)
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Dziendobry a jakto sie ma w przypadku RO? Zawsze odstawiam 24h ale tez mnie to zastanowilo hehe
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
RO...jej zakres ppm jest bliski 0 więc można to używać od razu.
Woda co już nie jest wodą...według mojego rozumowania...ot ciecz która była wodą.
 

Parku

Active member
Rejestracja
Sie 17, 2017
Postów
25
Buchów
0
Pnowie po.2 tyg zamierzam dac pierwszy nawoz pytanie , jak zaczne dawac to musze za kazdym podlaniem jego dawac czy co 3 podlanie ?
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jak obawiasz się, że w wodzie Masz chlor, to oczywiście może odstać 48h w odkręconych butelkach. Jak lejesz bezpośrednio ze szlaufa, to woda nie ma jak się odstać a są tak podlewane zimną wodą większe uprawy bez systemów hydroponicznych. W zimie ze szlaufa leją lekko lekko letnią.
Woda wiosną latem i jesienią powinna być lana z zimnego kurka a odstana z butelki nadaje się do podlewania w momencie jak nabierze temperatury pokojowej.

Nie musisz dawać nawozu co każde podlanie. Za dużo nawozu to nie jest dobrze dla roślin.
 

ccossma

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2017
Postów
69
Buchów
0
ja polecam kupować w sklepie wodę już z odpowiednim ph bo potem może być przypał, chyba że masz trawska na ary :harvest: jeśli potrzebujesz na już podlać roślinkę to spoko można lać od razu ale lepiej jednak czekać te 24h na przyszłość :jaraczz:
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
ja polecam kupować w sklepie wodę już z odpowiednim ph bo potem może być przypał, chyba że masz trawska na ary :harvest: jeśli potrzebujesz na już podlać roślinkę to spoko można lać od razu ale lepiej jednak czekać te 24h na przyszłość :jaraczz:

zalezy jak u niego wodociagi uzdatniaja wode do picia. mozna o tym poczytac chlor chloramina etc, sa rozne substancje.
a co do ph to ja np jako ze organicznie to leje ph8 i rosnie no i nie trzeba kupowac wody dwa razy :)
 

F4rmerTHC

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2013
Postów
148
Buchów
0
Sam sie nieraz zastanawiam ja podlewam wodą nie całkiemdstana 24 nieraz 12 godz postoi i wtedy podlewam i jest okey
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół