nasiona marihuany

Growbox 120x120x200 jakie doniczki i nawozy?

Wyszukiwarka Forumowa:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Ja jedynie raz w życiu miałem automaty indoor. Pierwszy raz, każdy kolejny to już były sezonówki. Auto najlepsze na polski outdoor. Powodzenia kolego, na pewno zbierzesz coś ;)
 
R

ruski wentylator

Guest
ja mam 1.44m2 i 520w led i wentylator 360m3 fi 150mm , filtr 420m3, zima super, niewlaczm kaloryfera ale latem walka i co2
jak koncze flo dokładam wpychający 150m3 fi 125 mm i mam 35-47% wilgotności
ALE POZOSTAJE KWESTIA OTOCZENIA NAMIOTU ( PIWNICA CZY PODDASZE) I SKAD ZASYSANE POWIETRZE
 
R

rolnikdolpasz

Guest
W 1,44m2 wyciąg 300m3 nie dał u mnie rady, walka z pleśnią itp. Po zmianie na dwubiegowy max 600m3 jest jak trzeba, wilgotność spadła z 70% do 30% przy maksymalnej mocy. Jeśli obawiasz się hałasu - tłumiki akustyczne, ale to drogi biznes. U mnie i tak głośniejsze są mieszające niż wyciąg ;-) Co do wlotu - duży box = duży wlot, nie ma problemu z podciśnieniem ;-)

Jaki dokładnie miałeś wlot powietrza?

---------- Post Zaktualizowany 23:35 ---------- Data pierwszego postu 23:31 ----------

ja mam 1.44m2 i 520w led i wentylator 360m3 fi 150mm , filtr 420m3, zima super, niewlaczm kaloryfera ale latem walka i co2
jak koncze flo dokładam wpychający 150m3 fi 125 mm i mam 35-47% wilgotności
ALE POZOSTAJE KWESTIA OTOCZENIA NAMIOTU ( PIWNICA CZY PODDASZE) I SKAD ZASYSANE POWIETRZE

Jeżeli Masz drugi otwór na dole boxa, to oprócz wpychającego można dać rurę aluflex 12,5fi, żeby trochę zrównoważyć podciśnienie. Dokładnie otoczenie jest bardzo ważne.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Czyli jak na box 1,2x1,2 ma mieć wylot 400-500m3h to na box 3mx1,5m i 3xhps600w mam mieć na chacie wicher 1200-1500m3/:sunny:? Czasem mieszkając w bloku nie było by za taki chałas w nocy przypału z sąsiadami?

Nikt normalny nie robi takich projektów w bloku. A już na pewno bez odpowiednio wyciszonej wentylacji, tłumiki + izolowane przewody + ciche wenty + w k***e szczęścia i wyrozumiali/głusi sąsiedzi. Po za tym bez odpowiedniego podciśnienia każde otwarcie namiotu = zapach baki na całą okolicę = przypał.

W każdym razie i bądź co bądź jak zwykle rolnik pie****isz kocopoły bez pokrycia w rzeczywistości. Otrząśnij się lepiej, nikt Ci tu braw bił nie będzie.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Przepraszam jak denerwuje kocopołami.

Myślę, że do bloku oprócz cichego sprzętu przepływ m3/h trezba minimalizować, nawet jak odbywa się to kosztem trochę wyższej temperatury.

Jeżeli jest otwarte okno w pokoju z boxem, to jeszcze pół biedy. Najgorzej jest trymować, bo wtedy trzeba mieć otwarte wszystkie okna w mieszkaniu. Przy trymie na zamkniętych oknach sąsiedzi mogą mocno poczuć bake.
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Dobra a teraz pozostaje kwestia jak ogólnie złożyć tego cudaka (cały box) wiadomo, że sam namiot to nic trudnego, ale z której strony wrzucić wentylator itd? Żebymnie popełnił jakiegoś błędu przy składaniu. Odległość lampy z tego co czytałem trzeba w miare wyczuć to wkładająć rękę między szczyt rośliny, a lampę.
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Złożyłem boxa ogólnie całego. Musze kupic tylko kable na balast + przedłużacz i balast + lampa. Ogolnie zastanawia mnie ile wlotow pasywnych zostawic otwartych i czy wentylator ustawic tak żeby bral ppwietrze z podłogi czy z góry od lampy? Temperatura w boxie jest ciagle 21 stopni i 69% wilgotnosci bez lampy itd. Jeszcze jedno jak mam fp 18/6 to przez te 6 godzin potem wentylator musi chodzic czy nie?
 

Dutch Joint

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
598
Buchów
2
Na dobry początek lektura w dziale in :)
A co do schematu wentylatorów to wejdź sobie na fotorelacje i przyjrzyj się. Na dole wtłaczający a po drugiej stronie u góry wytłaczający.
Ja bym na te 6 godzin zostawił wentylator włączony. Jak ty śpisz to też oddychasz no nie?
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Ogólnie nie kupiłem wentylatora dmuchającego powietrze do środka. Mam tylko ten który je wyciąga będzie jakiś problem? Uprawa jest ogólnie w pokoju. Druga sprawa ten filtr ogólnie jest tak ogromny lepiej zawiesić go u góry i poprowadzić tym aluminiowym cudakiem do wyciągającego wentylatora czy postawić na ziemi i zrobić to samo? Z tego co widzisłem ludzie mają ten sam wentylator co ja i im wychodzi.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Będzie ok na samym wentylatorze wyciągającym.

Filtr węglowy przeważnie jest duży. Jeżeli się boisz o sufit boxa, możesz dokupić wzmocnienia albo zrobic samemu. Filtr może być też na stojaku. Zdecydowanie filtr na górze boxa, bo tam idzie ciepłe powietrze.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Ogólnie nie kupiłem wentylatora dmuchającego powietrze do środka. Mam tylko ten który je wyciąga będzie jakiś problem? Uprawa jest ogólnie w pokoju. Druga sprawa ten filtr ogólnie jest tak ogromny lepiej zawiesić go u góry i poprowadzić tym aluminiowym cudakiem do wyciągającego wentylatora czy postawić na ziemi i zrobić to samo? Z tego co widzisłem ludzie mają ten sam wentylator co ja i im wychodzi.

Nie potrzeba Ci went wtlaczajacego, moze byc wlot pasywny.
Nie widzialem jeszcze, zeby ktos mial filtr na ziemi :D nie mozesz po prostu zrobic np. polaczyc filtr z wentylatorem wyciagajacym razem, a potem went do tej 'rury' (zapomnialem slowa :D), a rure do jakiegos wylotu u gory?
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Bez problemu zamontuje wszystko u góry i wszystko wytrzyma po prostu chciałem wiedzieć gdzie lepiej.

Zamontowałem balast i wszystko. Temelratura mierzona w cieniu przy doniczkach 30-31 stopni wilgotność 43-46%

Ogólnie jak wentylator będzie chodzić tak długo non stop przez pare miesięcy to nic się z nim nie stanie? Serce mnie boli jak na niego patrze, a temperature itd mierzyłem na tych słabszych obrotach, a lampa była naprawde blisko doniczki jakoś 30 cm.
 

-SillveR-

Berrger
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
1,109
Buchów
1
Zrób fotkę całego wnętrza boxa i zobaczymy jak to wygląda..

Lampa zdecydowanie wyżej to raz a dwa nic się z nim nie stanie ..

Podnieś lampę i zmierz temp na nowo jak bd taka sama zwiększ moc wyciągu i powinno być lepiej, jak dojdą doniczki itd to też się wszystko zmieni także działaj kolego ..
Pozdro
Tymczasem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół