nasiona marihuany

[150W HPS][0.24m] - 2x California Hash Plant by Eli :) [Dinafem]

Wyszukiwarka Forumowa:

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Elo mordeczki kochane 

:weed-2:

To mój drugi grow i druga fotorelacja na forum 
Będzie grubo 

:weed-2:


Roślinki: 2x California Hash Plant femi sezonówki Dinafem

Box: 40x60x120 cm.

Oświetlenie: HPS 150W

Medium: Canna Terra Professional, doniczki 11 L

Wentylacja: wlot pasywny, wylot axial flo 125 turbo 185 m3/h + filtr węglowy eco 240-360m3/h, mieszający (dokupię nowy, bo ten już ledwo daje radę)

Nawozy: Na weg BioGrow, na flow BioBloom

Warunki:
odpowiednie  ;)

Wilgotność: nie potrzebna mi ta wiedza :p

Trening: się zobaczy, spontan i mam zamiar trochę sie nimi pobawić, tym razem już trochę pewniej :)  pewnie topping, LST jak się uda tym razem  a na następny grow lecę z main liningiem

Fotoperiod: weg 18/6, flo 12/12






Jeśli chodzi o pomiar temperatury i wilgotności - nie jest mi to do niczego potrzebne. Widzę po prostu po nich czy warunki panujące są odpowiednie. Jak im za gorąco to też widze, termometr zbędny w moim boxie ;) ponad polowe poprzedniego grow leciałam bez ;)


6 września nasionka poszły do wody, 7go na recznik papierowy, a 8go do kubków po jogurtach, a dziś do docelowych. Na spód warstwa keramzytu, sprawdziło mi się to poprzednio :)


Roslinki poszły pod lampę dwa dni później niż powinny, ale nie miałam głowy do tego akurat :p bylam zalatana, a jeszcze sprzęt musiałam złożyć i tak jakoś wyszło.

Domowy ogródek :)

IMG_20170908_145102.jpg


IMG_20170908_145847.jpg


IMG_20170908_143724.jpg


IMG_20170913_230629.jpg


IMG_20170913_232256.jpg


IMG_20170913_232239.jpg


Pozdro ;)

 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Chetnie poobserwuje co tu sie bedzie wyrabialo. A co do wilgotności to rowniez uwazam, ze da sie bez tego funkcjonowac, ale jednak nie jest to duzy wydatek, a mozna byc spokojnym jesli ma sie dokladna wiedze nt. warunkow w boxie. W kazdym razie powodzenia Eli! <peace>
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
W zeszlym growlogu pokazalas, ze masz reke do roslin - tak wiec i teraz dasz rade. Trzymam kciuki ;)
 

Deevi

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2017
Postów
333
Buchów
2
Odznaki
1
No nareszcie ruszylas ^^ powodzenia będę zaglądać <peace>
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Jak szukasz wentylatora mieszającego, to polecam odwiedzić sklep mrówka, sam wczoraj kupiłem, 15w, 2 biegowy , za 40zł , bardzo doby jest.

Kiedyś też tak robiłem że sadziłem w kubkach a później do docelowych, ale teraz od razu sadze w docelowych. . . Lepiej.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Kiedyś też tak robiłem że sadziłem w kubkach a później do docelowych, ale teraz od razu sadze w docelowych. . . Lepiej.

Właśnie, że nie lepiej, bo jak się wyciągnie przez parę pierwszych dni to przy przesadzaniu wkopujesz głębiej i już.
Jak od razu dajesz do docelowej i się wyciągną za bardzo to lipa później.
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
A dlatego że nie zauważyłem żeby było gorzej, a tak to przynajmniej nie ma pie****enia sie z przesadzaniem, przy którym można ubrudzić ręce, uszkodzić korzenie, i tak dalej, i tak dalej. Po za tym korzenie czują sie wolne, a nie zbijają sie w ciasnym kubeczku i szukają miejsca gdzie mogły by rosnąć. Wiem, wiem że wiecznie w takim kubeczku rosnąć nie będą, ale też za krótko trzymać nie można, bo trzeba poczekać aż sie uformuje bryła korzeniowa, bo inaczej jest problem z przesadzaniem, bo ziemia sie sypie, korzenie uszkadzają. .. .ee nie warto.
No chyba że robisz klony. . . to wtedy tak, robisz selekcje i wybierasz najlepsze.

---------- Post Zaktualizowany 14:38 ---------- Data pierwszego postu 14:33 ----------

Właśnie, że nie lepiej, bo jak się wyciągnie przez parę pierwszych dni to przy przesadzaniu wkopujesz głębiej i już.
Jak od razu dajesz do docelowej i się wyciągną za bardzo to lipa później.
To trzeba w takiej sytuacji umiejętnie sterować oświetleniem i nic wtedy sie nie będzie wyciągać. . .Albo jak ktoś nie umie sterować światłem, czyli na jakiej wysokości dać lampe żeby sie nie wyciągały, to można też posadzić w docelowej i nie zasypywać donicy do pełna, tylko zostawić troche miejsca żeby później dosypać.

Po za tym widać że Eli sie albo skończyła ziemia, albo specjalnie zostawiła troche miejsca żeby później dosypać jak sie jej wyciągną.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Zgadzam sie z Zacierem ;) od razu pomyślałam o tym samym. To normalne, że siewki się wyciągają i wcale nie oznacza to, że nieumiejętnie operuje się oświetleniem. Na outcie też Ci się wyciągną, to co to znaczy wg Ciebie, że Słońce jest za wysoko? :p
W tej chwili lampę mam pół metra nad roślinami i jeszcze się wyciągną. Najgorsze, że ziemi już nie mam, a nie będę podsypywac tą zwykłą, bo to gówno i zaraz plecha. Zamowie jeszcze z 10 L Canny.

Nie ma problemu z przesadzaniem z kubków. Lejesz wodę, nic Ci się nie rozwali. Boisz się o uszkodzenie korzeni? Przesadzałam je w 5tym dniu, gdybyś Ty widział jak ja tam grzebalam w tej ziemii, bo za płytko je wsadziłam. A gwarantuje Ci, że nic im nie będzie.
I podsypać można bez problemu :)

Preferuje metodę z kubkami
Pozdro ;)
 
Ostatnia edycja:

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Eh znów będzie dyskusją Przesadzanie vs Nie ....

W docelowych wolniej rosną i to jest niepodważalny argument :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół