nasiona marihuany

Jaki filtr i jakie wentylatory do suszarni 150x50x175

Wyszukiwarka Forumowa:

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Siemka. Jestem w temacie boxów suszarni zielony.

Zawsze suszyłem przewieszone u mnie w pokoju albo na poddaszu. Jednak teraz nie może tak śmierdzieć.

Temu chcę zrobić suszarnię z szafy turystycznej o wymiarach 150x45x175. Materiał obkleić jeszcze czymś żeby nie przepuszczał powietrza.


Teraz pytanie jakie filtry tam walnąć i jakie wentylatory na filtry powinny być?

Co jeszcze oprócz 2 filtrów 2 wentylatorów na nie tam powinienem dać? Jakieś dodatkowe wentylatory do środka rozprowadzające powietrze?


jak tam ustawić większą temperaturę? Pytanie ponieważ suszarnia stała by na poddaszu i w zimne dni było by tam również zimno, temu pasuje temperaturę podnieść.

Chyba że może wiatraki same wydzielą więcej ciepła?
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Niecałe 1,2m3, to chcesz wymienić powietrze ok 30x na godzine, czyli 36m3/h kompletnie wystarczy. Jakiś kiblowy wentyl będzie do dobry. Ja mam suszarnie 80x80x160 i kiblowy kompletnie wystarcza.
Filtr dobierz do mocy wentyla.
Wstaw jeden mieszający od dołu. Temperature podniesiesz albo grzejnikiem olejowym, albo kablem grzewczym do terrarium.
Max 20 stopni wystarczy do suszenia.
Jak zioło będzie już suchutkie na zewnątrz, a łodygi wilgotne, wrzuć wszystko do toreb papierowych po kilkadziesiąt gram i zostaw w suszarni na 24-48 godzin.

Powodzenia
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Niecałe 1,2m3, to chcesz wymienić powietrze ok 30x na godzine, czyli 36m3/h kompletnie wystarczy. Jakiś kiblowy wentyl będzie do dobry. Ja mam suszarnie 80x80x160 i kiblowy kompletnie wystarcza.
Filtr dobierz do mocy wentyla.
Wstaw jeden mieszający od dołu. Temperature podniesiesz albo grzejnikiem olejowym, albo kablem grzewczym do terrarium.
Max 20 stopni wystarczy do suszenia.
Jak zioło będzie już suchutkie na zewnątrz, a łodygi wilgotne, wrzuć wszystko do toreb papierowych po kilkadziesiąt gram i zostaw w suszarni na 24-48 godzin.

Powodzenia

Czyli łącznie mają być 3 wentylatory. Z tego co zrozumiałem? Na wlot, na wylot i 3 na mieszanie w środku?

Dalej nie wiem jakie wybrać filtry... no jestem ciemny tak samo te obliczenia nie wiem jak wykonać...
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Kolego padre dla czego 30 razy na godzinę ( co 2 minuty) jest potrzebna wymiana powietrza w boksie do suszenia? Dużo częściej niż w zwykłej uprawie gdzie wymiana powietrza w całym boksie powinna nastąpić co 5min-niec mnie ktoś poprawi jak jestem w błędzie. Mam podobny problem jak Joda_Mistrz ,tylko mój boks ma mieć wymiary 120cm x 120cm x 200cm-Jakiej mocy wiatraki i filtr.
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Siema.
Masz rację z tym 30, dlatego Buch dla ciebie. Jednak wymiana powietrza w growroomie, powinna następować po max 5 min, czyli 12 razy na godzinę.
W większości podręczników piszą, że między 1 a 3 minutami jest najbardziej optymalnie.

Wracając do suszenia.

Im cieplejsze powietrze na zewnątrz, tym słabiej ma chodzić wyciąg. I na odwrót.
W wilgotnych warunkach, zbyt powolna wentylacja, może być przyczyną powstania pleśni. Tymbardziej, że zakres temperatury powinien wahać się między 18 a 25 stopni.

Do suszarni potrzeba nam tylko wyciąg i jeden, może dwa mieszające.

Moc wyciągającego wentyla, liczymy tak: kubatura boksa (m3) x 20-30 do grow, lub 10 i mniej do suszenia.

Filtr każdy jest opisany. Jak masz wyciąg 100m3, to najmniejszy filtr możesz założyć właśnie o takiej przepustowości.
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Teraz najważniejsze gdzie najlepsze najtańsze kupić filtry? Jakiś przykładzik?

Edit:

Znalazłem taki filtr "FILTR WĘGLOWY ECONOMY Ř100xh180mm 160-240m3 (ECO)"
na grower.com.pl

Da radę? do tego jeden wentylator na wyciąg? plus mieszające tak jak było pisane.

Na filtr wtłaczający powietrze nie musze dawać wentylatora? Bo trzeba dwa filtry nie?:D Z tym chyba się nie po***ałem :D
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na filtr wtłaczający powietrze nie musze dawać wentylatora? Bo trzeba dwa filtry nie?:D Z tym chyba się nie po***ałem :D

Eeee, chyba na wentylator wtłaczający powietrze nie trzeba filtra :p
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Eeee, chyba na wentylator wtłaczający powietrze nie trzeba filtra :p

Dobra, a jak np nie będzie prądu, wentylator nie będzie pracować a że nie będize filtra to zapaszek przeciez może się wydostawać na zewnątrz czyż nie? Jeśli się nie mylę, a myślę że mam rację, to wolę spać spokojnie i być ubezpieczony.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak nie będzie wentylatora to Ci nic nie da. Po za tym wentylacja ma działać cały czas bo Ci się zacznie kisić to palenie zamiast schnąć...
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Dobra, a jak np nie będzie prądu, wentylator nie będzie pracować a że nie będize filtra to zapaszek przeciez może się wydostawać na zewnątrz czyż nie? Jeśli się nie mylę, a myślę że mam rację, to wolę spać spokojnie i być ubezpieczony.

Jak nie będzie podciśnienia, to nie da Ci nic filtr na wejściu, bo i tak będzie je**ć wszędzie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół