nasiona marihuany

Keramzyt kiedy dawać kiedy nie dawać

Wyszukiwarka Forumowa:

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Mam pytanie czy wysypywac na wierzch ziemi keramzyt kiedy dodalem do ziemi perlit a na dnie jest juz keramzyt jako drenaz...?!
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Aha czyli nawet jak nasypie to nie zaszkodze wnioskuje... Bo jak dla mnie to duzo wygodniejsze i bezpieczniejsze jest podlewanie kiedy na wierzchu keramzyt.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Bo jak dla mnie to duzo wygodniejsze i bezpieczniejsze jest podlewanie kiedy na wierzchu keramzyt.

Dlaczego ?

Ja nigdy nie stosuję keramzytu na górze, ziemia musi swoje odparować. Dużo zależy jaką masz lampę i temp, u mnie przy COB jakbym dał keramzyt na górę nie wyszłoby mi to na dobre.
 
D

DarkMessiah

Guest
kermezyt zatrzymuje parowanie wiec co jest dla ciebie wygodniejsze ja mailem nie raz sytuacje z kermezytem taka ze mialem plesn pod nim
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Wczesniej mialem wlasnie keramzyt na dole i na gorze zadnej plesni nie zauwazylem, a wrecz bardzo szybko ziemia przesychala temp. utrzymywalem w granicach 27-33 C wilgotnosc 50-60% ale dotarlo do mnie wlasnie ostatnio ze taka praktyka nie jest zalecana.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
W ostatnim grow podsypałem keramzyt na wierzch doniczek, dzięki czemu wilgotność spadła o 10%, a korzenie chętniej wypełniały górną połowę donicy. Jak dla mnie na +
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym nie dawal, dawno temu tak robilem i ziemia schla zbyt dlugo, przez co korzenie nie mialy wystarczajacej ilosci tlenu i po prostu gnily, o! Jezeli juz sie zdecydujesz sypac to pamietaj, zeby go przegotowac/dobrze wyplukac ;)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ja stosuje bardzo czesto i zadnych problemow. Tylko ze uzywam materialowych doniczek.
Przy mocnym hpsie bardziej sie nadaje bo trzyma wilgotnosc . JA dawalem pod ledem nawet ale byl rzeczywiscie zbyteczny, za to przy gavicie jak byla rozkrecona na 500-600w to kokos mi sechl na wior bardzo szybko.
Dobre plukanie wystarczy .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół