nasiona marihuany

[0.36m2][150W MH/HPS] 2x Masterkush (Dutch Passion) by Shquo

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Shquo

Guest
Witam Panie i Panowie :)

Oto przed wami mój projekcik, do którego zabierałem się od dawien dawna.
Pięcioletnie doświadczenie w końcu mogło zostać wsparte przez inwestycje w dobry sprzęt.

Na pokładzie:

Namiot: Hydro Shoot 60

Światło
: HPS 150W GiB, MH 150W GiB, Balast GiB

Wentylacja: Cooltube Prima Klima fi 12,5, wyciągający kanałowy Axial-Flo 100 turbo, wlot komputerowy 12x12cm, mieszający MonkeyFan Secret Jardin

Filtracja: homemade filtr z węgla aktywnego

Ziemia i donice: Canna Terra Professional + keramzyt + mikoryza Biopon w donicach Herkules

Pestki: Masterkush od Dutch Passion (pamiątka z Pragi ^^)

Nawozy: Biohumus, Biobizz: BioGrow, BioBloom, TopMax, AlgaMic, Canna BioRhizotonic, Atami Bloombastic, Canna P/K 13/14

Dodatkowo: Nawilżacz powietrza, filtr wody, witamina C (do regulacji PH)

Trening: LST, SCRoG

Jako że jestem perfekcjonistą, starałem się skompletować jak najlepszy sprzęt, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego że sprzęt to nie wszystko i jestem na to gotowy.
Za mną pięć udanych sezonów outdoor i dwa małe projekty indoor - tym razem dam z siebie wszysko i wykorzystam całą moją widzę - zdobytą od was forumowicze :)

Pierwsze dni na powierzchni:
23.08


29.08



Bonus z drugiego "Mikro Boxa" - BubbleGum od BSB w 5 tygodniu flo :p


Postaram się update'ować jak najczęściej będę mógł :)
Liczę na buchy dla otuchy.

Piona!
Do następnego!
 
Ostatnia edycja:
S

Shquo

Guest
Update 30.08.17r.

Dziewczyny w swoim 8 dniu życia trafiły do docelowych doniczek.

Podsypałem je keramzytem i dostały również pierwszą dawkę nawozów -
100% BioRhizotonic, 50% BioGrow, 50% BioHumus.

Klimat: 29°C, 50% wilgotności
Wszystko wygląda dość obiecująco :)







Bonus ze szklarni - BubbleGum od BSB



JESTEŚCIE TU !? ;o
 
S

Shquo

Guest
A po co ten keramzyt na wierzchu?
Żeby powierzchnia gleby nie wysychała tak szybko

---------- Post Zaktualizowany 15:02 ---------- Data pierwszego postu 14:49 ----------

Dziewczyny rozwijają się bardzo szybko. Jedna trochę wolniej od siostry, ale myśle że nadrobi :)
Dostają nawozy na zmianę z czystą wodą o ph 5.5/6.5 - nawozy według tabelek producenta.
Nawilżacz działa tylko kilka godzin dziennie żeby chociaż trochę zwiększyć wilgotność.
Zamierzam podwiesic u góry jakieś ręczniki lub szmatki, żeby łapały wilgoć z nawilżacza, a wysychając oddawały ją spowrotem do atmosfery :sunny:

Silniejsza "Exori Gran"


Troszkę mniejsza "Exori"


Całość


Warunki w boxie bez włączonego nawilżacza


Dzięki za buchy :)
Cieszę się że jesteście ze mną.
 
S

Shquo

Guest
Update 07.09.2017r.

Siemandero :)


Panny mają się dobrze, ale martwi mnie fakt że Exori jest dużo mniejsza od Exori Gran.
Powiedzcie mi - czy mogę już zrobić topping Exori Gran żeby ją trochę zwolnić ???
Nawozy podawane umiarkowanie - 100% BioRhizotonic, 75% BioGrow, troszkę biohumusu :)

Exori (mniejsza)


Exori Gran (większa)


Tutaj herma zrobiona Silver Sprayem, odizolowana w boxie z sezonówkami - Love Rider od BSB



Topek bez jajec :)


Topiszcza z drugiego boxa - BubbleGum od BSB


Jakiegoś bucha, ktoś, coś ? <shiza>
 
S

Shquo

Guest
UPDATE

Wracam z raportem :)

Panny mają się dobrze (nie wyśmienicie...)
Kiedy próbowałem zrobić topping Exori Gran - ułamałem dwa odrosty pod głównym, a główny został xd
Coś w stylu "fu*k I've missed a lot ;/" Pozdro dla kumatych ^^
Exori też dostała topping, z tym że udany :)

Dziś prowizorycznie, ale sprawnie, "wkleiłem" do boxa siatkę do scroga.
Dziewczyny poprzeplatałem jak tylko mogłem, a jutro pewnie mile się zaskoczę :)



Exori Gran


Exori






W boxie pojawiły się sadzonki pomidora koktajlowego w ramach eksperymentu.
Kwitnące automaty (Zhermiony Love Rider i przeciągany AK) są pod siatką i mam nadzieję że będzie z nich trochę pestek na przyszły sezon outdoor.




X
 
Ostatnia edycja:

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Ładnie lecisz kolego, przypomina mi to troche leniwy trening ;) ale jak wielu jestem bardzo ciekaw konca bo fajnie wyglada, buchow nie mam a i za pestki nie dziekuje ;)
 

BuchBuchem

Weed Army
Rejestracja
Mar 15, 2017
Postów
260
Buchów
0
Czemu aż tak dużo dales keramzytu ? ;) nie boisz się pleśni ? ( A mikoryze po co się stosuje ? )
 
S

Shquo

Guest
Update

Wracam z updatem

Panny mają się świetnie :) Staram się naginać jak mogę i codziennie widzę postępy.
Siatka została wymieniona na taką z większymi oczkami (5cm x 5cm są idealne).
Dziś mija 42 dzień wega. Niedługo przełączamy i wtedy będzie dopiero co oglądać ^^


@Mniamniam Uwierz mi - takie sprawiał wrażenie :)

@BuchBuchem Za mną już kilka growów indoor i jakoś nigdy się nie spotkałem z problemem pleśni.
Korzenie oddychają przez dziury w doniczkach także nie powinno nic gnić ani pleśnieć.
Podlewam je na tyle rzadko że keramzyt jest bardzo pomocny :)
Mikoryza to taka jakby szczepionka dla korzeni. Grzyby mikoryzowe żyją w symbiozie z korzeniami - wspomagają ich rozrost i zwiekszają ilośc substancji, które moga one przyswoić.

Całość wygląda teraz tak -







Myślę że trening idzie całkiem sprawnie i bezboleśnie.
Jeszcze żaden szczyt, ani nawet listek nie złamał mi się przypadkiem :p



Żadne miejsce i światełko się nie zmarnuje :)
 
Ostatnia edycja:

CienkiLolek

GrubyBolek
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
154
Buchów
0
Jak sprawuje sie ta mikoryza? Też ją chce właśnie kupić i nie wiem czy warto w tą uniwersalna inwestować
 
S

Shquo

Guest
UPDATE

Dziewczyny zostały przełączonene na flo w 42 dniu życia.
Sytuacja dzisiaj wygląda następująco:



Puste miejsce na siatce wypełniłem czymś w stylu "Hempy Buckets" z regularnych nasion własnej produkcji.
Zobaczymy co z tego będzie :)



Szczytów MasterKush'a jest w tym momencie ponad 20. Jeżeli nie jestem w stanie podciągnąć czegoś pod siatkę, robię coś w stylu LST (przywiązując łodygę do siatki). Działa :)



@CienkiLolek We wcześniejszych projektach nie używałem mikoryzy, a tym razem wydaje mi się że dziewczyny mają sporo więcej wigoru.

Sadzonki pomidorków koktajlowych rosną bez mojej ingerencji xd

 

Jacula

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
326
Buchów
25
Kurczę nawaliłeś tych roślinek do środka hehe ciekawią mnie te masterkushe. Co to masz za geny tych swoich regularów i czy będziesz je trzymał do końca jak wyjdą z nich kobity?
 
S

Shquo

Guest
Wracam z szybkim updatem :)

Tym razem udało się wstać rano i zrobić zdjęcia przy wyłączonym HPSie.

Szczyty bardzo wybiły się ponad siatkę, ale nie zamierzam już z tym walczyć, bo to normalne.
Dostają nawozy według tabel producentów, ale widzę że szybko wyciągają azot z dolnych partii liści.

Dziewczyny zostały przełączone 2iego października, a pierwszy preflower pokazał się 10ego, co daje nam 8 dni przełączania na flo. Dzisiaj wchodzimy w drugi tydzień flo.



Ładnych i dorodnych szczytów MASTERKUSH'a jest w tym momencie równo 20 :zombi:
Wydaje mi się że to sporo jak na dwa planty i na fakt że to mój pierwszy scrog :)




Odpowiadam na wszystkie pytania polegając na swojej wiedzy i doświadczeniu, także bez obaw - możecie pytać.



@Jacula - mnie też bardzo ciekawi ta odmiana od Dutch Passion. Z tego co widziałem to wygrała Highlife Cup 2017 w kategorii Kush. Z opisu na Leafly wynika, że ma mocne działanie na ciało nie otępiając umysłu - tego jestem ciekaw najbardziej, bo takie działanie obserwowałem raczej po sativach.
Te regularki wykiełkowałem w formie testu. Pestki są własnej produkcji - cross dwóch No-Namów z tego samego dilpacka.
Jako że leżą już dość długo (prawie 4 lata), chciałem sprawdzić kiełkowalność i jestem mile zaskoczony.
Nie będę ich nawet przesadzał do niczego większego - jak tylko pokażą płeć wywalam facetów, a damki rosną w formie eksperymentu dalej :)

Do następnego <peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół